Stalowo-szklany dom na szczycie wzgórza

Duże przeszklenia, wyjątkowe krajobrazy i niepowtarzalne widoki z okna - tak w skrócie można opisać wyjątkową posiadłość o nazwie Estancia y Ficus. Położona jest na szczycie wzgórza, z widokiem na stolicę Kostaryki San Jose zachwyca niebanalnym projektem i wyjątkową lokalizacją.

Oryginalna bryła domu

Duże przeszklenia, oryginalna bryła i niepowtarzalny widok z okna - tak pokrótce można opisać wyjątkową posiadłość Estancia y Ficus w Kostaryce. Za projekt domu odpowiada lokalna firma Ca?as Arquitectos, która zadbała o wyjątkowy charakter budynku. Stalowo-szklany dom znajduje się na szczycie wzgórza, dzięki czemu z okien i tarasu można podziwiać panoramę stolicy Kostaryki, San Jose. 

Polecamy także: Dom z miedzianego drewna w nowoczesnym wydaniu

W otoczeniu natury

Firma, która zajmowała się projektem budynku zadbała nie tylko o oryginalny wygląd domu, ale także chciała zwrócić uwagę na wyjątkową roślinność wokół domu. Za sprawą wyjątkowych widoków, projekt jeszcze bardziej zyskuje na atrakcyjności. Krajobraz natury i widok na stolicę Kostaryki, San Jose zapiera dech w piersiach. 

Wyjątkowa lokalizacja

Lokalizacja budynku nie jest przypadkowa. Projektanci celowo wybrali miejsce z którego będzie można podziwiać nie tylko okoliczne widoki, ale także panoramę miasta. Aby móc podziwiać wyjątkowy krajobraz, firma projektowa postawiła na duże przeszklenia osadzone w stalowej ramie. Wrażenie robi także taras z balustradami ze szkła usytuowana wokół skarpy z której także można podziwiać widok na San Jose.

Polecamy także: Nietypowa rezydencja na skalistym wybrzeżu

Nowoczesność we wnętrzach

Poza wyjątkowym krajobrazem, uwagę zwraca nietypowy kształt budynku. Dom wykonany jest ze stalowych elementów i szkła z których wykonane zostały ściany. Nowoczesny charakter budynku dodaje nietypowy dach, wysunięty w stronę tarasu. 

Duże przeszklenia

Wnętrza domu utrzymane są w chłodnych kolorach/ Dominują stalowe elementy połączone z białymi meblami. Projektanci postawili na otwarte przestrzenie, dlatego salon jest otwarty na kuchnię i jadalnię. Przeszklone ściany sprawiają, że wnętrza wydają się jeszcze większe i bardziej przestronne. W środku budynku dominuje styl nowoczesny, który znakomicie komponuje się z okoliczną naturą. 

Polecamy także: Dwupiętrowy dom z oryginalną elewacją

Niezwykły widok na panoramę miasta

Meble i kolory ścian mają jedynie stanowić dopełnienie stylu. Jak przyznają sami projektanci, widok panoramy miasta po zmroku jest wręcz magiczny i stanowi główną atrakcję domu. 

Dane projektu:

Firma projektowa: Ca?as Arquitectos

Miejsce: Kostaryka

Fotografie: Jordi Miralles

Więcej o: