"Dom miesiąca" roku 2011, który najciekawszy - zagłosuj!

Kolejny raz wybieramy "Dom miesiąca". Który spośród dwunastu prezentowanych w naszym gazetowym wydaniu Ładnego Domu podoba Ci się najbardziej - zagłosuj!

Styczeń - Dom wśród sosen na Sosnowej

Ten budynek, łączy w sobie tradycję z nowoczesnością. Z jednej strony - do jego budowy wykorzystano nowoczesne rozwiązania i materiały; z drugiej - bryła domu ma tradycyjny, prosty charakter i dobrze wpisuje się w okoliczną zabudowę. Autor projektu: architekt Marcin Rubik

 

salon

W poszukiwaniu idealnego projektu, właściciele przeglądając w internecie strony różnych autorskich pracowni architektonicznych, trafili na dom, który mogli zaakceptować jako całość. Współczesny, o prostych, tradycyjnych formach, z dwuspadowym dachem, energooszczędny, o odpowiadającym im metrażu i rozkładzie wnętrz.

 

sypialnia

Cenne okazały się rady przyjaciół - wówczas początkujących architektów. To oni zwrócili uwagę właścicieli - Moniki i Czarka na to, jak ważna jest klasyczna forma i prostota domu, zwłaszcza takiego, który ma służyć przez lata. Prosty styl - pozbawiony znaków konkretnego czasu i mody, która szybko przemija - będzie ponadczasowy - nigdy się nie znudzi i nie będzie drażnić. Urodę domu lepiej jest uzyskać nie przez wyszukaną formę, ale dzięki starannie opracowanym i wykonanym detalom. Monice i Czarkowi bardzo się spodobało takie podejście.

Czytaj więcej o Domu wśród sosen na Sosnowej

Dom jednorodzinny Głosuj tutaj - który dom podoba Ci się najbardziej

Luty - Dom na trudną działkę

Działka pod ten dom była bardzo atrakcyjna - w pełni uzbrojona i doskonale zlokalizowana. Ale ze względu na swoją niewielką szerokość, zaledwie 18,5 m, dość trudna do zagospodarowania. Właściciele musieli urządzić swoisty konkurs na projekt domu, który zostanie na niej zbudowany. Autor projektu: architekt Damian Cyryl Kotwicki

 

do jednorodzinny

Ada i Adrian zamierzali zbudować niepowtarzalny dom. Koniecznie z niestandardowymi rozwiązaniami; taki, którego nie znajdzie się w żadnym katalogu. Nowoczesny dom, w którym projektant zastosował niestandardowe rozwiązania technologiczne (np. żelbetowe stropy o rozpiętości 8 m) i wiele drogich materiałów (np. okładzinę z cedru czy blachę cynkowo-tytanową), wymagał czasu i fachowych wykonawców.

 

kuchnia z salonem

Drewniane schody na planie koła, wykonane zostały z orzecha amerykańskiego i tafli szkła; stanowią w przestrzeni dziennej rodzaj architektonicznej rzeźby i są jedyną przegrodą wydzielającą poszczególne funkcje tej strefy domu.

Czytaj więcej o Domu na trudną działkę

dom jednorodzinny Głosuj tutaj - który dom podoba Ci się najbardziej

Marzec - Dom w norweskich klimatach; przebudowa

Zaniedbanej posesji położonej w jednej z podwarszawskich miejscowości długo nikt nie chciał kupić. Dopiero obecna właścicielka, zupełnie przez przypadek, dostrzegła jej ogromne atuty. Wbrew protestom członków rodziny, postanowiła ocalić stare mury. Projekt przebudowy: architekci Marek Wajzner i Monika Grostad; projekt wnętrz: Monika Grostad

przebudowa domu jednorodzinnego

Dom przed i po! Budynek zyskał charakter norweski. Elewacje wykończono deskami ze świerku syberyjskiego i okładziną betonową z domieszką keramzytu, imitującą naturalny kamień. Deski oraz drewniane elementy konstrukcyjne pomalowano farbą o nazwie "czerwień szwedzka".

 

drewniana wiata

Do muru stojącego na granicy działek przylega drewniana wiata, która zyskała funkcję pomieszczenia wypoczynkowego. Budowlę wykończono tymi samymi materiałami co dom - betonową okładziną imitującą kamień i drewnem

Czytaj więcej o Domu w norweskich klimatach

przebudowa domu jednorodzinnego Głosuj tutaj - który dom podoba Ci się najbardziej

Kwiecień - Dom nieskromnie skromny

Niska bryła tego budynku ma płaski dach i stonowaną kolorystykę. Otwarte, połączone ze sobą wnętrza oraz duże przeszklenia i tarasy integrują go z otoczeniem w sposób niemal doskonały. Właściciele marzą, aby w przyszłości budynek całkowicie "utonął" w roślinach... Projekt: architekci Marcin Rubik, Jan Gutt, Katarzyna Najberg

 

wejście do domu

Wnękę wejściową rozjaśnia otwór w dachu. Architekt planował, że kiedyś tędy "przebije" się przez dach korona drzewa, dlatego nie został on przesłonięty żadnym przezroczystym materiałem.

