Okładziny betonowe: ściany gładkie

Beton architektoniczny, na ogół kojarzony z surowymi aranżacjami industrialnymi, coraz częściej gości też we wnętrzach utrzymanych w innych stylistykach - od oszczędnego w wyrazie minimalizmu do odważnych eklektycznych połączeń.

Okładziny betonowe: ściany gładkie

Beton na ścianie to rozwiązanie bliskie ideałowi: odporne, trwałe i estetyczne. Ściany pokryte nowoczesnym betonem architektonicznym nie wymagają już żadnych pokryć. Dzięki użyciu cementu najwyższej klasy i specjalnych technik produkcji płyty z takiego betonu są nie tylko mocne (przy niewielkiej grubości), odporne na czynniki mechaniczne, chemiczne i atmosferyczne, lecz także ładne - użytkownik ma możliwość wyboru faktury powierzchni i koloru uzyskiwanego w całej masie płyty. Płyty z betonu architektonicznego można stosować na elewacje, fasady wentylowane, ściany wewnętrzne w mieszkaniach (w pokojach, kuchniach, łazienkach).

Okładziny betonowe: ściany gładkie

Płyty z betonu architektonicznego mogą mieć różną strukturę. Może być gładka (beton polerowany) lub z tak zwanymi wżerami, czyli nieregularnymi porami, a nawet pęcherzykami powietrza. Może mieć również strukturę trawertynu. Beton ozdobny może występować w różnych kolorach dzięki modyfikacjom składników mieszanki betonowej. Standardowe barwy to biel, czerń, różne odcienie szarości i beżu oraz grafitowy. Jednak możliwe jest również uzyskanie barw niestandardowych, wpadających w zieleń, czerwień czy brąz. Beton dostępny jest także w formie paneli 3D, które sprawdzają się w oryginalnych, przestrzennych aranżacjach.

Okładziny betonowe: ściany gładkie

Wybierając płyty betonowe jako element wyposażenia domu czy mieszkania, nie musimy ograniczać się do jednego stylu urządzania wnętrz. Płyty z betonu architektonicznego to materiał, który daje nieograniczone możliwości kreowania przestrzeni. W pomieszczeniach aranżowanych w duchu przemysłowej surowości beton architektoniczny będzie jednym z głównych wyznaczników stylu industrialnego, w minimalistycznych, nowoczesnych wnętrzach podkreśli stonowany charakter wystroju, zaś we wnętrzach klasycznych może być intrygującym detalem, który nie przytłacza całości. I tak beton - z ponadczasowego materiału budowlanego - stał się pełnoprawnym elementem dekoracyjnym.

Okładziny betonowe: ściany gładkie

Płyty betonowe to materiał ascetyczny, surowy, elegancki i na pewno zwraca uwagę. Pasuje do każdego pomieszczenia i świetnie komponuje się z innymi surowcami, jak drewno czy metal. Płyty o gładkiej powierzchni wyglądają atrakcyjnie we wszystkich aranżacjach. Zależnie od dodatków stworzą wystrój minimalistyczny lub ciepły, klasyczny.

Okładziny betonowe: ściany gładkie

               

Okładziny betonowe: ściany gładkie

               

Okładziny betonowe: ściany gładkie

              

Więcej o: