Baseny ogrodowe - relaks nie tylko dla dzieci

W upalne dni myślimy tylko o chłodnej, błękitnej wodzie, w której moglibyśmy się zanurzyć i zrelaksować. Bogata oferta rynkowa wychodzi tym pragnieniom naprzeciw - możemy wybierać pośród różnych typów basenów i wanien ogrodowych, a także zainwestować we własne SPA...

Letnie kąpiele

Klasyczny basen ogrodowy. Okładzina wykonana z  PCV, jest odporna na promieniowanie UV.  Zawiera zestaw filtracyjny z filtrem piaskowym 4,5m3/h. Dodatkowo można dokupić okładzinę ozdobną imitującą kamienie bądź drewno.

Ceramiczny basen

Basen ceramiczny Riverina jest idealny dla rodziny, która lubi pływać. Stopnie wejściowe oraz podwodny stopień zapewniają bezpieczeństwo zarówno dzieciom jak i dorosłym. Struktura basenu jest wystarczająco elastyczna, aby dostosować się do potencjalnych nierówności terenu, a także zapewnia stabilizację w trudnym terenie. Oryginalny kształt basenu będzie ozdobą każdego ogrodu bądź działki. Cena niecki, zestawu filtracyjnego, okablowania i montażu to ok. 55 000 zł, w zależności od rozmiaru,

Ekologiczne kąpanie

Ten basen wykonany został z materiałów ekologicznych. Jest to solidna, drewniana konstrukcja z impregnowanych ciśnieniowo monobloków. Basen można postawić na powierzchni ziemi lub wkopać go w ziemię na dowolną głębokość. Drewnianą osłonę można pomalować na dowolny kolor lub lakierem bezbarwnym, zachowując naturalną fakturę drewna. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie zaburzy zielonej harmonii ogrodów. Koszt: ok. 15 000 zł.

Fot. www.basenwit.pl

Minibasen

Minibaseny to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie kąpiele w jacuzzi. Wanny ogrodowe są wyposażone w indywidualnie dobrane systemy hydromasujące, które odprężają mięśnie i pozwalają uwolnić się od codziennego stresu.

Relaks w bąbelkach

Coraz większą popularnością cieszą się także tzw. wanny spa. Dla najbardziej wymagających klientów mogą być wyposażone w wodoodporny system TV, odtwarzacz DVD, wraz z systemem Dolby surround...

 

Fot. ww.basenywpolsce.pl

Wskazówki przed zakupem

Przed zakupem wanny ogrodowej warto przeprowadzić tzw."mokry test", czyli po prostu wypróbować wybrany minibasen. W czasie tego testu powinniśmy sprawdzić:

1. Czy siedziska dają odpowiednie podparcie? - w czasie kąpieli nie powinniśmy się zsuwać.
2. Gdy siedzimy woda powinna sięgać przynajmniej do ramion - jeśli tak nie jest, nie jesteśmy w stanie w pełni korzystać z hydroterapii.
3. Połóżmy głowę na zagłówku, aby sprawdzić, czy nie musimy naciągać szyi.
4. Jeśli minibasen ma miejsce leżące, sprawdźmy, czy jest dość głębokie i odpowiednio wyprofilowane, by nas utrzymać - jeśli unosimy się to siedzenie jest bezużyteczne dla hydroterapii i relaksu.
5. Należy zwrócić uwagę na ulokowanie dysz - czy miejsca pod nimi są dobrze wyprofilowane, czy masują mięśnie a nie kości czy kręgosłup.
6. Zwróćmy uwagę czy urządzenie pracuje głośno czy cicho, czy możemy rozmawiać w trakcie pracy pomp.
7. Czy pokrętła i panele kontrolne są dostępne z różnych miejsc w minibasenie.

Fot. www.basenyspa.pl

Basen poliestrowy

Basen ten wykonano z żywic poliestrowych i laminatów pokrytych odporną powłoką colcotu. Powłoka ta odporna jest na działanie niskich i wysokich temperatur, na działanie związków chemicznych oraz ułatwia utrzymanie czystości basenu. Basen może być dodatkowo ocieplony pianką natryskową, która zapobiega utracie ciepła wody. Cena basenu o wymiarach 4,8 m - długość, 2,5 m - szerokość i 1,2 m - głębokość to ok. 5600 zł.

Zadaszenie basenu

Decydując się na basen ogrodowy warto też pomyśleć o funkcjonalnym zadaszeniu, które powinno być lekką, transparentną i rozsuwaną konstrukcją. Takie zadaszenie to także idealny kolektor słonecznej energii, który jednocześnie ogrzewa basen. Dodatkowo uniezależni nas od często kapryśnej, letniej pogody.

Fot. www.basen.com.pl

Basenowa klasyka

Owalne baseny wraz z obudowami imitującymi drewno to częsty wybór klientów. Dzięki dużej powierzchni lustra wody, baseny tego typu dorównują walorami użytkowymi basenom znajdującym się w różnych kompleksach wodnych. Średni koszt takiej inwestycji to 4000 zł, w zależności od rozmiaru.

Fot. www.ambaseny.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.