Piaskownica - czemuż by nie z palet?

Z doświadczenia wiemy, że piaskownica powinna być zamykana od góry. Rozwiązanie takie jest praktyczne ze względu na wpadające do środka liście, a czasem wręcz niezbędne, aby zapobiec pełnieniu przez piaskownicę dodatkowej funkcji - toalety dla kota.

Piaskownica z palet

Nasza prywatna piaskownica przykrywana jest własnoręcznie i naprędce zrobioną kratką z listewek - wprawdzie bardzo oszczędną jeśli chodzi o materiał, ale niezbyt szczelną, bo przelatują przez nią liście, a nawet - wspomniany kot. I to jest już znacznie poważniejsze niedociągnięcie konstrukcyjne, pomimo że kot minę ma obojętną, a dowód winy skrzętnie zagrzebuje.

Tekst "Piaskownica - czemuż by nie z palet?" pochodzi z serwisu ZieloneMigdały.pl

Piaskownica z palet

Jeśli więc chcemy, żeby zwierzę przeniosło swoją toaletę - dajmy na to na zagonek z posianą pietruszką (lubiany jest) - wymagane jest przykrycie mniej dziurawe. Niekoniecznie musi to być, a może nawet lepiej, żeby nie była - plastikowa "muszla". Zwłaszcza jeśli istnieje rozsądna alternatywa, którą w dodatku możemy wykonać sami. Bardzo pomysłowy jest model z pokrywą, która złożona tworzy po obu stronach zgrabne ławeczki. Natomiast rozłożona dobrze chroni piasek, zabawki i może służyć jako miejsce do siedzenia, czy piknikowe.

Piaskownica z palet

Piaskownica taka może zostać wykonana z palet ? tutaj mamy instrukcję.

Więcej o:
Copyright © Agora SA