Łatwe nawożenie

Wiosną i latem rośliny domowe i ogrodowe intensywnie rosną, dlatego potrzebują wzmocnienia solami mineralnymi. Aby nam ułatwić życie, producenci nawozów opracowali receptury odżywek przeznaczonych dla poszczególnych grup roślin.

Dla paproci

Ogrodnik amator ma prosty wybór: do trawnika kupuje nawóz do trawnika, do kwiatów w doniczkach - nawóz dla roślin domowych, dla swoich srebrnych świerków - nawóz dla iglaków. Pozostaje tylko zaaplikować roślinom odpowiednią dawkę. Tylko?

Na zdjęciu mgiełka nawozowa do paproci - duże ułatwienie dla ogrodników.

Mgiełka dla storczyków

I właśnie z odmierzeniem prawidłowej dawki czasem jest kłopot, bo trzeba odmierzyć określoną ilość nawozu, odmierzyć wodę, wymieszać powstały roztwór, a potem nosić konewkę po całym ogrodzie. Również nawozy granulowane, czyli posypowe, trzeba odmierzyć w przeliczeniu na jeden metr i rozsypać dość równomiernie. Na szczęście coraz więcej odżywek dostępnych jest w formie gotowej do podania roślinom. Na zdjęciu powyżej przykład mgiełki nawozowej przeznaczonej dla storczyków, poniżej aerozol do storczyków - nawóz dolistny.

Fot. Producent Compo

Pryskanie uniwersalne

Na rynku dostępne są także mgiełki nawozowe uniwersalne, dolistne. Przeznaczona są dla wszystkich roślin domowych i balkonowych.

Pałeczki doniczkowe

Pałeczki doniczkowe przeznaczone są do nawożenia roślin doniczkowych i balkonowych. Są wydajne i wygodne w stosowaniu. Zawarte w nich składniki pokarmowe dostarczane są roślinom równomiernie i długotrwale.

Pałeczki doglebowe

Dla gatunków domowych gotowe odżywki mają postać pałeczek doglebowych lub aerozolu, którym opryskuje się liście. Na zdjęciu Substral pałeczki nawozowe do orchidei (storczyków).

Spray dla roślin ogrodowych

Dla gatunków ogrodowych możemy stosować nawozy dolistne. Jedna z firm wypuściła serię nawozów pod nazwą Spray Green. Roztwór gotowy do oprysku znajduje się w pojemniku zaopatrzonym w dyfuzor.

Odżywione warzywa

Fructus - nawóz płynny do warzyw z dozownikiem.

Przydatny dozownik

Jeśli nawóz sprzedawany jest w tradycyjnej formie, np. koncentratu do rozcieńczania, sprawdźmy czy ma dozownik, który ułatwi przygotowanie roztworu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.