Kwiaty w mieszkaniu: łazienka

Roślinom do życia potrzebne jest światło. Najlepiej więc, jeśli łazienka ma choćby malutkie okienko albo ścianę z luksferów, które przepuszczają naturalne światło z sąsiedniego pomieszczenia. W innym wypadku trzeba zapewnić naszym kwiatom światło sztuczne - i to przez kilka godzin na dobę. Można po prostu zostawiać włączoną lampę łazienkową albo - i to jest lepszym, choć dużo droższym rozwiązaniem - zainstalować lampę ze specjalną żarówką do doświetlania roślin. Uwaga: decydując się na kwiaty, które potrzebują wilgoci, ale którym szkodzi padająca na liście woda, ustawiajmy je w miejscach, gdzie nie grozi im zachlapanie.
KWIATY W MIESZKANIU. Difenbachia znakomicie czuje się 
w miejscach dobrze oświetlonych i ciepłych. Nie lubi przeciągów ani przesuszonej ziemi w doniczce. Uwaga: cała roślina zawiera trujący sok! KWIATY W MIESZKANIU. Difenbachia znakomicie czuje się w miejscach dobrze oświetlonych i ciepłych. Nie lubi przeciągów ani przesuszonej ziemi w doniczce. Uwaga: cała roślina zawiera trujący sok! Fot. Paweł Słomczyński / Agencja Gazeta
KWIATY W MIESZKANIU. Nefrolepis - paproć wytrzymała i niewymagająca. Najlepiej rośnie w wilgotnym, zacienionym miejscu. 
W czasie wegetacji potrzebuje regularnego nawożenia. KWIATY W MIESZKANIU. Nefrolepis - paproć wytrzymała i niewymagająca. Najlepiej rośnie w wilgotnym, zacienionym miejscu. W czasie wegetacji potrzebuje regularnego nawożenia.
Maranta jest niekłopotliwa w uprawie. W zbyt głębokim cieniu liście mogą wyblaknąć. 
Nie toleruje zimnych miejsc i przeciągów. Maranta jest niekłopotliwa w uprawie. W zbyt głębokim cieniu liście mogą wyblaknąć. Nie toleruje zimnych miejsc i przeciągów.