Grzejniki dekoracyjne: 18 ciekawych propozycji

Grzejniki dekoracyjne to świetna alternatywa dla zwykłych modeli, które najczęściej staramy się zasłonić firanami lub zakryć ażurową maskownicą. Wybraliśmy najciekawsze modele, które zainspirują was do wprowadzenia zmian w swoich mieszkaniach - te grzejniki dekoracyjne was zachwycą!
Grzejnik dekoracyjny Runtal Cosmopolitan Grzejnik dekoracyjny Runtal Cosmopolitan Fot. Runtal

Grzejniki dekoracyjne do przedpokoju

W wielu domach przedpokój jest trudnym do zaaranżowania wnętrzem - niemal na każdej jego ścianie znajdują się drzwi do innych pomieszczeń lub tworzy on z salonem wspólną przestrzeń. Nie jest więc łatwo znaleźć miejsce na tradycyjny grzejnik. Dlatego często montuje się tu modele dekoracyjne.

Grzejniki dekoracyjne jak obrazy

Grzejnik dekoracyjny Tulip firmy Fondital, moc 657 W, wymiary: wys. 158/ szer. 55/ gł. 7,4 cm, Cena: od 5344 zł

Grzejniki Vasco Carre Grzejniki Vasco Carre Fot. Vasco

Grzejniki dekoracyjne w czarnym kolorze

Grzejniki dekoracyjne, nawet te o wyjątkowo ciekawej formie, muszą czasem ustąpić miejsca na pierwszym planie meblom. Subtelnie ogrzewać w tle, ale jednocześnie nie przykuwać uwagi.W grzejnikach CARRE PLAN CPVN2 zastosowano podwójny rząd kwadratowych rurek, dzięki czemu ma on większą moc grzewczą przy zachowaniu tego samego obrysu. Mamy do wyboru urządzenie mocowane do ściany pionowo, poziomo lub prostopadle do niej - wtedy uzyskamy dodatkowo ściankę działową we wnętrzu.

Grzejnik VERTILINE VG Grzejnik VERTILINE VG Fot. Vasco

Grzejniki dekoracyjne minimalistyczne

Grzejnik dekoracyjny, który na pierwszy rzut oka wcale go nie przypomina - to Vertiline VG. Skromna linia, jednolity kolor i intrygująca gra cieni sprawiają, że to urządzenie świetnie sprawdzi się we wnętrzach minimalistycznych. Subtelny uchwyt przyda się do powieszenia ręcznika - zarówno w łazience jak i w kuchni. Można go montować z prawej lub lewej strony - w zależności od potrzeb.

Grzejnik dekoracyjny Hex Grzejnik dekoracyjny Hex Fot. Terma

Grzejniki dekoracyjne jak rzeźby

Ten grzejnik dekoracyjny przypominający plaster miodu został laureatem prestiżowej nagrody iF Design Award. Oryginalne wzornictwo sprawia, że z powodzeniem zastąpi dekorację ścienną nie zdradzając swego prawdziwego przeznaczenia. A taką ozdobą aranżacja wnętrza zyska artystycznego sznytu. Grzejnik Terma Hex można zamontować również w łazience, gdzie wystające w różnych miejscach elementy posłużą za wieszaki na ręczniki. Urządzenie jest dostępne w pięciu rozmiarach, dzięki czemu możemy go dopasować do każdego wnętrza. Pamiętajmy jednak, że na wybór wielkości grzejnika największy wpływ (poza metrażem) powinno mieć zapotrzebowanie cieplne pomieszczenia (jego przeznaczenie) oraz ilość okien. Zwykło się przyjmować, że na 1 m kw. łazienki powinno przypadać 80 W mocy grzejnika.

Grzejniki dekoracyjne z półką

Grzejnik dekoracyjny Charleston Relax firmy Zehnder, moc 747 W, wymiary: wys. 26/ szer. 59,8/ gł. 17,3 cm, Cena: 3950 zł

Grzejniki Graffe Grzejniki Graffe Fot. www.sciroccoh.it

Grzejniki dekoracyjne designerskie

Grzejniki dekoracyjne w formie różnokolorowych spinaczy biurowych - to propozycja dla ceniących oryginalne, nieoczywiste rozwiązania. Takie grzejniki nadają się do wszystkich pomieszczeń, ale najlepiej będą wyglądały w aranżacjach industrialnych oraz pop-art.

Grzejniki Inventio Grzejniki Inventio Fot. Instal Projekt

Grzejniki dekoracyjne z nadrukiem cyfrowym

Grzejnik dekoracyjny może zastąpić w nowoczesnej łazience dekory ścienne w formie płytek. Gładka powierzchnia tego grzejnika nadaje się idealnie do naniesienia nadruku cyfrowego z ulubionym wzorem ozdobnym, grafiką lub pejzażem.