 

salon

Wnętrza domu tworzą jedną przestrzeń. Jadalnia, kuchnia, kąt wypoczynkowy i biblioteka są ze sobą połączone. Dwustronny kominek widać nie tylko z części wypoczynkowej, ale także z biblioteki, a częściowo też z sąsiadującej z pomieszczeniami dziennymi sypialni, która również nie została wydzielona drzwiami od reszty pomieszczeń.

Czytaj więcej o Domu nieskromnie skromnym

dom jednorodzinny Głosuj tutaj - który dom podoba Ci się najbardziej

Maj - Przebudowa z konieczności

Młode małżeństwo miało w planach zburzyć stojący na ich działce, niewykończony przez poprzednich właścicieli budynek i zbudować duży, nowoczesny dom. Jednak urzędowe i konstrukcyjne ograniczenia zmusiły ich do przebudowy już istniejącego. Projekt przebudowy wnętrz i zagospodarowania ogrodu: architekci Magdalena Ignaczak i Jacek Kunca

 

dom jednorodzinny

Ten sam co we wnętrzu szlachetny kamień z surową szarą, betonową fugą, został też zastosowany na elewacji, tworząc spójną całość z kremowym kolorem pozostałych ścian wewnętrznych i zewnętrznych.

salon

Salon z widokiem na antresolę i komin wykończony kamieniem oraz dekoracyjnymi dźwigarami. Egzotycznego charakteru nadają wnętrzom chińskie meble.

Czytaj więcej o Przebudowie z konieczności

przebudowa domu Głosuj tutaj - który dom podoba Ci się najbardziej

Czerwiec - Przestronny dom na ciasnej działce

Na początku wydawało się, że właściciele tej parceli mogą liczyć jedynie na wzniesienie budynku przypominającego długi, kolejowy wagon... Szczęśliwie udało im się jednak zbudować przestronny i otwarty dom. Projekt przebudowy: architekt Janusz Kaczorek; projekt wnętrz: Agnieszka Komorowska-Różycka

 

salon

Pomieszczenia mają jednolitą kolorystykę, będącą kombinacją ciepłej bieli, brązów, czerni z akcentem żółci i srebrzystego metalu.

 

salon

Widok na dwukondygnacyjną strefę dzienną domu i okna otwierające wnętrza na ogród

Czytaj więcej o Przestronnym dom na ciasnej działce

dom jednorodzinny Głosuj tutaj - który dom podoba Ci się najbardziej

Lipiec - Dom z widokiem na jezioro; przebudowa stodoły

Właściciele zaniedbanego mazurskiego gospodarstwa chcieli stworzyć miejsce równie piękne, jak malownicze zabudowania bronholmskich wiosek rybackich. Dzięki swojej wyobraźni i determinacji udało im się spełnić marzenia. Projekt przebudowy: architekci Anna i Anatol Kuczyńscy; wnętrza - projekt i wykonanie: Agnieszka Suchora

 

wnętrza,dom jednorodzinny,dom,dom na wakacje

Powstała rozległa, przestronna i otwarta strefa dzienna, o podwójnej wysokości, z dużym przeszkleniem otwierającym widok na piękne otoczenie domu oraz niewielka część prywatna z dwoma sypialniami i wygodną łazienką.

 

wnętrza,pokój

Pokój utrzymany w skandynawskich klimatach wiejskiego domu.

Czytaj więcej o Domu z widokiem na jezioro

dom jednorodzinny,dom,dom na wakacje Głosuj tutaj - który dom podoba Ci się najbardziej

Sierpień - Dom na krawędzi skarpy

Ten dom miał nie odbiegać zbytnio wyglądem od rozrzuconych na płaskowyżu rolniczych siedlisk. Jednak jest inny niż pozostałe zabudowania. Wystarczy wypłynąć na pobliskie jezioro lub stanąć na drugim brzegu, by odkryć jego tajemnicę. Projekt domu, wnętrz i zagospodarowania terenu: architekci Magdalena Ignaczak i Jacek Kunca/JM Studio Architektoniczne

 

dom nad jeziorem

Dom w całości wzniesiono na skarpie, nadwieszając nad nią jedynie ogromny taras, którego konstrukcję osadzono na potężnych stopach fundamentowych. To była jedyna ingerencja w strukturę skarpy - prócz oczywiście - tradycyjnych ław fundamentowych wykonanych pod budynkami mieszkalnym i gospodarczym.

 

kuchnia

Jedną ze ścian parteru wykończono polnymi kamieniami, żeby nadać wnętrzom wyrazistości i surowego wyglądu. Drewniana wiejska, ale nowocześnie wyposażona kuchnia z ogromnym okapem jest połączona z resztą dziennej części domu.

Czytaj więcej o Domu na krawędzi skarpy

dom na skarpie Głosuj tutaj - który dom podoba Ci się najbardziej

Wrzesień - Nowoczesny dom pod Londynem

Domy zamykane na miesiąc - nowoczesne, energooszczędne budynki stoją w bardzo atrakcyjnej okolicy, tylko dwie godziny drogi od Londynu. Mają same zalety i tylko jedną wadę - przez miesiąc nie wolno w nich mieszkać. Wszystko przez czas lęgów ptaków i znajdującą się pod ochroną roślinność. Projekt: Lower Mill Estate, architekt Richard Reid

 

dom jednorodzinny

Wznoszone przez firmę deweloperską osiedle składa się z energooszczędnych domów z otwartą przestrzenią dzienną, dwiema łazienkami i czterema sypialniami.

 

dom jednorodzinny,kanapa,salon

Część dzienna domu nie jest specjalnie rozległa, ale otwarty plan z kuchnią, jadalnią i częścią wypoczynkową dają wrażenie dostatecznie dużej przestrzeni.

Czytaj więcej o Nowoczesnym domu pod Londynem

dom jednorodzinny,elewacjaGłosuj tutaj - który dom podoba Ci się najbardziej

Październik - Stylowy dom na Śląsku

Choć ten dom powstał całkiem niedawno, zgodnie z wymogami współczesnej sztuki budowlanej i jest wyposażony w nowoczesne instalacje, wygląda tak, jakby został wzniesiony wiele lat temu. I to raczej nie w Polsce, ale gdzieś daleko, na hiszpańskiej prowincji. Projekt domu: arch. Paweł Szkoda, artysta plastyk Barbara Kuciapska-Zając

 

dom jednorodzinny, wejście do domu

Widok na schody z granitowej kostki i wejście

 

dom jednorodzinny, część wypoczynkowa

Choć wnętrza wydają się trochę mroczne, tajemnicze, pełne nagromadzonych mebli i pięknych drobiazgów, w rzeczywistości dom jest bardzo jasny, wręcz świetlisty. Aby nieco "zgasić" to naturalne światło, projektantka pomalowała ściany na parterze na zdecydowanie ciemne kolory.

Czytaj więcej o Stylowym domu na Śląsku

dom jednorodzinny Głosuj tutaj - który dom podoba Ci się najbardziej

Listopad - Dom z cegły po remoncie

Kiedy nowi gospodarze postanowili zacząć remont, większość osób patrzyła na nich ze zdumieniem, widząc przed sobą jedynie ruinę, która nigdy nikogo nie interesowała. Ale oni zmienili to miejsce w tętniący życiem, nowoczesny dom. Projekt przebudowy: Konrad Grodziński, przy współpracy architektów Marcina Balcaka i Jakuba Nawrota

 

kuchnia,wnętrza domu

Kuchnia z wyjściem na taras. Na podłodze olejowane deski dębowe

 

wnętrza domu,salon

Salon, choć urządzony w tym samym miejscu co kiedyś, wyposażony w nowoczesne meble, utrzymane w odważnej kolorystyce, dostępny zarówno z kuchni, jak i jadalni - jest całkiem współczesnym wnętrzem.

Czytaj więcej o Domu z cegły po remoncie

dom z cegły,dom jednorodzinny Głosuj tutaj - który dom podoba Ci się najbardziej

Grudzień - Dom wygodny i elegancki

Właścicielka domu - znana projektantka mody - ceni sobie prostotę, funkcjonalność i elegancję. Taki też miał być jej dom. Architekci dołożyli starań, by tymi słowami właśnie dało się określić zaprojektowany przez nich budynek. Projekt: Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz et Associates

 

dom jednorodzinny,meble,półki na książki

Budynek został zaplanowany z pedantyczną starannością. Długo trwające narady i konsultacje w sprawie ostatecznego kształtu bryły i wystroju wnętrz, zakończyły się przysłaniem na adres inwestorów wielkiej skrzyni z dokumentacją. Zawierała ona niezbędne do rozpoczęcia budowy uzgodnienia i projekty, a także wzory takich zdawałoby się drobiazgów, jak forma obudowy kontaktów czy klamek.

 

nowoczesny dom jednorodzinny,wnętrza,aranżacja wnętrz,wystrój wnętrz,lamoy

Aneks wypoczynkowy z wyjściem na zadaszony taras. Różnica poziomów między terenem otaczającym dom a posadzką parteru wynosi 65 cm

Czytaj więcej o Domu wygodnym i eleganckim

dom jednorodzinny Głosuj tutaj - który dom podoba Ci się najbardziej

Wybierz najładniejszy dom - głosuj!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.