Formę bukietu dobieramy do stylu kreacji (to oczywiste), ale warto też pamiętać, że jego kształt może optycznie poprawić sylwetkę panny młodej. Długie, zwisające wiązanki wysmuklają sylwetkę, ale zarazem ją skracają, nie są więc odpowiednie dla pań niskich. Dla drobnych panien młodych, o dziewczęcych rysach odpowiednie będą nieduże, skupione wiązanki okrągłe lub w kształcie odwróconej kropli.
Paniom wysportowanym, o chłopięcej sylwetce sugerujemy wybór bukietu w formie kopuły, łuku lub kwietnej bransolety, a osobom o dojrzałych, kobiecych kształtach - klasycznych biedermeierowskich bukietów sięgających 10-15 cm powyżej dłoni. Kwietna torebka: pomiędzy tekturowe krążki oplecione białą włóczką wklejono owocostany czosnków w odcieniu czerwonego wina, różowe kalanchoe z grupy Calandiva i paskowane alstremerie.
Białe przyjęcie w ogrodzie. Idealne na komunię, ślub i rodzinne uroczystości
Biel ujarzmiona: bukiet w mikroformie z aluminiowego drutu. Cantedeskie, róże, frezje, driakiew, odętka wirginijska. Zielone akcenty to duże i małe makówki oraz wyraziste liście i owoce stefanotisa.
Dekoracja samochodu. Jakimi kwiatami przystroić samochód do ślubu? >>
W modzie ślubnej zagościły intensywne, nasycone barwy (turkus, oranż, żółć, amarant), ale w tym roku trendy się odwróciły: ma być klasycznie i skromnie. A więc - niech żyje biel! W bukietach warto ją przełamać innymi barwnymi akcentami: klasycznymi pastelami, ponadczasową zielenią albo - to ubiegłoroczna nowość, która nadal jest na topie - zaskakującym dodatkiem czerni.
Paletę z pleksi utrzymują sztywne druty. Pomiędzy nimi osadzono ciemnoróżowe i białe czosnki ozdobne, kuliste przegorzany i klasyczne białe róże. Kompozycji dodają lekkości ażurowy rypsalis i proso ozdobne
Do półkuli z gąbki przypięto szpilkami liście paprotnika. Kompozycję tworzą: fioletowy i biały rozwar, lawenda, cantedeskia, czosnek, liście filodendrona i owoce czeremchy.
Subtelnym czarnym akcentem jest druciana plecionka. Umocowano na niej pędy powojnika, błękitne kwiaty i delikatne owocostany czarnuszki, kuleczki czeremchy, białe goździki i liliowe dzwonki.
Bukiet jak ze szlacheckiego dworku: pełne przepychu róże, białe odętki wirginijskie, spiczaste pąki przetacznika i lekka chmurka prosa ozdobnego. Całość przepasana białym jedwabnym sznurem.
Na pajęczynie z czarnego drutu osadzono asymetryczną biało-zieloną kompozycję. Biel wnoszą czosnki ozdobne, przetaczniki i rozwar, zielone akcenty to liście filodendrona, baldachy czarnego bzu, gałązki rypsalisu i smugi traw ozdobnych.
Bukiet dla wysokiej i postawnej panny młodej. Formę z miedzianej siatki oklejono liśćmi pittosporum i paprotnika. Drutem przymocowano eustomy w odcieniu écru, białe hortensje, cantedeskie i odętki wirginijskie, owoce czeremchy i złoto obrzeżone trawy.