Aranżacje z ceglaną ścianą. Przegląd waszych wnętrz

Cegła, najlepiej czerwona, nadaje wnętrzom szczególnego klimatu. Może przełamać zarówno bardzo tradycyjny, jak i bardzo nowoczesny wystrój. Między innymi dlatego Polacy tak często wprowadzają ją do swoich mieszkań. Wybraliśmy najciekawsze wnętrza z ceglaną ścianą.

Cegła na całej wysokości

Ceglana ściana kojarzy się ze stylem loftowym. Ta w intensywnym, czerwonym kolorze potrafi ocieplić wnętrze, sprawić, że wygląda na bardziej przytulne. Co ważniejsze jednak nadaje mu wyrazistości i charakteru. Zobacz jak wyglądają polskie wnętrza z ceglaną ścianą.

Czerwona cegła

Właścicielce tego wnętrza zależało na tym, by mieszkanie było zaaranżowane nowocześnie, a zarazem przytulnie. Projektanci zaproponowali więc odsłonięcie starych cegieł. Starannie oczyszczone (i zaimpregnowane specjalnym preparatem) na równi z drewnianą podłogą ociepliły klimat wnętrza.

sypialnia, ceglana ściana, wystrój wnętrzFot. Sylwester Rejmer

Cegła króluje w otwartym salonie, gdzie zdobi ścianę z wysokimi oknami. Jest także w sypialni, gdzie jest bardzo dobrze wyeksponowana. Jej intensywny kolor podkreślają białe ściany i jasne dodatki.

salon, ceglana ściana, wystrój wnętrzFot. Sylwester Rejmer

ŁAZIENKA. Z płyty gipsowo-kartonowej wykończonej płytkami pan domu zrobił wąską półkę na dekoracyjne drobiazgi. ŁAZIENKA. Z płyty gipsowo-kartonowej wykończonej płytkami pan domu zrobił wąską półkę na dekoracyjne drobiazgi. MONIKA FILIPIUK-OBAŁEK

Ceglana łazienka

Cegła, którą wykończono łazienkę, pochodzi z rozbiórki kamienicy z 1920 roku. Została najpierw wyczyszczona stężonym kwasem solnym potem wielokrotnie przepłukana wodą, a na koniec zaimpregnowana. Następnie kamieniarz pociął ją na plastry o grubości 3-4 cm (znacznie lżejsze od cegieł), które zostały przyklejone do ścian klejem do płytek ceramicznych.

łazienka, ceglana ściana, aranżacje wnętrzMONIKA FILIPIUK-OBAŁEK

Prace wykonała profesjonalna ekipa budowlana. Pozostałe fragmenty ścian i wannę wykończono płytkami Metallica firmy Casalgrande Padana, które zgodnie z nazwą metalicznie pobłyskują. Całość jest bardzo dobrze zharmonizowana i zbalansowana. Łazienka naprawdę robi wrażenie.

łazienka, ceglana ściana, MONIKA FILIPIUK-OBAŁEK

Stonowana kolorystyka (tylko brąz, czerń i szarość na tle białych ścian i zasłon) oraz niewielka liczba sprzętów podkreślają przestronność wnętrza. Nowoczesna kanapa i puf, obite alcantarą, zyskały bardziej szacowne towarzystwo - fotele z targu staroci, którym po wymianie zniszczonych obić przywrócono dawną urodę. Stonowana kolorystyka (tylko brąz, czerń i szarość na tle białych ścian i zasłon) oraz niewielka liczba sprzętów podkreślają przestronność wnętrza. Nowoczesna kanapa i puf, obite alcantarą, zyskały bardziej szacowne towarzystwo - fotele z targu staroci, którym po wymianie zniszczonych obić przywrócono dawną urodę. Fot. Monika Filipiuk-Obałek

W harmonii z bielą

Cegłę w tym salonie odkryto w trakcie generalnego remontu. Zainspirowani nią gospodarze, zdecydowali się na eklektyzm we wnętrzu - do prostych, nowoczesnych sprzętów dobrali stare fotele o ozdobnych formach. Stylowe meble bardzo dobrze się prezentują na tle surowej ściany

salon, ceglana ściana, aranżacje wnętrzFot. Monika Filipiuk-Obałek

Przejście między ceglaną ścianą a gipsowa, zostało starannie wykończone. Gospodarze chcieli uniknąć wrażenia niedoróbki. Towarzystwo bieli i drewna bardzo dobrze wpływa na cegłę, która jest dzięki temu ładnie wyeksponowana. Ściana zyskała także dodatkowe oświetlenie.

salon, ceglana ściana, aranżacje wnętrzFot. Monika Filipiuk-Obałek

Cegła w kuchni

Cegła pasuje od każdego pomieszczenia, także do kuchni. W tym domu wykorzystano ją w bardzo pomysłowy sposób. Znalazła swoje miejsce nie tylko na całej ścianie, ale także miedzy nad szafkami kuchennymi, gdzie z reguły wykładane są kafelki.

