In.gredients - sklep luzem. Bez odpadów i opakowań

Ponieważ większość służących do dystrybucji artykułów spożywczych opakowań, używana jest tylko raz i tak naprawdę zupełnie niepotrzebnie tworzy ogromny balast dla środowiska, bracia Lane wpadli na pomysł otwarcia sklepu, w którym wszystkie towary będą sprzedawane luzem.

Bez opokowań

Część z nas pewnie zatraciła już ten naturalny odruch ? idziesz po żywność, zabierz ze sobą coś, w czym będziesz mógł ją przynieść. I nawet nie chodzi tu o torby wielorazowego użytku, tylko o rzecz daleko bardziej podstawową ? o przeniesienie tego, co przyzwyczailiśmy się znaleźć na półce w sklepie już zapakowane przez producenta. Czyli na przykład produkty sypkie czy płynne: jak kasze i napoje, delikatne jak jajka, i inne, które już kompletnie nie funkcjonują w zbiorowej świadomości bez opakowań

Niezwykły sklep

W Austin w Texasie powstał sklep, założony przez trzech braci z pasją promowania zrównoważonego trybu życia. Przez lata ćwiczyli się w zmniejszaniu swojego wpływu na środowisko ? założyli własny ogród z kompostem, starali się maksymalnie zmniejszyć ilość kupowanych w opakowaniach produktów, żeby eliminować zbędne odpady, co im się w dużej mierze udało ? z jednym tylko wyjątkiem: artykuły spożywcze. Ponieważ większość służących do dystrybucji artykułów spożywczych opakowań, używana jest tylko raz i tak naprawdę zupełnie niepotrzebnie tworzy ogromny balast dla środowiska, bracia Lane wpadli na pomysł otwarcia sklepu, w którym wszystkie towary będą sprzedawane luzem. Wiele mówiące dane, że z 700 000 ton odpadów składowanych codziennie w USA, 40% to opakowania, pośrednio mogły stać się inspiracją do założenia tego ?bezodpadowego? i ?bezopakowaniowego? sklepu spożywczego.

Więcej o: