Oryginalna rezydencja nad jeziorem Massachusetts

W Lakeville w stanie Massachusetts, nad jeziorem zwanym Długim Stawem powstała wyjątkowa rezydencja. Autorką projektu jest amerykańska architekt Deborah Richards, która zadbałaby budynek wyróżniał się ciekawymi akcentami, jednocześnie, idealnie wpisując się w okoliczne krajobrazy.

Projekt domu nad jeziorem w stanie Massachusetts

W Stanach Zjednoczonych, na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego w miejscowości Lakeville powstał wyjątkowy dom. Budynek położony jest nad jeziorem w Massachusetts zwanym Długim Stawem. Uwagę zwracają jednak nie tylko okoliczne widoki, ale także nietypowe materiały, z jakich wykonano budynek. Architekt, Deborah Richards postawiła na elewację z drewnianych gontów i żółte, jaskrawe ramy okienne, które świetnie komponują się ze sobą.

Idealne miejsce do rodzinnych spotkań

Ciekawy efekt uzyskano dzięki usytuowaniu budynku na stromym zboczu, stroną frontową skierowaną na jezioro. Deborah Richards zaprojektowała ten dom dla swojej dalszej rodziny, która traktuje budynek jako letnią rezydencje i idealne miejsce dla rodzinnych spotkań.

Przytulne wnętrza

Na parterze znajduje się przytulna kuchnia. Prócz odcieni szarości, prym wiedzie kolor turkusowy, które idealnie komponuje się z resztą aranżacji. Pomieszczenia zostały ulokowane w centralnym punkcie domu, w części dostępnej dla wszystkich domowników. Tuż obok części kuchennej znajdują się drewniane schody prowadzące na piętro, gdzie znajdują się dwie sypialnię i łazienki.

Taras z widokiem na jezioro

Ciekawym zabiegiem projektantki jest połączenie salonu, kuchni i jadalni, dzięki czemu wnętrza sprawiają wrażenie większych i bardziej przestronnych. Służą temu także przeszklone ściany, za którymi rozpościera się widok na taras i jezioro. Taras jest zabezpieczony przed wilgocią za sprawą dwuspadowego dachu. Duże przeszklenia i przestronne wnętrza i taras to niewątpliwie ogromne zalety tego projektu.

Klimatyczne wnętrza i naturalne materiały

W związku z usytuowaniem terenu, Richards zadbała, aby do budynku prowadziły dwie oddzielne drogi, jedna prowadzi do tylnej części domu, oraz druga prowadząca do głównej werandy. Projektantka duży nacisk położyła na wykorzystanie naturalnych, tradycyjnych materiałów, które świetnie korespondują ze sobą, dzięki czemu zarówno zewnętrzna część budynku jak i wnętrza domu tworzą jedną, spójną całość.

Nawiązanie do miejscowego regionu

Projektantka zadbała także, aby budynek wyróżniał się także od strony zewnętrznej. Uwagę zwracają przede wszystkim okna i drzwi w żółtym kolorze, jednak wybór ten nie był przypadkowy. Autorka projektu, Deborah Richards chciała w ten sposób nawiązać do okiennic domków letniskowych z lat 30., które wówczas znajdowały się w otoczeniu jeziora. Także elewacja domu wykonana z drewnianych gontów ma nawiązywać do stylu miejscowego regionu.

Dane projektu:

Wykonawca generalny: Falconeiri Construction Softscape: Garden Endeavors 

Projekt: Deborah Richards

Powierzchnia utwardzona: Peter Pignatelli

Miejsce: Lakeville w stanie Massachusetts, Stany Zjednoczone

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.