dom, kuchnia, wystrój wnętrz, aranżacje wnętrzFot. Łukasz Zandecki

Cegła na ścianie nad kuchennym blatem została ujęta w dębową ramę, która służy jako półka. Przy ścianie zainstalowano ledowe oświetlenie. Można powiedzieć, że cegła zyskała należytą oprawę.

dom, kuchnia, ceglana ściana, aranżacje wnętrzFot. Łukasz Zandecki

Wokół kominka

W otoczonym bujną zielenią domu panuje atmosfera inspirowana prowansalskimi siedzibami. Remontem i aranżacją domu zajęła się gospodyni, pani Joanna. Duże fragmenty ścian wykończono cegłą. Między innymi została nią pokryta cała ściana wokół kominka, co dodatkowo dodaje swojskiego klimatu wnętrzom.

dom, salon, ceglana ściana, wystrój wnętrz  Fot. Sylwester Rejmer

Cegła pojawia się także w mniejszych ilościach na innych ścianach. jej obecność, przełamuje rytm ścian i wprowadza dodatkowy smaczek do całej aranżacji.

dom, salon, wystrój wnętrz, aranżacje wnętrz, ceglana ścianaFot. Sylwester Rejmer

<B>Dorota marzyła o niezależności. Rodzice, którzy rozumieli potrzebę córki, z braku innych możliwości postanowili podarować jej kawalerkę zaaranżowaną... w jednym z pokoi ich mieszkania. W 30-metrowym  pomieszczeniu zmieściły się aneks wypoczynkowy i kuchenny, łazienka oraz sypialnia na antresoli. Młoda gospodyni ma więc wszystko, co niezbędne do samodzielnego życia.</B>
<BR />Aby nie ograniczać przestrzeni projektantka nie oddzieliła kuchni od kąta wypoczynkowego żadnymi przegrodami - zaaranżowała jedynie te strefy w odmiennych stylach. W części salonowej panuje bardzo kobiecy, romantyczny klimat, a w kuchennej  industrialny chłód. Dorota marzyła o niezależności. Rodzice, którzy rozumieli potrzebę córki, z braku innych możliwości postanowili podarować jej kawalerkę zaaranżowaną... w jednym z pokoi ich mieszkania. W 30-metrowym pomieszczeniu zmieściły się aneks wypoczynkowy i kuchenny, łazienka oraz sypialnia na antresoli. Młoda gospodyni ma więc wszystko, co niezbędne do samodzielnego życia.
Aby nie ograniczać przestrzeni projektantka nie oddzieliła kuchni od kąta wypoczynkowego żadnymi przegrodami - zaaranżowała jedynie te strefy w odmiennych stylach. W części salonowej panuje bardzo kobiecy, romantyczny klimat, a w kuchennej industrialny chłód. Fot. Michał Mutor

Otwarta przestrzeń

W 30-metrowym pomieszczeniu zmieściły się aneks wypoczynkowy i kuchenny, łazienka oraz sypialnia na antresoli. Na najdłuższej ścianie mieszkania odkryto cegłę, która stylistycznie spaja całe mieszkanie, gdyż każda ze stref została utrzymana w nieco innym stylu.

salon, wystrój wnętrz, ceglana ścianaMICHAL MUTOR

Na odkrytej ceglanej ścianie wiszą obrazy namalowane przez projektantkę specjalnie do tego wnętrza. W kąciku wypoczynkowym cegła stanowi przeciwwagę dla kobiecego wystroju.

02.10.2014 , Krakow , wnetrza , mieszkanie , stylizacja Aneta Kosiba , sesja dla : Cztery Katy . Fot. Michal Mutor SLOWA KLUCZOWE: WNETRZA DEKORACJEMICHAL MUTOR

<B>Agnieszka i Sylwester uznali, że to mieszkanie ma same zalety: lokalizację, sporą wysokość, klimat. Nie zraził ich nawet stan zapuszczonych pomieszczeń. Remont potraktowali jako okazję, by nadać wnętrzu własny styl nawiązujący do atmosfery tętniącego życiem miasta.</B>
<BR />Pokój dzienny, tak jak całe mieszkanie, zaaranżowano w loftowym stylu. Wnętrzu nadaje klimat odkryta cegła na ścianach oraz metalowe lampy inspirowane oprawami przemysłowymi. Nie panuje tu jednak typowa dla tego stylu zimna, nieprzytulna atmosfera. To zasługa drewna (podłoga, schody, półki) oraz barwnych akcentów, które rozweselają pomieszczenie o stonowanej kolorystyce. Agnieszka i Sylwester uznali, że to mieszkanie ma same zalety: lokalizację, sporą wysokość, klimat. Nie zraził ich nawet stan zapuszczonych pomieszczeń. Remont potraktowali jako okazję, by nadać wnętrzu własny styl nawiązujący do atmosfery tętniącego życiem miasta.
Pokój dzienny, tak jak całe mieszkanie, zaaranżowano w loftowym stylu. Wnętrzu nadaje klimat odkryta cegła na ścianach oraz metalowe lampy inspirowane oprawami przemysłowymi. Nie panuje tu jednak typowa dla tego stylu zimna, nieprzytulna atmosfera. To zasługa drewna (podłoga, schody, półki) oraz barwnych akcentów, które rozweselają pomieszczenie o stonowanej kolorystyce. MICHAL MUTOR

