Projekty balkonów. Bukiety w skrzyniach na balkon

Już niedługo wiosna. Czas pomyśleć o kwiatach na balkonie! Oto kilka propozycji w różnych zestawach kolorystycznych

Klasyczna biel

Gustownie i spokojnie, czyli biel i zieleń: stokrotki i drobnokwiatowe petunie w oprawie z traw ozdobnych. Kiedy stokrotki przekwitną, można je zastąpić dowolnymi letnimi kwiatami.

Bluszcz - sezonowy pewniak

Ciekawy mariaż czerwieni i różów: tulipany, bordowe bratki i dwie odmiany bluszczu. Bluszcz będzie dekoracyjny przez cały sezon, a majowe kwiaty- podobnie jak w wielu innych przedstawionych tu zestawieniach - można po przekwitnięciu zastąpić innymi gatunkami.

Balkon w kolorze

Taki różnokolorowy bukiet może ozdobić skrzynkę już w kwietniu. Na zdjęciu: niezapominajki, stokrotki, pełne pierwiosnki, narcyzy oraz bluszcz

Ogień i woda

Letni duet w barwach kontrastowych - ten zestaw to ogrodowa klasyka. Ognisty oranż dwóch gatunków aksamitek (rozpierzchłej i drobnej) studzą ciemnoniebieskie lobelie. Na słonecznym balkonie rośliny te, regularnie podlewane i nawożone, będą kwitły aż do jesieni.

Zioła i róż

Kompozycja w barwach dopełniających się: fioletowa lawenda, drobne, lilioworóżowe petunie i różowa gaura "przyprawione" wonnymi ziołami: szałwią, miętą, różowo kwitnącym tymiankiem i rozmarynem.

Zamiast wazonu - nieduża skrzynka, najlepiej w kolorze dobranym do barwy kompozycji (można ją przemalować samemu).

Na żółto

Wesoło i wiosennie: okazałe jaskry azjatyckie (Ranunculus asiaticus), pierwiosnki o pełnych kwiatach oraz zielony wilczomlecz w otoczce z biało-zielonego bluszczu. Taka aranżacja doskonale nadaje się do półcienia.

Rozwar w doniczce

Rozwar (Platycodon) to wprawdzie roślina typowo rabatowa, ale w sezonie śmiało może rosnąć w doniczce. Lubi półcień lub niezbyt ostre słońce.

Amarant, koral...

Amarantowe osteospermum i koralowe petunie Million Bells z "szalem" z tojeści rozesłanej (Lysimachia nummularia).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.