Pies w ogrodzie - budy dla psa, wybieg, porady

Miłośnicy i właściciele psów wiedzą wiele o wymaganiach swoich pupili, ale gdy przeprowadzamy się z bloku do domu, zmienia się często przestrzeń dla psa i pojawiają nowe wyzwania - zniszczony trawnik, usychające krzaczki, dylemat - czy pies ma mieszkać w domu czy w budzie. Podpowiadamy jak ułatwić życie sobie i psu

Buda - mieszkanie dla psa

Jeśli pies ma mieszkać w budzie, warto zapewnić mu ciepłe i suche warunki.

Ścianki i podłoga budy powinny być ocieplane np. styropianem. Budy sprzedawane w centrach ogrodniczych lub sklepach internetowych często mają takie ocieplenie wbudowane w konstrukcję budy. Lepiej by pies nie dotykał bezpośrednio ro styropianu, bo może nabawić się alergii.

Dach budy powinien być zdejmowany lub otwierany - ułatwi to sprzątanie wewnątrz

Wejście do budy warto przesłonić przezroczystym, uchylnym tworzywem, które ochroni wnętrze budy przed deszczem i wiatrem.

 

Mata izolująca prosta w montażu - za pomocą rzepów idealna ochrona przed zimnem i wilgocią

Fot. www.zooplus.pl

 

Posłanie. Wnętrze budy wyścielone kocem lub wykładziną umili psu jego psie życie, ale co jakiś czas trzeba je wyczyścić - by nie zalęgły się pchły i inne  dokuczliwe żyjątka. W sklepach z psimi akcesoriami można kupić wykładziny na podłogę i ściany dostosowane do wymiarów gotowych psich domków.

Buda powinna stać na podwyższeniu np. na nóżkach lub wypoziomowanych cegłach - by w czasie ulewy nie tonęła w kałuży. Można też zbudować lub kupić podest przed budę. Dzięki niemu pies nie będzie wychodził na błotniste klepisko tylko miłą drewnianą powierzchnię.

Przeczytaj więcej o budzie dla psa:

Buda dla psa

Jak zabezpieczyć ogród przed psem

Jeśli pies będzie urzędował w ogrodzie, prędzej czy później możemy się spodziewać wydeptanego trawnika wzdłuż ogrodzenia, schnących iglaków zniszczonych psim moczem, dołów wykopanych przez pupila w najmniej odpowiednim miejscu.

Sprawdź jak ochronić ogród przed psem

Więcej o: