Dom na wakacje we Włoszech

Przedstawiamy Borgo Tranquillo, czyli zespół luksusowych apartamentów i willi do wynajęcia. Znajduje się we Włoszech, w regionie Le Marche, słynącym z dziewiczych plaż adriatyckich, świetnej kuchni, malowniczych wiosek pełnych starożytnych kościołów i klasztorów. Właściciele Frank i Ariane Andrew kupili zrujnowane obejście i odrestaurowali je z pomocą architektów i miejscowych rzemieślników. Zobaczcie co osiągnęli!

Dom w Le Marche

Borgo Tranquillo zajmuje 15 akrów na wzgórzu, kilka kilometrów od miasteczka Arcevia, w przepięknej okolicy regionu Le Marche, zajmującego pas wybrzeża nad Adriatykiem na południe od San Marino, po region Abruzzo. Le Marche jest słabo zaludniony i nieczęsto odwiedzany przez turystów. O tym regionie mówi się jak o jednej z najpilniej strzeżona tajemnic Włoch - "a kiedy tam dotrzesz, to zrozumiesz dlaczego".

dom na wakacje

dom na wzgórzu właściciele domu

Odbudowa w zgodzie z tradycją

Właściciele odbudowali zabudowania dosłownie z ruin. Koncepcja odtworzenia części zabudowań i stworzenia nowych, wykonana przez architekta Frank Andrew zakładała zachowanie na zewnątrz tradycyjnego, miejscowego, surowego charakteru architektury.

dom na wakacje

Widok obejścia przed remontem:

dom przed remontem dom przed remontem

Z potrzeby piękna

Właściciele oferują do wynajęcia cztery gościnne apartamenty każdy po 88 m2 i willę 150 m2. Jeden z odwiedzających napisał w księdze gości o swoim pobycie w Borgo Tranquillo w ten sposób: "Kilka kilometrów od Arcevia znajduje się raj na ziemi. Jeszcze przed bramą, zdałem sobie sprawę, że to miejsce zostało zaprojektowane przez dwoje ludzi, dla których bardzo ważna jest harmonia i jakość prowadzonego życia oraz piękne przedmioty. Budynki, wyposażenie domów gościnnych, basen, łaźnia, sauna, całe otoczenie, wszystko jest zaprojektowane w zgodzie z naturą, przemyślnie i ze smakiem."

dom na wakacje

dom tradycyjny dom tradycyjny

Widok z okna

Frank i Ariane Andrew zapewniają ciszę, spokój, odpoczynek i pyszną kuchnię w zapierającym dech w piersiach domostwie położonym na malowniczym wzgórzu.

taras

dom na wzgórzu dom w zimie

Na tarasie

Tradycyjną zabudowę z jej kamiennymi elewacjami i ceramicznymi dachówkami, dopełniają nie narzucające się współczesne akcenty, takie jak betonowa barierka tarasu czy nowoczesne drzwi i okna.

taras

taras taras

Basen

Uzupełnieniem estetycznej architektury apartamentów i willi jest starannie zaprojektowane otoczenie z ogrodem i basenem.

basen

basen basen

Pokój dzienny z kolorem

Zarówno zewnętrzne i jak i wewnętrzne rozwiązania projektowe oraz wyposażenie wnętrz z pewnością zachwycą miłośników dobrej architektury.

pokój dzienny

pokój dzienny pokój dzienny

Pokój dzienny na biało

Odwiedzający kompleks goście, wszyscy zgodnie czują się oczarowani gościnnością Ariane i Frank, dobrą kuchnię, urodą miejsca, ale przede wszystkim architekturą i wykończeniem wnętrz.

pokój dzienny

pokój dzienny pokój dzienny

Sypialania

Wnętrza, podobnie jak zewnętrzny wygląd zabudowań, zachowały tradycyjną konstrukcję i wygląd, ale wyposażone zostały w nowoczesne, wygodne i piękne meble oraz dodatki.

sypialnia

sypialnia sypialnia

Łazienka

Proste, użytkowe formy, białe lub zdecydowane kolory, wygoda i funkcjonalność. To w skrócie charakterystyka koncepcji wyposażenia wnętrz całego kompleksu, dzięki której na prawdę można czuć się jak "u siebie".

łazienka

łazienka łazienka

Detale wykończenia wnętrz

Koncepcja projektu wnętrz, jak i jej wykonanie, charakteryzują się niezwykłą dbałością o detale.

hol wejściowy

łazienka wykończenie wnętrz

Szczegółowe informacje na temat lokalnej kuchni, winiarni, restauracji, zakupów, spacerów, zwiedzania...itp., można znaleźć w "Borgo Tranquillo Guide", który właściciele wysyłają do gości miesiąc przed ich przyjazdem. Aby uzyskać dodatkowe informacje o regionalne odwiedź www.arceviaweb.it lub www.le-marche.com.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.