Co się przyda podczas karnawałowej zabawy?

Choć zima uniemożliwia nam organizowanie hucznych zabaw karnawałowych na ulicach, chętnie bawimy się na imprezach pod dachem. Warto zadbać, by bale, prywatki i przyjęcia miały szczególną oprawę.
Sylwester w domu Sylwester w domu Fot. ESLINE/Shutterstock.com

Karnawał to szaleństwo imprez i zabaw

Karnawał organizuje się go od kilku setek lat i nic nie wskazuje na to, by tradycja świętowania przez kilka początkowych tygodniu roku miała odejść w zapomnienie.
Czym jest karnawał, na pewno wie każdy. Przez okres rozpoczynający się w Trzech Króli i trwający do wtorku poprzedzającego środę popielcową na całym świecie organizowane są zabawy, bale maskowe, kolorowe przemarsze i parady.

Akcesoria do drinków Akcesoria do drinków Fot. Duka

Zestaw do koktaili

W tym roku Duka przygotowała kilka akcesoriów, które okażą się niezbędne, kiedy chcemy przyjąć gości w wyjątkowy sposób. Przede wszystkim warto sięgnąć po zestawy do przygotowania drinków, bo nawet z najlepszych alkoholi trudno jest wyczarować wyśmienity cocktail, gdy pod ręką zabraknie shakera, długiej łyżeczki do mieszania drinków czy kruszarki do lodu.
Zestaw łyżeczek do drinków, cena 29,90 zł.

Otwieracz Otwieracz Fot. Duka

Korek do szampana

Specjalny korek zapobiega ulatnianiu się z szampana cennych bąbelków, cena 16,90 zł.

Wiaderko na wino Wiaderko na wino Fot. Duka

Wiaderko na wino

Dla osób, które preferują lżejsze napoje niezastąpione okaże się wiaderko na wino, pozwalające utrzymać niską temperaturę ulubionego chardonnay, sauvignon blanc lub szampana (kto powiedział, że ten trunek musi nam towarzyszyć jedynie w sylwestrową noc?).
Wiaderko do lodu Bar, cena 99 zł.

Otwieracz do wina Otwieracz do wina Fot. Duka

Otwieracz jak mała czarna

Otwieracz do wina może być dekoracyjnym gadżetem. Ten przypomina w kształcie kobietę ubraną w małą czarną i może stać się również drobnym upominkiem, gdy na zabawę wybieramy się z wizytą do znajomych. Korkociąg Play, cena 59,90 zł.

W domowym barku nie może zabraknąć również dwufunkcyjnego otwieracza, którym otworzymy zarówno butelkę piwa, jak również puszkę mleczka kokosowego.
Otwieracz do butelek i konserw Steel, cena 29,90 zł.

Otwieracz

Zestaw kieliszków Zestaw kieliszków Fot. Duka

Rozmaite kieliszki

Duka w swojej ofercie karnawałowej ma również zestawy różnorodnych szklanek i kieliszków do podawania alkoholi. W sklepach skandynawskiego producenta znajdziemy klasyczne kieliszki do wódki, szeroką gamę kieliszków do wszystkich gatunków win - od smukłych szampanówek, poprzez fantazyjne pucharki z kolorowymi nóżkami dla miłośników nowoczesnych kształtów.
Zestaw kieliszków do wina Skuld, cena 99 zł.
Zestaw kieliszków Snaps, cena 99 zł.

Kieliszki

Kieliszki Kieliszki Fot. Duka

Do specjalnych drinków

Margaritę lub martini warto serwować w specjalnych szklanych pokalach na wysokich nóżkach. Jeśli gości chcemy poczęstować whisky i podać ją w bardziej wytworny sposób, możemy serwować trunek z wykonanych z grubego szkła karafek.
Zestaw 2 kieliszków do martini Gala, cena 59,90 zł.
Zestaw 2 kieliszków do margarity Gala 34,90 zł.

Kieliszek

Kruszarka do lodu Kruszarka do lodu Fot. Duka

Do kruszenia lodu

Kruszarka do lodu, cena 129,90 zł.

Szejker Szejker Fot. Duka

Do mieszania drinków

Szejker do drinków szklany, cena 79,90 zł.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.