Meble na nowy sezon

Funkcjonalne , wygodne i efektowne - takie powinny być meble ogrodowe. W tym sezonie producenci znów zaskakują nas nowymi fasonami, ciekawym wzornictwem.  

Meble Andaluzja

Bardzo lekkie meble z płóciennym siedziskiem na aluminiowej ramie.

W meblach ogrodowych można już wybierać i przebierać. Dla tradycjonalistów -przebogata oferta klasycznych wzorów, dla miłośników nowoczesności - natłok wyrazistych kolorów i kosmicznych kształtów, dla zwolenników ekologii - meble z wikliny, rattanu, bambusa?

Meble Toscane

Stylowe meble z barwionej wikliny z ciemnymi wodoodpornymi poduchami wyglądają bardzo elegancko.

Najczęściej produkowane są całe serie w jednym stylu - stół, krzesła lub ławki oraz wyposażenie dodatkowe, np. fotele, leżaki, leżanki czy hamaki. Można więc bez trudu dobrać zestaw odpowiadający potrzebom i oczekiwaniom użytkowników.

Meble Santorini

Cały komplet został wykonany z technorattanu.

Meble ogrodowe wytwarzane są z surowców odpornych na zmienne warunki atmosferyczne, a jednocześnie lekkich i łatwych w konserwacji. W ostatnich sezonach prawdziwym przebojem był np. używany do plecionek technorattan. Ten syntetyczny surowiec nie blaknie, nie nagrzewa się i nie odkształca na słońcu. Wykorzystywany jest zarówno przez producentów mebli w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.

Meble Sevilla

Niezmiennie popularne są materiały naturalne: bambus, rattan, wiklina, drewno. Odpowiednio zabezpieczone impregnatem, farbą czy lakierem i chowane na zimę pod dach będą nam służyć długo.

Meble Madura

Popularne są też zestawy wykonywane z więcej niż jednego tworzywa, np. łączące metal i drewno, plastik i tkaninę, metal i kamień, drewno i tkaninę? Tkaniny i dzianiny - jednobarwne lub wzorzyste poduchy, zasłony i pledy - są też niejako naturalnym dopełnieniem ogrodowych mebli.

ddddd

Współcześni producenci chętnie sięgają po klasyczne wzory -w sklepach znajdziemy zarówno repliki foteli, ławek i stołów sprzed stu lat, jak i swobodne improwizacje na temat historycznych wzorów.

Meble z teaku

Drewniane meble są solidne, eleganckie, a z wiekiem tylko zyskują na urodzie. A jeśli się znudzą, łatwo je pomalować na inny kolor albo ozdobić mozaiką czy wycinankami (decoupage).

Meble Lisbon

Klasyczne meble ogrodowe są dyskretne - najlepiej wyglądają w otoczeniu bujnej zieleni i kwietnych rabat jako ich harmonijne dopełnienie. Inaczej jest z meblami nowoczesnymi - one lubią grać w ogrodowych kompozycjach rolę główną. Wykonane są najczęściej ze stali i aluminium, co sprawia, że są lekkie i praktyczne.

Meble Djerba

Nowoczesne wzory znajdziemy też wśród mebli z technorattanu. Często mają niezwykłe formy -niektóre wyglądają jak proste sześciany, inne jak konwulsyjnie powyginane zygzaki, obłe jaja czy zwichrowane spirale.

Meble Lisbon

Sprzedawane są zwykle w komplecie z nieprzemakalnymi poliestrowymi poduszkami, które zabezpieczone są dodatkowo warstwą silikonu (dzięki temu nie płowieją na słońcu). Dominują kolory ziemi, ale znajdziemy także inne, najbardziej szalone barwy - neonowy róż, zjadliwą zieleń, ognisty oranż?

Więcej o: