Dobrze zaprojektowany taras to wymarzone miejsce na wypoczynek. 13 doskonałych projektów w mieście

Kontakt z przyrodą ma bardzo dobry wpływ na nasze samopoczucie. Uspokaja, wycisza, pozwala odzyskać energię po męczącym dniu. Zorganizowanie relaksacyjnej przestrzeni, umożliwiającej odpoczynek blisko natury jest możliwe nawet w mieście. Wystarczy stworzyć przemyślany projekt, który uwzględni nie tylko wnętrze domu, ale również otaczający krajobraz.

Niewielki taras na warszawskim Bemowie

Codzienny pośpiech, korki czy smog, sprawiają, że często mamy ochotę wyjechać za miasto i
zregenerować się w otoczeniu pięknej przyrody. Architekci ze Studio.O. udowadniają, że nawet mieszkańcy dużych miast mogą mieć naturę na wyciągnięcie ręki. Przemyślane, dopracowane projekty krajobrazu, pozwalają stworzyć azyl wokół domu, wykorzystując możliwości terenu i dostosowując go do indywidualnych potrzeb.

Przedogródek to wizytówka każdego domu

Przedogródek

Cicha enklawa pełna harmonii

Przyroda odgrywa w projektach Agi Kobus i Grzegorza Goworka szczególną rolę, dzięki czemu architektom udaje się kształtować przestrzenie pełne ciszy, spokoju i pozytywnej energii.


- Oboje uwielbiamy kontakt z naturą. Marzy nam się siedlisko w dzikiej głuszy, blisko wody. I tam chcielibyśmy pracować. Kontakt z przyrodą wzbogaca wyobraźnię, inspiruje i uspokaja
- tłumaczy Aga Kobus.

Taras w ogrodzie

Realizacje pracowni charakteryzuje wyjątkowa harmonia i prostota, ich główną ozdobą są duże grupy roślin, które w masie doskonale uzupełniają każdy projekt i tworzą naturalne bryły, płynnie przeplatające się z pozostałymi elementami

Taras

Taras


Fot. Studioorganic.pl

Scieżka

Architekci stawiają  na proste kształty i formy, co wysuwa na pierwszy plan naturalne walory danego terenu.

Harmonia na tarasie

Projekty ogrodów są tworzone z myślą o dobrym samopoczuciu i komforcie klientów. Efekt ten udaje się osiągnąć dzięki precyzyjnemu doborowi roślin i charakteru aranżacji.

Miejsce wypoczynku

Dopracowane w najdrobniejszym szczególe, odpowiadające na indywidualne potrzeby otoczenie domu, staje się miejscem, które inspiruje, pobudza naturalną kreatywność i pomaga pozbyć się stresu.

Strefa wypoczynku

Studio.O. kreuje przestrzenie przyjazne człowiekowi. To on , jego potrzeby, przyzwyczajenia i marzenia są priorytetem podczas powstawania i wdrażania projektów
pracowni.

Trawnik

Trawnik

Pasuje do elewacji

Pasuje do elewacji

Z miłości do perfekcji

Studio.O. to pracownia, która tworzy wnętrza, budynki jednorodzinne, a także krajobraz. Architekci najlepiej sprawdzają się w kompleksowej kreacji przestrzeni, od projektu domu, jego idealnej lokalizacji na działce i znalezieniu najlepszych połączeń ogrodu okalającego budynek, po precyzyjnie przemyślaną koncepcją wnętrza.

Dom, taras i ogród jako jedna całość

- Dla "ludzi miasta" dom jest enklawą, w której mogą odpoczywać. Tworzymy więc dla nich przestrzeń poprzez otwieranie wnętrza na zewnątrz domu i zabudowanie go krajobrazem, co oznacza, że klient nie tylko inwestuje w bryłę budynku i aranżację, ale także w jego część zewnętrzną - wyjaśnia Grzegorz Goworek.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.