Gadżety do ogrodu

Przydatne i ozdobne gadżety do ogrodu - lubimy je wybierać i aranżować za ich pomocą zieloną przestrzeń. Jedne są praktyczne, inne mniej, ale ich zakup zawsze cieszy. Zobacz ogrodowe dekoracje, gadżety i akcesoria, które mają naprawdę rozmaite funkcje...

Lampa solarna - krzew

Czy to krzew, czy to lampa? I to i to! Lampki-kwiatki zasilane energią słoneczną, wyposażone w 36 diod LED. Przy pełnym naładowaniu świecą od 6 do 8 godzin. Mają dwie funkcje: dają światło nieprzerwanie lub migają. Lampa wykonana z tworzywa sztucznego, które odporne jest na zmieniające się warunki atmosferyczne. Cena: 79 zł.

Fot. www.kosi-kosi.pl

Kule solarne

Świecące kule solarne, które można umieścić na ziemi w ogrodzie bądź puścić swobodnie na taflę wody. Mogą zmieniać swój kolor co 5 sekund z czerwonego na zielony, poprzez niebieski i biały albo świecić bez przerwy w ulubionej barwie. Półprzezroczysta kula posiada wewnątrz panel solarny, który w ciągu dnia ładuje baterię. Wbudowany czujnik wykrywa ciemność i automatycznie uruchamia świecące diody. Cena: 50 dolarów, do kupienia na stronie www.hammacher.com.

Fot. www.hammacher.com

Figurka ogrodowa

Krasnale ogrodowe już dawno odeszły do lamusa, ale jeśli ktoś tęskni za ogrodowymi posążkami polecamy figurkę kopiącego psa. Połowa psa rasy Jack Russell terrier z pewnością zwróci uwagę nie tylko czworonożnych gości naszego ogrodu. Jest odporna na deszcz i mróz. Do kupienia za niecałe 30 funtów na www.thepresentfinder.co.uk.

Schowek na klucz

Ogrodowa dekoracja a zarazem sprytny schowek na klucz (i nie tylko). Imitacja kamienia łatwo wtopi się w przestrzeń ogrodu, jednak polecamy używać jej tylko w naprawdę awaryjnych sytuacjach... Co ciekawe, każdy egzemplarz ma nieco inny kształt. Do kupienia na www.safetrade.pl w cenie 15 zł.

Karmnik dla ptaków

Nowoczesny karmnik dla ptaków marki Umbra, nie bez powodu nazwany Bird Cafe. W ścianach obudowy zostały wycięte otwory w kształcie kwadratów i prostokątów. Aby dodać ziarna wystarczy otworzyć pokrywę, a pokarm sam nasypie się do dolnej półki. Karmnik zamocowany jest na stalowej linie, pozwalającej na zawieszenie go na drzewie czy w altance. Ozdobi i nakarmi. Cena: 141 zł.

Pies w ogrodzie

Psy są wielbicielami sezonu ogrodowego i każdy odpowiedzialny właściciel dba o to, by miały stały dostęp do wody. Jednak tradycyjna miska często wywraca się do góry dnem, woda się rozlewa bądź ulega zabrudzeniu. Na szczęście rozwiązaniem jest fontanna dla psa. Zwierzę będzie mogło napić się kiedy zechce, wystarczy, że naciśnie łapą specjalne urządzenie, a w kierunku jego pyska popłynie strumień świeżej wody. Do nabycia na www.taylorgifts.com za ok. 40 dolarów.

Pływająca pochodnia

Pływająca pochodnia marki Blomus to ozdobny dodatek do basenu, stawu lub do ogrodu. Unosząc się na tafli wody będzie wyglądać intrygująco. Przybliżony czas palenia się pochodni po jednorazowym napełnieniu paliwem to ok. 26 godzin. Średnica: 17 cm, pojemność: 1 l. Cena: 259 zł.

Fot. www.rossi.pl

Zraszacz do trawnika

Zraszanie trawnika jeszcze nigdy nie było tak widowiskowe. Przepływ wody napędza turbinę, która zasila diody ledowe przechodzące w różne barwy: niebieską, zieloną, żółtą i fioletową. Podświetlany zraszacz nada charakteru wieczornej atmosferze. Do kupienia na www.hammacher.com za ok. 50 dolarów.

Lampa ogrodowa - kamień

Lampa Garden State sprawi, że ogród zabłyśnie nietypowym światłem. Kształtem przypomina kamień, a tym z większą wyobraźnią - smocze jajo. Wyposażona jest w specjalny bolec do wbicia w ziemię. Wysokość: 33,5 cm, szerokość: 81 cm, waga: ok. 6 kg. Cena: 1650 zł.

Zabawa w ogrodzie

Pomysł na zabawę w ogrodzie? Hokej na... wodzie. Dobra zabawa na upalne dni. Poślizg na macie zapewniają małe fontanny po bokach. Do tego dwa plastikowe kije hokejowe, ponadwymiarowy krążek i dwie bramki. Stałą dostawę wody zapewni wąż ogrodowy przyczepiony do "boiska". Do kupienia na www.hammacher.com za ok. 50 dolarów.

Kino domowe w ogrodzie

Dmuchane kino do ogrodu. Wygląda jak zabawka, ale to tylko pozory. Pompowany korpus zawiera winylowy ekran przystosowany do wyświetlania filmów z projektorów (zarówno z przednią, jak i tylną projekcją obrazu) oraz dwa głośniki z niezależnym zasilaniem. Kino ogrodowe można bezpiecznie postawić obok basenu, wytrzyma także niewielkie deszcze. Do kupienia na www.hammacher.com za 999,95 dolarów.

Wózek na doniczki

Wózek na doniczki w sam raz, by odciążyć zapracowanych ogrodników. Regulowana wysokość pozwoli na odpowiednie przewiezienie z miejsca na miejsce doniczek o różnych wymiarach. Koła lekko poruszają się po trawniku i schodach. Cena: 79,95 dolarów na www.shopping.com.

Miernik opadów deszczu

Miernik opadów deszczu marki Blomus. Zakończenie wspornika pozwala na wbicie w ziemię. Przyda się amatorom i profesjonalistom. Wysokość: 76 cm. Cena: 189 zł.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.