Zioła z własnej doniczki

Samodzielna uprawa ziół sprawia wiele satysfakcji i nie jest kłopotliwa. Doniczki do ziół, pojemniki na zioła, odpowiednie nasiona i odrobina uwagi pozwolą się delektować intensywnym smakiem świeżej bazylii, oregano, mięty...

Doniczka na zioła

Doniczka na zioła Sagaform. Specjalny otwór umożliwia podlewanie hodowanych w niej roślin. Wymiary: 16x16 cm. Koszt: ok. 70 zł.

Doniczka na zioła "dwa w jednym"

Fot. www.galerialimonka.pl

Doniczki dostępne są również w wersji dwukomorowej - rozmiar: 27x13x8 cm, cena: 119,90 zł; i trzykomorowej - rozmiar:40x13x8 cm, cena ok. 140 zł.

Doniczka na zioła z szufladką

Ceramiczna doniczka na zioła w kształcie szuflady. Świeża zieleń ziół będzie estetycznie kontrastować z czystą bielą. Oryginalne szufladki mogą posłużyć jako schowek na akcesoria biurowe, osobiste lub ogrodowe. Wymiary: 12x19,5 cm, wysokość 8,5 cm. Koszt: 64 zł.

Pojemnik na zioła

Pojemnik na świeże zioła Herb Trio  duńskiej marki Menu. W pojemniku jest miejsce na kompozycję ulubionych trzech ziół w standardowych doniczkach, w jakich kupujemy je w supermarkecie czy zieleniaku. Stalowa podpórka może podtrzymywać wysokie zioła jak szczypiorek czy pietruszka. Specjalne wyprofilowanie wnętrza pojemnika podnosi doniczki pozwalając roślinom pobierać odpowiednią ilość wody. Szerokość: 26 cm, wysokość: 10 cm. Cena: ok. 150 zł.

Pojemnik na zioła z systemem nawadniającym

Estetyczny pojemnik na zioła z tworzywa ze specjalnym systemem nawadniającym, który zapobiega uschnięciu roślin. Dostępny w różnych kolorach: czerwonym, szarym, białym, limonkowym. Wysokość: 12 cm, średnica: 10 cm. Koszt: 32 zł.

Pojemnik na świeże zioła

Pojemnik do przechowywania ziół i szparagów, który przedłuży ich świeżość do trzech tygodni. Końcówki łodyżek ziół są stale zanurzone w zimnej wodzie, którą można uzupełniać przez otwór w podstawie. Pojemnik mieści się na typowej półce na drzwiach lodówki. Wyjmowany, stalowy talerz gromadzi i utrzymuje zioła w pionie. Umożliwia także ich wygodne umycie pod bieżącą wodą. Cena: ok 190 zł.

Pojemnik do przechowywania ziół

W tym pojemniku zioła przez cały czas przechowywania umieszczone są w wodzie, przez co długo pozostają świeże. W środku umieszczona jest tacka z uchwytem, która ułatwia wyjmowanie, a następnie ponowne zanurzenie roślin. Wysokość: 24 cm, średnica: 12 cm. Cena: ok 80 zł.

Zestaw do ziół

Stojak z miejscem na dwie doniczki do ziół oraz nożyczki uporządkują nasz miniogródek. Dzięki możliwości rozłożenia, pojemniki mogą stać osobno lub razem, co daje wiele możliwości kompozycji roślin. Podcięcie ziół nożyczkami, które stoją od razu obok, zajmuje tylko chwilę, a spodki pod doniczkami zapobiegają wyciekaniu wody podczas podlewania. Niezastąpione w kuchni każdego miłośnika świeżych ziół. Cena: ok 150 zł.

Pojemnik na zioła w wersji mini

Pojemnik na zioła Herb-Savor pozwala przedłużyć świeżość ziół do trzech tygodni. Składa się z podstawki na wodę, w której zanurzają się korzenie ziół oraz przezroczystego pojemnika, który podtrzymuje zieleninę, a jednocześnie pozwala na bieżąco obserwować jej pozostałą ilość oraz świeżość. Pojemnik sprawdza się w przechowywaniu ziół, naci, liści szpinaku i szparagów. Mieści się na standardowych drzwiach lodówki. Koszt: 124 zł.

Ogródek do hodowania ziół

Domowy ogródek do hodowania ziół mieści 4-5 doniczek. Dzięki prostej tylnej ściance, którą można przystawić do szyby, zioła są zawsze równomiernie nasłonecznione. W komplecie nożyczki, które szybko przytną bazylię do sałatki. Koszt: ok 170 zł.

Młynek do ziół

Gdy już wyhodujemy własne, aromatyczne rośliny, przyda się młynek do ziół. Ten, marki Kuchenprofi, ułatwi przygotowanie potraw oraz bez problemu posieka zioła. Wysokość: 17,5 cm, średnica: 9 cm. Cena: ok 90 zł.

Krajalnica do ziół

Wyhodowane samodzielnie zioła najlepiej pokroić specjalną krajalnicą. Ta krajalnica firmy Joseph została zaprojektowana tak, aby połączyć deskę do krojenia i nóż w jednym. Antypoślizgowa podstawa zapewnia stabilność podczas siekania, a lekko wklęsły kształt podstawki sprawia, że siekane rośliny nie rozsypują się na blat. Koszt: 111 zł. Smacznego!

Trzykomorowy pojemnik na zioła Skagerak

Pojemnik Skagerak z trzema komorami, wykonany z tworzywa sztucznego. Pojemnik o  wielu zastosowaniach, można go używać jako doniczki na zioła, przyprawy czy kwiaty, można w nim przechowywać różne drobiazgi czy biżuterię. Dostępny w kolorze białym lub czarnym.

Wymiary: 37,4x13,2x10,5cm. Cena ok. 130 zł

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.