Parasole i markizy ogrodowe

Za nami pierwsze trzydziestostopniowe upały, ale synoptycy zapowiadają, że to dopiero początek. W takie dni szukamy miejsca, gdzie możemy odpocząć w przyjemnym chłodzie. Na szczęście mija era pstrokatych i wielobarwnych, często niegustownych parasolów i markiz. Zobacz nasze propozycje i schroń się przed mocnym słońcem pod nietypowymi osłonami, parasolami, markizami ogrodowymi.

Pod kątem

Nowoczesny design,  regulacja nachylenia poprzez wysunięcie nogi parasola, możliwość obracania o 360 stopni, siedem kolorów do wyboru - to wszystko zapewni ten oryginalny parasol, który zwraca na siebie uwagę nietypową formą. Koszt: 7965 zł.

Ochronny liść

Wypoczynek pod rozłożystym liściem wcale nie musi mieć miejsca tylko w lesie. Firma Umbrosa inspiruje się naturą i w ten sposób powstał ten zwracający uwagę parasol-liść. Schronią się pod nim nawet najwięksi miłośnicy słońca...

Ozdobi i ochroni

Efektowny parasol "Tulip" szwajcarskiej firmy. Elegancki, o solidnej budowie, podświetlany. Wieczorem będzie piękną i wyrafinowaną ozdobą każdego ogrodu oraz patio. Może mieć średnicę od 3 do 6 metrów. Cena: ok. 3060 funtów.

 

Fot. www.memois.com

Na okrągło

Nowoczesny parasol ogrodowy belgijskiej firmy Umbrosa. Jego duża, okrągła, płaska powierzchnia zapewni cień wszystkim znajdującym się w pobliżu. Wysokość jest regulowana do 3 metrów. Model Premium zatrzymuje do 97% promieni UV, zapewnia więc wysoką ochronę i wpasuje się w gusta miłośników minimalizmu w ogrodzie.

Stop promieniom UV

Regulowany parasol, którego podstawa zajmuje naprawdę niewiele miejsca, a dodatkowo została wyposażona w kółka, które ułatwiają przemieszczanie konstrukcji. Specjalny materiał zatrzymuje promieniowanie słoneczne do 98%.  Nie przyćmi reszty mebli ogrodowych ze względu na swój prosty, a zarazem wyrafinowany design. Koszt: ok. 2000 zł.

Fot. www.crateandbarrel.com

Kwadratowe osłanianie

Projektanci markizy "Boom" z pewnością zainspirowali się żeglarstwem i był to właściwy kierunek. Tak jak bom żagla tak i markiza zainstalowana jest na jednym obrotowym uchwycie. Obraca się w dwóch płaszczyznach - poziomo oraz wzdłuż osi kasety - co pozwala ustawić ją niemal dowolnie względem słońca. Posiada także wbudowane oświetlenie, które wieczorem doda otoczeniu elegancji.

Fot. www.gardenplanet.com.pl

Elektryczna markiza

Nowoczesna markiza ogrodowa posiadająca elektryczny mechanizm zwijania oznacza koniec męki z jej rozkładaniem i składaniem. Dopracowana w najmniejszym szczególe i zachwycająca nowoczesnym designem. Kąt jej spadku można ustawić dowolnie. Wyposażona jest w zintegrowany system oświetlenia, a surowa, minimalistyczna konstrukcja wykonana została z najwyżej klasy materiałów.

Fot. www.corradi.eu

Płachty przeciwsłoneczne

Żagiel ogrodowy, nazywany także płachtą przeciwsłoneczną, tworzy pod sobą duże, zacienione miejsce użytkowe. Wbrew pozorom jest odporny na podmuchy wiatru i łatwy w obsłudze. Obszerna płachta umożliwia wiele konfiguracji, w jakich może się znajdować (trójkąt, kwadrat czy prostokąt). Cena w zależności od rozmiaru.

Fot. www.parasole.eshopping24.eu

Elegancka biel

Estetyczny parasol z podstawą obracaną o 360 stopni. Posiada kominek antywietrzny. Świetnie sprawdzi się w ogrodzie w stylu śródziemnomorskim, pozwalając poczuć pełnię lata. Kosz 4150 zł.

Lekki kołysanie

Na koniec nowoczesny mebel ogrodowy o nieszablonowej konstrukcji. Wygodna leżanka zapewni relaksujące chwile, a półkolista osłonka ochroni przed słońcem. Taki duet idealnie  spełni wymagania nawet najbardziej wymagających urlopowiczów. Baldachim przepuszcza niewiele światła, co gwarantuje stuprocentowe odprężenie i brak rażących oczy przebłysków. Cała konstrukcja opiera się na jednym drążku, co daje niesamowite wrażenie lekkości.

Fot. www.royalbotania.com

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.