Bukiety ślubne

Bukiet ślubny nie koniecznie powinien być biały choć to właśnie biel jest jest symbolem doskonałości, odświętności, niewinności. Ślub się bez bieli nie obędzie, ale by nie nastała monotonia, warto ją przełamać innymi barwami.
Bukiet ślubny Bukiet ślubny Fot. Shutterstock

Bukiety ślubne powinny pasować do sukni i figury panny młodej

Formę bukietu dobieramy do stylu kreacji (to oczywiste), ale warto też pamiętać, że jego kształt może optycznie poprawić sylwetkę panny młodej. Długie, zwisające wiązanki wysmuklają sylwetkę, ale zarazem ją skracają, nie są więc odpowiednie dla pań niskich. Dla drobnych panien młodych, o dziewczęcych rysach odpowiednie będą nieduże, skupione wiązanki okrągłe lub w kształcie odwróconej kropli.

Wesele w różnych stylach >>

Kartki ślubne >>

Wiązanka ślubna Wiązanka ślubna Fot. Arkadiusz Ścichocki / Agencja Gazeta

Wiązanki ślubne

Paniom wysportowanym, o chłopięcej sylwetce sugerujemy wybór bukietu w formie kopuły, łuku lub kwietnej bransolety, a osobom o dojrzałych, kobiecych kształtach - klasycznych biedermeierowskich bukietów sięgających 10-15 cm powyżej dłoni. Kwietna torebka: pomiędzy tekturowe krążki oplecione białą włóczką wklejono owocostany czosnków w odcieniu czerwonego wina, różowe kalanchoe z grupy Calandiva i paskowane alstremerie.

Białe przyjęcie w ogrodzie. Idealne na komunię, ślub i rodzinne uroczystości

Zaproszenia ślubne >>

Bukiet ślubny Bukiet ślubny Fot. Arkadiusz Ścichocki / Agencja Gazeta

Bukiety ślubne

Biel ujarzmiona: bukiet w mikroformie z aluminiowego drutu. Cantedeskie, róże, frezje, driakiew, odętka wirginijska. Zielone akcenty to duże i małe makówki oraz wyraziste liście i owoce stefanotisa.

Dekoracja samochodu. Jakimi kwiatami przystroić samochód do ślubu? >>

Bukiet slubny Bukiet slubny Fot. Arkadiusz Ścichocki / Agencja Gazeta

Bukiety ślubne

W modzie ślubnej zagościły intensywne, nasycone barwy (turkus, oranż, żółć, amarant), ale w tym roku trendy się odwróciły: ma być klasycznie i skromnie. A więc - niech żyje biel! W bukietach warto ją przełamać innymi barwnymi akcentami: klasycznymi pastelami, ponadczasową zielenią albo - to ubiegłoroczna nowość, która nadal jest na topie - zaskakującym dodatkiem czerni.

Paletę z pleksi utrzymują sztywne druty. Pomiędzy nimi osadzono ciemnoróżowe i białe czosnki ozdobne, kuliste przegorzany i klasyczne białe róże. Kompozycji dodają lekkości ażurowy rypsalis i proso ozdobne

Jakimi kwiatami przystroić samochód do ślubu?

Bukiet ślubny Bukiet ślubny Fot. Arkadiusz Ścichocki / Agencja Gazeta

Bukiety ślubne

Do półkuli z gąbki przypięto szpilkami liście paprotnika. Kompozycję tworzą: fioletowy i biały rozwar, lawenda, cantedeskia, czosnek, liście filodendrona i owoce czeremchy.

Prezent ślubny: co kupić bliskim na nową drogę życia? >>

Bukiet slubny Bukiet slubny Fot. Arkadiusz Ścichocki / Agencja Gazeta

Bukiety ślubne

Subtelnym czarnym akcentem jest druciana plecionka. Umocowano na niej pędy powojnika, błękitne kwiaty i delikatne owocostany czarnuszki, kuleczki czeremchy, białe goździki i liliowe dzwonki.

Pudełko na koperty >>

Bukiet ślubny Bukiet ślubny Fot. Sylwia Bednarek

Bukiety ślubne galeria

Bukiet jak ze szlacheckiego dworku: pełne przepychu róże, białe odętki wirginijskie, spiczaste pąki przetacznika i lekka chmurka prosa ozdobnego. Całość przepasana białym jedwabnym sznurem.

Wystrój sali weselnej >>

Bukiet ślubny
Bukiet ślubny Fot. Arkadiusz Ścichocki / Agencja Gazeta

Wiązanki ślubne

Na pajęczynie z czarnego drutu osadzono asymetryczną biało-zieloną kompozycję. Biel wnoszą czosnki ozdobne, przetaczniki i rozwar, zielone akcenty to liście filodendrona, baldachy czarnego bzu, gałązki rypsalisu i smugi traw ozdobnych.

Dekoracja stołu weselnego >>

Bukiet ślubny Bukiet ślubny Fot. Arkadiusz Ścichocki / Agencja Gazeta

Eustoma bukiet ślubny

Bukiet dla wysokiej i postawnej panny młodej. Formę z miedzianej siatki oklejono liśćmi pittosporum i paprotnika. Drutem przymocowano eustomy w odcieniu écru, białe hortensje, cantedeskie i odętki wirginijskie, owoce czeremchy i złoto obrzeżone trawy.

Dekoracje weselne >>

Więcej o: