Podlewanie bez wysiłku
Nawadnianie ze sterownikiem
Takie urządzenie pozwala podlać ogród bez naszego udziału. System podziemnych rur rozprowadza wodę pop ogrodzie, a zaprogramowany sterownik włącza zawory na określony czas. System wyposażony jest dodatkowo w czujniki wilgotności podłoża, dzięki czemu po deszczu podlewanie nie uruchamia się.
Fot. Gardena
Bęben Auto Reel
Nowy Bęben Auto Reel przeznaczony jest do dużych ogrodów. Montuje się go na ścianie. Urządzenie kryje w sobie wąż o długości 40 m. Rozwijamy go na dowolną długość, po czym blokuje się automatycznie. Gdy chcemy go zwinąć, wystarczy nim lekko szarpnąć, a uruchamia się urządzenie, które zwija wąż i rozkłada go wewnątrz bębna warstwami, zabezpieczając przez splątaniem i załamywaniem. Specjalna końcówka zabezpiecza przed wciągnięciem całego węża.
Puszka z wężem spiralnym
Woda jak prąd z gniazdka! To jest wygoda. Wodę po ogrodzie rozprowadza system rur. W dowolnym miejscu umieszczamy puszkę z ukrytym w nim 10-metrowym wężem spiralnym. Po zakończonym podlewaniu, wąż samoczynnie zwija się w puszcze, która po zamknięciu ma kształt półkuli i lekko wystaje z ziemi. Wykonana jest z materiału odpornego na uderzenia. Trawnik można więc kosić kosiarka bez obawy przed zniszczeniem puszki.
Fot. Gardena
Wózki na wąż
Służą do łatwego transportu węża po ogrodzie. Nowy rodzaj uchwytu umożliwia wygodne ciągnięcie wózka, niezależnie od wzrostu osoby ciągnącej. Duże koła bez trudu jadą po trawie i po schodach. Za pomocą korbki wąż zwijamy warstwa po warstwie na bębnie, bez brudzenia rąk. Nie zagina się i nie splątuje.
Fot. Gardena
Pompa na deszczówkę
Chcesz oszczędzać wodę i uprawiać ogród w sposób ekologiczny? Zbieraj deszczówkę do dużego zbiornika. Dzięki nowej pompie do deszczówki nie musisz roznosić jej po ogrodzie konewką. Pompa posiada wygiętą rurę przyłączeniową. Wystarczy zawiesić ją na brzegu zbiornika z wodą, albo umieścić ją na dnie. Filtr zabezpiecza pompę przed pobieraniem zanieczyszczeń. Urządzenie pracuje sprawnie i cicho.
Fot. Gardena
Zraszacze wahadłowe
Dzięki nim nie musimy stać z wężem. Zraszacze ustawiamy na trawniku lub rabacie, za pomocą szybkozłączki podłączamy do węża, a zraszacz ruchem wahadłowym rozprowadza wodę na powierzchni (zależnie od typu zraszacza) od 90 do 280 m kwadratowych. Dzięki precyzyjnie ustawionym dyszom ziemia podlana jest równomiernie. Po pewnym czasie przestawiamy zraszacz w inne miejsce.
Fot. Gardena