Salony fryzjerskie pełne designu

Dobre ścięcie włosów to sztuka, a ona wymaga odpowiedniej oprawy. Coraz częściej za wystrój  fryzjerskich atelier odpowiadają architekci.  Zobaczcie kilka ciekawie zaprojektowanych salonów z całego świata.

Style Club w Dublinie

Ten bajecznie kolorowy salon w stolicy Irlandii stworzył na początku 2011 roku architekt Garry Cohn. Zaprojektował atelier, które jest połączeniem stylu modern punk, anime i nowej fali. Nieregularnie rozmieszczone lustra odbijają wszystko co dzieje się w pomieszczeniu. A dzieje się bardzo dużo - jaskrawe kolory i niepowtarzalne wzory na ścianach sprawiają, że Style Club to jeden z najbardziej rozpoznawalnych salonów fryzjerskich na świecie!

Salon Kashiwa w Chiba

Architekci z japońskiej grupy Three.Ball.Cascade zaprojektowali salon  Kashiwa w mieście Chiba w Japonii. Wnętrze salonu jest proste, surowe i pełne światła. Projektanci osiągnęli ten efekt używając jasnego drewna do aranżacji białego wnętrza. Ciekawym elementem są żarówki na kablach - oświetlające pomieszczenie a jednocześnie nie rzucające się w oczy.

Vasken Demirjian Salon w Nowym Jorku

Ekskluzywny nowojorski salon Vasken Demirjian zaprojektowali architekci z MSK Design Group. Wnętrze jest jasne i nowoczesne. Mocnym elementem są czerwone, geometryczne, rzucające się w oczy lampy. W 2010 roku salon został zwycięzcą nagrody NAHA w kategorii najlepiej zaprojektowany salon fryzjerski.

Hair and Nail Concept w Warszawie

W zestawieniu nie mogło zabraknąć salonu z Polski. Hair and Nail Concept mieści się na warszawskim Mokotowie. Chyba najciekawszym zabiegiem projektantów było pozostawienie widocznych instalacji na suficie. Białe wnętrza przełamane są kontrastującymi czarnymi i mocno różowymi meblami o niebanalnych formach.

Studio Christiano Cora w Nowym Jorku

Architekt Avi Oster stworzył w sercu Nowego Jorku salon pełny nowoczesnej architektury. Wnętrza Studio Christiano Cora łączą ultra nowoczesność i typowe potrzeby salonu fryzjerskiego. Szczególne wrażenie robią białe, nieregularne ściany i wyjątkowe designerskie meble, które stworzył Ross Lovergrove - znany brytyjski projektant.

The Klinik w Londynie

Londyński salon The Klinik rzeczywiście wygląda jak medyczna klinika. Projektem wnętrz zajmowała się grupa architektów Block przy udziale Anny Forsling - właścicielki salonu. Sterylna biel ceramicznych płytek, błękit ścian i bardzo oszczędne wyposażenie stworzyły oryginalny klimat lecznicy dla włosów. Wyjątkowym rozwiązaniem są telewizory w których "pacjenci" (dzięki specjalnym kamerom umieszczonym nad głowami) mogą dokładnie obserwować zabiegi przeprowadzane na ich włosach.

Salon Lodge w Hiroszimie

Drewno, metal i beton do dość niezwykłe materiały w salonie fryzjerski. A jednak japońscy architekci z grupy Suppose Design Office stworzyli z nich miejsce wyjątkowe. Klienci salonu Lodge w Hiroszimie, siedzą w specjalnie wydzielonej okrągłej przestrzeni. Najciekawszym elementem wnętrza jest bardzo długa, wygięta i wyszlifowana blacha pełniąca funkcje lustra.