Kwiaty dla Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek są jedyni, niezastąpieni. Pokażmy, że o nich pamiętamy! Dzień Babci i Dzień Dziadka, obchodzone w Polsce 21 i 22 stycznia, to doskonała okazja, by okazać im serdeczność. Bukiet od wnuczka czy wnuczki sprawi dziadkom wiele radości i na pewno będzie  mile widziany. Przedstawiamy propozycje takich kompozycji o różnym charakterze, z kwiatów dostępnych zimą.

Radośnie i bezpretensjonalnie

Nie masz zdolności do układania kwiatów? Nie szkodzi, naręcze tulipanów podarowane przez dziecko na pewno ucieszy każdą babcię, a i dla dziadka będzie miłym prezentem.

Romantycznie

Róże, tulipany, goździki, delikatna "koronka" z dwóch gatunków asparagusa (pędy można uszczknąć z roślin doniczkowych) - ten bukiet jest bardzo efektowny i nie wymaga większych umiejętności.

Dla dwojga

Wystarczą dwie torebki prezentowe, kawałek kolorowej siatki (można ja zastąpić bibułką czy tkaniną) - i już mamy sympatyczny upominek dla babci i dziadka.

Elegancko

Gerbery, żołędzie, "sianko" z sizalu, a w środku suszony kwiatostan hortensji. Jako zieloną oprawę wykorzystano zwinięte egzotyczne liście, które dla podkreślenia efektu spryskano nabłyszczaczem.

W czerwieni

Kopułka z róż, pędy derenia białego (Cornus alba), liść paproci - to kompozycja prosta, ale jakże wyrazista. Wykona ją nawet dziecko, trzeba tylko wcześniej przygotować gąbkę florystyczną do żywych kwiatów (jest sprzedawana w działach ogrodniczych hipermarketów i na giełdach kwiatowych) i nasączyć ją wodą. Potem wystarczy wbić w nią oczyszczone z kolców łodygi róż i gałązki derenia.

Na wesoło

Przygotowanie takiej zabawnej aranżacji także jest łatwe, a na dodatek sprawi uciechę dzieciom. Kula z gąbki florystycznej , do tego suszone kwiatostany driakwi gwiaździstej (można też użyć innych kwiatów, suszonych lub świeżych), gałązki iglaków i kolorowe kredki - i dekoracja gotowa.

Z pomysłem

Zepsute lub niepotrzebne płyty cd znajdą się w niejednym domu. Ciekawie udekorowane stworzą fantazyjną "kryzę" dla róż. Aby dekoracja się trzymała, smarujemy płytę klejem i posypujemy literkami. Zamiast literek możemy użyć innych ozdób sprzedawanych w sklepach jako gadżety karnawałowe i urodzinowe.

Kolorowe tutti frutti

Oprawa z egzotycznych liści, a w niej róże, tulipany, żeniszek, cantedeskie i żółte kule kraspedii... Takie żywe kolory rozjaśnią świat nawet w ponury zimowy dzień.

Pachnąco i różowo

Prosto, ale wytwornie. Różowe tulipany i gałązki różowego jaśminu. Kiedy jego pąki się rozwiną, napełnią wnętrze wspaniałym zapachem.

Pastelowo

Hortensje, tulipany, stokrotki, cantedeskie, alstremeria, a wszystko w subtelnych barwach. Swobodny układ kwiatów sprawia, że bukiet wygląda lekko i naturalnie.

Bukiet na Dzień Babci i Dzień DziadkaBukiet pastelowy. Fot. Biuro Kwiatowe Holandia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.