Przetwory na zimę. Niezbędne akcesoria kuchenne do przetworów

Konfitury, dżemy, galaretki, przeciery - modnie jest robić je samemu. Sprawdź, jakie akcesoria kuchenne ułatwią ci robienie domowych przetworów.
Garnek do smażenia konfitur Garnek do smażenia konfitur Fot. producenta

Akcesoria kuchenne: garnek do smażenia konfitur

Mając taki garnek smażenie konfitur, dżemów, chutney to czysta przyjemność. Ma on pojemność 8 litrów. Jego szeroka średnica ułatwia szybkie odparowanie bez konieczności długiego odparowywania zawartości. Specjalny uchwyt zapewnia wygodne przechylanie garnka. Spory pałąk ułatwia przesuwanie i przenoszenie garnka. Garnek ma dziobek, dzięki któremu przelewanie odbywa się bez rozlewania.
Garnek przyda się nie tylko do smażenia, lecz także do uzyskiwania ekstraktu z owoców przy produkcji domowego wina i redukcji sosów.
Jest odpowiedni do wszystkich typów kuchenek (oprócz indukcyjnych).
Cena 186 zł, www.makutra.com

Akcesoria kuchenne Akcesoria kuchenne Fot. producenta

Akcesoria kuchenne: stelaż z woreczkiem

Zestaw do przetworów z linii Home Made angielskiej firmy Kitchen Craft składa się z płóciennego woreczka do odsączania soków, dżemów i galaretek oraz konstrukcji (obręcz i nóżki), wykonanej ze stali nierdzewnej. Stelaż ten umożliwia umieszczenie woreczka na naczyniach o różnych średnicach i kształtach. Woreczek pozwala pozbyć się pestek, nasion czy skórek i jest wielokrotnego użytku (prać ręcznie). W komplecie znajduje się również przepis na sok owocowy.
Cena: 49 zł

Zestaw akcesoriów Zestaw akcesoriów Fot. producenta

Zestaw akcesoriów

Zestaw firmy Kilner zawiera wszystkie niezbędne elementy do przyrządzania domowych przetworów. W skład kompletu wchodzą: durszlak o średnicy 15 cm, lejek, specjalnie wygięta łyżeczka do dżemów i powideł. Elementy te zostały wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej.
W zestawie znajdziemy także muślin bawełniany o wymiarach 50 cm x 50 cm i 12 etykiet samoprzylepnych.  Zapakowany w ozdobne pudełko zestaw doskonale nadaje się na prezent.
Cena: 84 zł

Lejek do słoików Lejek do słoików Fot. producenta

Akcesoria kuchenne: lejek do słoików

Lejek jest z aluminium. Ma krótką, szeroką końcówkę, dzięki której wygodnie napełnia się różnej wielkości słoiki nawet przetworami z dużymi kawałkami owoców lub warzyw. Wygodne ucho ułatwia używanie lejka.
Wymiary lejka: średnica góra: 12,3 cm;  średnica dół: 3,7 cm;  wysokość: 8 cm.
Cena: 24 zł, www.aledobre.pl

Przecierak Przecierak Fot. producenta

Akcesoria kuchenne: przecierak

Przecierak do warzyw i owoców Giallo jest niezastąpionym narzędziem podczas przygotowywania dżemów, musów, przecierów.
Wykonany jest z tworzywa bakelitowego (korpus) oraz stali nierdzewne (dwa sitka z różną średnicą oczek). Przecierak jest łatwy i wygodny w użyciu, jego wysokie ścianki zapobiegają rozpryskiwaniu się przecieranych warzyw lub owoców.
Wymiary przecieraka: wysokość: 17,0 cm; średnica: 19 cm; długość: 31 cm.
Cena: 38,50 zł; www.garneczki.pl.

Akcesoria weck Akcesoria weck www.weck.com.pl

Akcesoria kuchenne: weck

Najpopularniejsze, znane od lat naczynia weck. Wymagają więcej przygotowania niż słoik z zakręcanym wieczkiem - ale są zdecydowanie ładniejsze. Jeżeli zamierzasz część swojej produkcji rozdać jako prezenty - warto po nie sięgnąć.
System weck to słoik (lub butelka), szklane wieczko, nakładane na specjalną uszczelkę. Wieczko mocowane jest specjalnymi spinkami, które po procesie pasteryzacji można zdjąć.
Ceny: 6 słoików WECK® 580 ml (słoik + wieczko) - 45,90 zł; lejek do słoików 36,94 zł; chwytak do słoików 57,44 zł.

Młynek Silit Młynek Silit Fot. producenta

Akcesoria kuchenne: młynek do przecierania

Młynek i wkłady Silit zostały wykonane ze stali szlachetnej 18/10, co daje im dużą trwałość i estetyczny wygląd. Trzy wymienne dyski pozwalają przetrzeć produkty na odpowiednią grubość w zależności, czy chcesz mieć gładki mus czy chcesz pozostawić większe cząstki owoców lub warzyw. Korbka ułatwia przecieranie i znacznie usprawnia pracę.
Młynek został wyposażony w długą rączkę oraz uchwyt, dlatego możesz go wygodnie oprzeć na brzegach garnka lub miski. Wymiana wkładów jest prosta i szybka. W zestawie znajdują się wkłady z sitkami o średnicy: 3 mm, 5 mm  i 8 mm. Wszystkie elementy urządzenia można myć w zmywarce.
Cena: 319 zł,  www.aledobre.pl

Słoiki do przetworów Słoiki do przetworów Fot> Tchibo

Akcesoria kuchenne: słoiki do przetworów

Te słoiki są uniwersalne. Nadają się nie tylko do przetworów, ale także do zapiekania, serwowania i przechowywania.
Zestaw składa się z czterech słoiczków o pojemności ok. 290 ml, czterech pokrywek ze szkła, czterech kauczukowymi uszczelek i ośmiu klamer zamykających. Słoiki i pokrywki nadają się do mycia w zmywarce.
Cena: ok. 40 zł, Tchibo.

Akcesoria:słoiki Akcesoria:słoiki Fot. IKEA

Akcesoria kuchenne: słoik z IKEA

Szklany słoik z serii KORKEN nadaje się do przechowywania żywności i do domowych przetworów. Ma hermetyczne zamknięcie, dzięki czemu przetwory zachowują smak i aromat.
Wymiary słoika: średnica: 12 cm; wysokość: 16.5 cm; pojemność: 1 l.
Cena: 7,99 zł, IKEA

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.