Pies w ogrodzie - budy dla psa, wybieg, porady
Buda - mieszkanie dla psa
Jeśli pies ma mieszkać w budzie, warto zapewnić mu ciepłe i suche warunki.
Ścianki i podłoga budy powinny być ocieplane np. styropianem. Budy sprzedawane w centrach ogrodniczych lub sklepach internetowych często mają takie ocieplenie wbudowane w konstrukcję budy. Lepiej by pies nie dotykał bezpośrednio ro styropianu, bo może nabawić się alergii.
Dach budy powinien być zdejmowany lub otwierany - ułatwi to sprzątanie wewnątrz
Wejście do budy warto przesłonić przezroczystym, uchylnym tworzywem, które ochroni wnętrze budy przed deszczem i wiatrem.
Fot. www.zooplus.pl
Posłanie. Wnętrze budy wyścielone kocem lub wykładziną umili psu jego psie życie, ale co jakiś czas trzeba je wyczyścić - by nie zalęgły się pchły i inne dokuczliwe żyjątka. W sklepach z psimi akcesoriami można kupić wykładziny na podłogę i ściany dostosowane do wymiarów gotowych psich domków.
Buda powinna stać na podwyższeniu np. na nóżkach lub wypoziomowanych cegłach - by w czasie ulewy nie tonęła w kałuży. Można też zbudować lub kupić podest przed budę. Dzięki niemu pies nie będzie wychodził na błotniste klepisko tylko miłą drewnianą powierzchnię.
Przeczytaj więcej o budzie dla psa:
Jak zabezpieczyć ogród przed psem
Jeśli pies będzie urzędował w ogrodzie, prędzej czy później możemy się spodziewać wydeptanego trawnika wzdłuż ogrodzenia, schnących iglaków zniszczonych psim moczem, dołów wykopanych przez pupila w najmniej odpowiednim miejscu.
Sprawdź jak ochronić ogród przed psem