Grzejnik dekoracyjny Cross Divis Grzejnik dekoracyjny Cross Divis Fot. BREM

Grzejniki dekoracyjne geometryczne

Grzejniki dekoracyjne mają nam służyć do tego, by ogrzać wnętrze oraz zapewnić aranżacji dodatkowych walorów estetycznych. Wykończenie w brązowym kolorze będzie pasowało do płytek drewnopodobnych, trawertynu oraz płytek, które mają go przypominać.

Grzejnik Ribbon Grzejnik Ribbon Fot. Terma

Grzejniki dekoracyjne industrialne

Jaki grzejnik dekoracyjny będzie pasował do ceglanej ściany? A jaki wybrać, kiedy planujemy wykończyć ścianę kamieniem lub tynkiem strukturalnym? W takich sytuacjach świetnie sprawdzi się Grzejnik Ribbon - finalista konkursu DOBRY WZÓR 2009, który zdobył także prestiżową nagrodę Must Have Łódź Design Festival 2011.

Grzejnik dekoracyjny Quadraqua Grzejnik dekoracyjny Quadraqua Fot. Irsap

Grzejniki dekoracyjne jak meble

Grzejnik dekoracyjny może spełniać również funkcję... półki. Szczególnie w łazience, gdzie zwykle brakuje miejsca na meble do przechowywania. Grzejnik Quadraqua to nowoczesne, minimalistyczne wzornictwo połączone z praktycznymi półkami, na których umieścimy ręczniki. Nie musimy się obawiać, że podłączenie do instalacji wodnej wpłynie negatywnie na całą aranżację wnętrza - jest ono ukryte w takim miejscu, że staje się niemal niewidoczne.

Grzejniki dekoracyjne białe

Grzejnik dekoracyjny Twine firmy JAGA/ANB, moc 512-2211 W, wymiary: wys. 50 lub 90/ szer. 45-135 cm, Cena: 8500 zł

Grzejnik Flaps Grzejnik Flaps Fot. Antrax

Grzejniki dekoracyjne z miejscem na ręcznik

Flaps to wyjątkowy grzejnik dekoracyjny z detalem przypominającym kilkukrotnie zgiętą kartkę papieru. Ta część grzejnika służy jednocześnie za uchwyt na ręczniki. 

Grzejniki dekoracyjne płaskie

Grzejnik dekoracyjny Vertero Plan firmy Kermi, moc 1632 W, wymiary: wys. 180/ szer. 60/ gł. 6,6 cm, Cena: 2254 zł

Grzejnik dekoracyjny  Pająk Grzejnik dekoracyjny Pająk Fot. Terma

Grzejniki dekoracyjne dla odważnych

Ten grzejnik dekoracyjny zdobył II nagrodę w konkursie Terma Design 2014. Konstrukcja wykonana z miedzi doskonale wpisuje się w aktualne trendy w aranżacji wnętrz. Będzie idealnie pasował do wnętrz industrialnych. Z czasem jego powierzchnia pokryje się naturalną patyną, która doda mu uroku i szlachetnego wyglądu.

Grzejniki Instal Projekt Indivi New Grzejniki Instal Projekt Indivi New Fot. Instal Projekt

Grzejniki dekoracyjne z lustrem

Pionowy grzejnik dekoracyjny z lustrzaną taflą z przodu to wręcz idealne rozwiązanie do łazienki oraz przedpokoju. Rozwiązania 2 w 1 to zawsze oszczędność miejsca - w tym przypadku dodatkowo w bardzo estetycznej formie, która będzie jak wisienka na torcie w nowoczesnym wnętrzu. Grzejnik ten występuje w kilku odsłonach - poza lustrzanym frontem możemy też wybrać szklany ekran w kolorze białym lub czarnym, po którym można pisać jak po tablicy. Pisaki i gąbka są sprzedawane w komplecie z grzejnikiem.

grzejniki dekoracyjne
Fot. Instal Projekt

Grzejniki dekoracyjne w szarym kolorze

Grzejnik dekoracyjny Niagara firmy Luxrad, moc 352-3848 W, wymiary: wys. 60-200/ szer. 44,5-104,5 cm, Cena: 716-3635 zł

Grzejnik Rebus Grzejnik Rebus Fot. Luxrad

Grzejniki dekoracyjne z betonu

Beton to od kilku lat jeden z najbardziej popularnych materiałów wykończeniowych we wnętrzach, więc nikogo nie powinno dziwić, że znalazł się również na grzejnikach. Betonowy grzejnik dekoracyjny nie tylko ciekawie wygląda - został też sprytnie zaprojektowany. Nowoczesne metody produkcji betonu oraz zbrojenie z włókna szklanego pozwoliły na redukcję grubości betonowej warstwy do 8-10 mm, dzięki czemu grzejnik nie jest tak ciężki, jak mogłoby się wydawać, a jednocześnie przeszedł pozytywnie testy na sprawność oddawania ciepła.

grzejniki dekoracyjne
Projekt aranżacji: OF DESIGN Olga Fiedorowicz-Karpińska

Więcej o:
Copyright © Agora SA