Mamy kilka pomysłów na szkło w aranżacji wnętrz

Delikatne i kruche - to jeden z mitów na temat szkła, który warto obalać, by odważnie używać go do zastosowań takich jak ściany, balustrady, schody, blaty kuchenne czy obudowa wanny. Szkło coraz częściej zastępuje tradycyjne materiały wykończeniowe w nowoczesnych kuchniach, łazienkach i innych pomieszczeniach. Zobacz kilka przykładów takich rozwiązań.

Szkło w aranżacji wnętrz

Delikatne i kruche - to jeden z mitów na temat szkła, który warto obalać, by odważnie używać go do zastosowań takich jak ściany, balustrady, schody, blaty kuchenne czy obudowa wanny. Szkło coraz częściej zastępuje tradycyjne materiały wykończeniowe w nowoczesnych kuchniach, łazienkach i innych pomieszczeniach. Zobacz kilka przykładów takich rozwiązań. Na zdjęciu przezroczysta szyba wykorzystywana jako element konstrukcji - podest przy klatce schodowej. Szyby skleja się żywicami, a ostatnia warstwa powinna mieć antypoślizgową powierzchnię.

Szkło w aranżacji wnętrz

Balustrada-ściana ze szkła. Zaletą zastosowania szklanych powierzchni jest uzyskanie dużych, jednolitych tafli o gładkiej fakturze i niespotykanych walorach estetycznych. Osiągnięte dzięki temu efekty wizualne zaspokoją gusta nawet najbardziej wymagających mieszkańców.

Szkło w aranżacji wnętrz

Szklana balustrada bardzo elegancko wygląda w połączeniu z drewnem i metalem. Dodatkowym jej walorem jest przezroczystość - nie konkuruje kolorystycznie z innymi elementami wykończenia wnętrza.

Szkło w aranżacji wnętrz

Bardzo nowoczesnym rozwiązaniem są szklane schody. Kilkuwarstwowe stopnie i podesty montuje się najczęściej do stalowej konstrukcji nośnej.

Szkło w aranżacji wnętrz

Aby szklane ściany działowe były ciche, można wykonać ze specjalnego szkła akustycznego.

Szkło w aranżacji wnętrz

Szklane pustaki i luksfery to praktyczny materiał na ściany działowe. Delikatnie przepuszczają światło, idealnie przy tym ukrywając, co się za nimi dzieje. Jeśli chcemy oryginalnie podzielić przestrzeń, postawienie takiej ścianki wydaje się pomysłowym rozwiązaniem.

Szkło w aranżacji wnętrz

Otwartą na salon kuchnię można wydzielić z przestrzeni szklanymi, przesuwnymi taflami. Niechciany kuchenny rozgardiasz łatwo wtedy szybko zasłonić lub przeciwnie, otworzyć, aby powiększyć wnętrze i umożliwić korzystanie z niego bez zbędnych przeszkód.

Szkło w aranżacji wnętrz

Ściana wykończona lustrem to znany i sprawdzony sposób na optyczne powiększenie pokoju

Szkło w aranżacji wnętrz

Malowane na biało szkło w aranżacji sypialni - wypełnia wnękę-zagłówek nad łóżkiem

Szkło w aranżacji wnętrz

Współczesne trendy w aranżacji wnętrz stawiają na wyszukane oraz odważne materiały wykończeniowe. Oryginalnym wykończeniem ściany może być szyba z dekoracyjna grafiką.

Szkło w aranżacji wnętrz

Coraz częściej tradycyjne ceramiczne kafelki ścienne wypierane są przez panele ze szkła, które mogą nadać wnętrzu niezwykły, indywidualny charakter. Nowoczesne metody wytapiania szkła pozwalają przy tym tworzyć z tego materiału trwałe i bezpieczne powierzchnie, których kształt i barwę można odpowiednio dopasować do aranżowanych przestrzeni.

Szkło w aranżacji wnętrz

Przy zamawianiu kuchennych szklanych paneli możemy stworzyć kompozycję według własnego projektu czy pomysłu. Zastosować swoje zdjęcie, ulubiony materiał, naturalne surowce, takie jak drewno. Co najbardziej cenne, nie ma ograniczonej listy wzorów czy motywów do wykorzystania. Ich liczba jest nieskończona.v

Szkło w aranżacji wnętrz

W szkle zalaminowano serwetki, a następnie polakierowano je na brązowy kolor

Szkło w aranżacji wnętrz

Szkło nad blatem kuchennym. Szkło float pokryte z jednej strony białą, organiczną farbą po wyschnięciu daje piękny lakierowany efekt. Zamienia się w elegancki materiał wykończeniowy.

Szkło w aranżacji wnętrz

Szkło lakierowane. Nieprzezierny, nasycony kolorem wygląd szkła uzyskiwany jest poprzez nakładanie na tylną powierzchnię tafli warstwy wysokoodpornego lakieru, a następnie jego wypalanie w wysokiej temperaturze.

Szkło w aranżacji wnętrz

W łazienkach szkło lakierowane może znakomicie zastępować płytki ceramiczne w tzw. strefach mokrych, czyli w okolicach umywalek i urządzeń kąpielowych.

Szkło w aranżacji wnętrz

Szklane mozaiki rozświetlają i powiększają optycznie pomieszczenia, dodają blasku mnogością refleksów świetlnych.

Szkło w aranżacji wnętrz

Oprócz tak popularnych zastosowań jak ścianki działowe, drzwi czy elementy mebli, architekci wnętrz coraz chętniej wykorzystują szkło do przygotowania różnego rodzaju blatów. Odpowiedniej jakości szkło jest twarde, odporne na działanie większości substancji chemicznych oraz łatwe do utrzymania w czystości.

Szkło w aranżacji wnętrz

Ręcznie robione, kolorowe szklane umywalki

Szkło w aranżacji wnętrz

Umywalka z tradycyjnego przezroczystego szkła - na tle kamienia wygląda jakby jej nie było.

Szkło w aranżacji wnętrz

Całoszklane drzwi, w zależności od tego do jakiego pomieszczenia je stosujemy, mogą być matowe i zapewniać intymność lub przezroczyste, przepuszczające większą ilość światła, co pozwola doświetlić zacienione pomieszczenia.

Szkło w aranżacji wnętrz

Szkło ornamentowe sprawdza się do zastosowań takich, jak drzwi całoszklane, ścianki działowe lub ich wypełnienia, balustrady schodów czy osłony balkonów, a nawet fragmenty ogrodzeń zewnętrznych. Ornament, w przeciwieństwie do szkła przeziernego zapewnia użytkownikowi poczucie prywatności, jak np. w drzwiach kabin prysznicowych.

Szkło w aranżacji wnętrz

Grzejnik dekoracyjny z jednolitej tafli czarnego szkła to ciekawa propozycja do nowoczesnych wnętrz.

Szkło w aranżacji wnętrz

Grzejnik w białej wersji. Kryje w sobie wiele niespodzianek, przydatnych zwłaszcza w kuchni: ekran to idealne miejsce na codzienne notatki. Dzięki specjalnemu, zmywalnemu mazakowi można po niej pisać, a stalowa konstrukcja grzejnika umożliwia przyczepianie magnesów.

Szkło w aranżacji wnętrz

Wanna oprócz tego, że powinna być wygodna do kąpieli, może pełnić również rolę elementu dekoracyjnego wnętrza. Na zdjęciu podświetlona, dekorowana szyba laminowana użyta do obudowy wanny.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.