W miejskim stylu

Agnieszka i Sylwester remont potraktowali jako okazję, by nadać wnętrzu własny styl nawiązujący do atmosfery tętniącego życiem miasta. Pokój dzienny, tak jak całe mieszkanie, zaaranżowano w loftowym stylu. Wnętrzu nadaje klimat odkryta cegła na ścianach oraz metalowe lampy inspirowane oprawami przemysłowymi.

Wnętrza, książki w domu, regał na książki, biblioteczkafot. Michał Mutor

Cegła znalazła się także za regałem, dla którego tworzy interesujące tło. Drewniane półki kolorystycznie dobrze się komponują z odcieniem cegły.

31.07.2014 , Warszawa , wnetrza , prezentacje - mieszkanie ( Agnieszka Zyla - projektant i wlasciciel ) , stylizacja Joanna Plachecka . Fot. Michal Mutor SLOWA KLUCZOWE: WNETRZAMICHAL MUTOR

Cegła pomalowana na biało

Delfina i Michał, architekci z zawodu, postanowili w swoim mieszkaniu ceglaną ścianę pomalować na biało. Zależało im na zachowaniu faktury cegły, ale woleli bardziej stonowaną, wyciszającą kolorystykę. W otwartej kuchni taka ściana kontrastuje z gładkimi i lśniącymi frontami szafek oraz blatami.

mieszkanie, salonFot. Sylwester Rejmer

Biała cegła pojawia się także w salonie i łazience. Tam w towarzystwie nowoczesnych sprzętów i czarnej ścianki prezentuje się bardzo stylowo.

łazienka, cegła   Fot. Sylwester Rejmer

Stare z nowym

W tej kuchni cegły jest całkiem dużo i doskonale wpisuje się w eklektyczny charakter wnętrza. Właściciele zdecydowali się bowiem na stylową mieszankę rzeczy starych z nowymi. Nowoczesne fronty szafek zostały zestawione z zabytkową serwantka oraz starym stołem. Cegła spaja tak różnorodne stylistyki.

mieszkanie, jadalnia, ceglana ściana, wystrój wnętrzFot. Rafał Lipski

W pozostałych pomieszczeniach nie odkrywano cegły, dzięki czemu kuchnia zachowuje odrębność i wyjątkowy styl. Za to eklektyczne łączenie mebli jest kontynuowane także w innych wnętrzach.

mieszkanie, wystrój wnętrzFot. Rafal Lipski

Męskie wnętrze

Artur do urządzania swojego mieszkania podszedł z prawdziwie artystycznym zacięciem, a scenariusz przebudowy całego wnętrza zatytułował "Odsłonić Wisłę". Cegła nadaje to całemu wnętrzu, okrywa niemal całą długą ścianę. Oraz jedną krótką, która wydziela strefy w otwartym salonie.

UWAGA PONOWNA PUBLIKACJA ZA ZGODA WLASCICIELI Fot. Alex Pavlovia ( Karl Jorgenson )

Cegle towarzysza metalowe wykończenia, drewniane podłogi i skórzane sofy. Takie połączenie dało wnętrze o męskim zdecydowanym charakterze.

UWAGA PONOWNA PUBLIKACJA ZA ZGODA WLASCICIELI Fot. Alex Pavlovia ( Karl Jorgenson )

Z umiarem

Czasem wystarczy bardzo niewiele, aby nadać wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. W tym mieszkaniu umiar bardzo się opłacił. W salonie odsłonięto czerwoną cegłę tylko w dwóch miejscach. Okrągłe pola nad sofą zintegrowano z oświetleniem. Całość ożywia monotonną ścianę.

łazienkaFot. Radosaw Wojnar

Cegła odgrywa także ważna rolę w łazience. Jest nią pokryta cała jedna ściana. Nad umywalka zamiast lustra zaaranżowano niewielką wnękę, w której znalazło się rzeźbiarskie popiersie.

ŁazienkaFot. Radosaw Wojnar

Więcej o:
Copyright © Agora SA