Dom został zbudowany przez brytyjską firmę budowlaną McLean Quinlan. Projekt budynku był wzorowany na historycznym domu osadników, tzw. Cunningham's Cabin. Dawny budynek powstał jeszcze w XIX wieku, a dokładnie w 1888 roku. Obecnie jest wpisany do Krajowego Rejestru Miejsc Historycznych.
Dom znajduje się z dala od innych zabudowań, sąsiaduje jedynie z roślinnością i górami Teton, które można podziwiać zarówno z okna sypialni, jak i korytarza, łazienki i kuchni. Budynek składa się z dwóch kondygnacji, dużych przeszkleń, charakterystycznych dla nowoczesnego budownictwa i nietypowego dachu, wykonanego z drzewa cedrowego i gontu. Wiejski charakter domu i naturalne materiały, takie jak kamień oraz drzewo idealnie korespondują z okoliczną przyrodą.
W budynku, prócz tradycyjnych pomieszczeń, znalazło się miejsce także na saunę. Największe wrażenie robi jednak sam projekt budynku i materiały, jakie zostały do tego wykorzystane. Wszechobecne drewno, kamień, marmur, biały ściany i duże, nowoczesne okna - wszystko to tworzy niesamowity efekt. Połączenie jasnych ścian z dużymi przeszkleniami pozwala optycznie powiększyć wnętrza, dzięki czemu sprawiają wrażenie jeszcze bardziej przestronnych, niż w rzeczywistości.
Aranżacja kuchni to prawdziwa uczta dla oczu. Marmurowy blat, drewniane sufity, nowoczesne, białe meble i duże balkonowe okna to połączenie idealne. Zwłaszcza, że widok z okna wręcz zapiera dech w piersiach. Góry widoczne z okien budynku to wręcz wymarzony krajobraz, dzięki czemu wnętrza są jeszcze bardziej klimatyczne i przytulne. Nic dziwnego, że dom cieszy się tak dużym powodzeniem, a właściciele nieruchomości wręcz zakochali się w tym miejscu.
Równie duże wrażenie robi przestronna, klimatyczna sypialnia. Już na pierwszy rzut oka widać, że wszystkie pomieszczenia urządzone są w tej samej stylistyce. We wnętrzach króluje minimalizm i jasne, naturalne materiały. Także z sypialni rozpościera się widok na górę Tytan. Ciekawym zabiegiem wykorzystanym w każdym pomieszczeniu jest drewniany sufit, który świetnie komponuje się z jasnymi panelami i białymi ścianami.
Na uwagę zasługuje także łazienka, w której użyte zostały nietypowe materiały. Kamienie podłogowe, które znalazły się w łazience zostały zebrane z rzeki Snake znajdującej się nieopodal domu. Całość aranżacji dopełniają szare kafelki i wszechobecne drewno. Ciekawym akcentem jest także wanna w stylu rustykalnym, ulokowana przy oknie, przez które można podziwiać górski krajobraz.
Przestronny, klimatyczny salon jest idealnym dopełnieniem całej aranżacji. Na uwagę zasługuje nietypowe rozwiązanie - zamiast ścian, z obu stron domu znajdują się przeszklenia, dzięki którym pomieszczenie sprawia wrażenie otwartej, niczym nieograniczonej przestrzeni. Także w salonie prym wiedzie minimalizm i prostota. Wypoczynek w jasnym odcieniu, drewniany stół oraz kominek tworzy niezwykły efekt. Wnętrza są nie tylko przytulne, ale co ważne idealnie korespondują z otoczeniem.
Budynek w Jackson w stanie Wyoming jest idealnym przykładem na to, w jaki sposób można połączyć naturalne materiały i nowoczesne rozwiązania. Co ważne, projektanci zadbali, aby budynek czerpał z okolicznych krajobrazów i górskich widoków. Dzięki naturalnym elementom takim jak kamień, drzewo czy marmur, budynek współgra z naturą, tworząc ciekawy efekt i stanowiąc wzór dla innych projektów.
Dane projektu:
Miejsce: Jackson w stanie Wyoming, USA
Architekt wykonawczy: Berlin Architects
Zdjęcia: Davida Agnello, Peter Cook
Wykonawca: North Fork Builders