Wielkanocne dekoracje - chryzantema będzie trendy!

Wielkanoc to czas symbolizujący życie, witalność i odradzającą się przyrodę. Tę wyjątkową atmosferę powinny oddawać świąteczne dekoracje florystyczne, które w tym roku urzekać będą intensywnymi, soczystymi barwami. Wśród kwiatów prym będzie wiodła chryzantema - zarówno w swych klasycznych, jak i nowych odmianach.

Słoneczna wielkanoc

Tradycjonaliści będą zadowoleni - w tym roku wielkanocne stroiki zdominuje chryzantema w żółtym, słonecznym odcieniu, tak charakterystycznym dla Świąt Wielkiej Nocy.

Żółte chryzantemy

W tym sezonie w aranżacjach wielkanocnych stawiamy przede wszystkim na żółte chryzantemy, wprowadzające energetyczny, wiosenny nastrój.

Chryzantemy w doniczkach

W kompozycjach może występować samodzielnie, w odmianach drobno lub wielkokwiatowych, bądź w zestawieniu z inną, równie radosną barwą: limonkową, żywą zielenią.

Złoto na talerzu

Warto pamiętać, że w Azji, gdzie kwiat ten występuje w naturze, jest on symbolem słońca!

Chryzantemy drobnokwiatowe

Mnie najbardziej podobają się kompozycje z wielkokwiatowych chryzantem w odcieniu słonecznym, uzupełnione zielonymi odmianami drobnokwiatowymi - mówi Małgorzata Niska, Międzynarodowa Mistrzyni Florystyki, założycielka szkoły florystycznej.

Róż i zieleń

Kolejnym trendem na Wielkanoc 2018 są oryginalne dekoracje kwiatowe w odcieniach różu, który dotąd nieczęsto gościł w przybraniach wielkanocnych stołów.

Różowe chryznatemy

Róż w aranżacjach na Wielkanoc to bardzo świeża, niebanalna tendencja. Dekoracje w tym kolorze są subtelne, podobnie jak budząca się wokół natura. Do takich kompozycji sugeruję intensywne odcienie, które można dopełniać drobniejszymi odmianami chryzantem w kolorze pudrowego różu - tłumaczy Małgorzata Niska.

Elegancki minimalizm

Formę wielkanocnych aranżacji florystycznych w tym sezonie cechować ma prostota, a nawet pewien minimalizm. Wśród dodatków znajdą się głównie naturalne elementy: gałązki i drewno naturalne bądź bielone, a także drobne kamienie. Warto ograniczyć liczbę detali nawiązujących do samej Wielkanocy - w zupełności wystarczą pisanki w jednolitym, harmonizującym z kompozycją kolorze. Elementem spinającym kompozycję niech będzie ciekawe naczynie - oprócz neutralnych szklanych pojemników, modne będą formy imitujące surowy beton czy filcowe otuliny nawiązujące do pierwszych, nieco jeszcze chłodnych dni wiosny.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.