Krzesło musi być wygodne. Czym się kierować przy jego wyborze?

Przy wyborze krzesła warto zwrócić uwagę na rozmiary siedziska, jego wysokość, czy ma podparcie pod łokcie czy nie.
Krzesła Krzesła SERGEY NIVENS

Krzesła: podstawowe wymiary

Krzesła do jadalni różnią się od tych przeznaczonych do pracy przy biurku. Dobrze jest, gdy mają oparcie lekko odchylone do tyłu - to daje więcej swobody, a i żołądek podczas posiłku nie jest ściśnięty.
W standardowym krześle siedzisko zwykle usytuowane jest na wysokości 40 - 45 cm.
Ważna jest szerokość siedzenia - dla krzesła bez podłokietników to średnio 38 0 42 cm. Krzesło z oparciami poda łokcie zazwyczaj ma nieco szersze siedzisko - od 38 do 45 cm. Głębokość siedzenia krzesła waha się najczęściej między 38 a 40 cm.

Krzesła Krzesła Fot. archiwum

Krzesła: warto je wypróbować

Przed kupnem zawsze warto krzesło wypróbować - usiąść, pokręcić się w kilku pozycjach (usiądź bokiem, odchyl się do tyłu, różnie poukładaj nogi), sprawdzić, czy siadając głęboko i opierając plecy o oparcie swobodnie możemy postawić nogi na podłodze. Zwróć uwagę w którym miejscu ciała kończy się siedzisko - nie powinno wpijać się jeżeli akurat w zgięciu pod kolanami - zastanów się nad kupnem - przy długim siedzeniu przy stole może zacząć cię uwierać.
Sprawdź także jak podparty jest kręgosłup - zwróć uwagę szczególnie na odcinek lędźwiowy

Krzesła: dopasowane do stołu

Przy krześle z poręczami po pierwsze sprawdź, czy są wygodne i mają odpowiednią szerokość. Po drugie - czy poręcze nie przeszkadzają w przysunięciu krzesła do stołu.
Pamiętaj o tym, że wysokość krzesła musi być dopasowana do wysokości stołu - jeżeli o to nie zadbasz możesz mieć kłopot z miejscem na nogi i kolana.
Dobrze, gdy krzesło to jest łatwe do utrzymania w czystości - przy stole łatwo jego tapicerkę poplamić, wylać coś.

Masz wygodne krzesło, które jest zniszczone? Możesz je odnowić. Obejrzyj film JAK ODNOWIĆ KRZESŁO.

Więcej o:
Copyright © Agora SA