Te rośliny nie lubią słonecznych parapetów! Zobacz, które z nich powinny stać w ciemniejszym miejscu

Pierwsza myśl po kupieniu nowej rośliny - powinna stać na słońcu. Nie wszystkie jednak lubią sporą ilość słońca, co więcej - przy oknie zaczną więdnąć i słabnąć. Jakie rośliny wolą nieco ciemniejsze miejsca? Sprawdźcie!

Paproć

Paprocie wolą miejsca zaciemnione, na słońcu liście opadają i usychają. Oprócz tego lubią świeże, wilgotne powietrze, za to nie znoszą przeciągów.

Fitonia

Zbyt duża ilość słońca powoduje, że na liściach pojawiają się brązowe plamy i przebarwienia, liście zaczynają usychać. Lubi wilgotne powietrze.

Widliczka

Widliczka lubi miejsca jasne, ale w przypadku zbyt dużego nasłonecznienia mogą zasychać i mieć poparzone liście. Jeśli jednak miejsce jest zbyt ciemne, mogą zblednąć.

Cissus (australijski lub rombolistny)

Cissusy lubią jasne pomieszczenia, ale ze światłem rozproszonym lub półcieniem. Ostre słońce lub pełny cień może im zaszkodzić. Lubią ciepłe, wilgotne powietrze, są trudnymi roślinami do domowej uprawy.

Skrzydłokwiat

Najlepiej radzi sobie z dala od bezpośredniego nasłonecznienia. Najlepiej rośnie w półcieniu, a nawet w nieco bardziej zaciemnionym pomieszczeniu. Popularny ze względu na łatwą pielęgnację.

Peperomia

Chociaż jest to roślina popularna w domach i mieszkaniach, jej odmiany uznaje się za kapryśne. Nie lubi zbyt jasny stanowisk (np. parapetów), z drugiej strony cień może sprawić, że jej pędy staną się wiotkie, a liście drobne.

Scindapsus

Pnącze lubi stanowiska słoneczne lub z półcieniem, nie powinno być jednak wystawione na bezpośrednie działanie słońca. Wówczas liście bledną, pojawiają się na nich plamy.

Aspidistra wyniosła

Dobrze znosi półmrok, za to nie lubi silnie nasłonecznionych miejsc. Jest wytrzymałą, niewiele wymagającą rośliną - nie zaszkodzą jej przeciągi lub wahania temperatur.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.