15 najciekawszych nowości 2010 do domu i mieszkania

Zobacz ciekawe nowości sklepach budowlanych i wykończeniowych w 2010 r

Umywalki URBAN

Seria umywalek Urban ozdobiona jest czarno-białymi motywami wielkich miast znajdującymi się na zewnętrznej ściance. Grafiki przedstawiają rozpoznawalne symbole architektury światowych metropolii: Berlina, Barcelony, Nowego Jorku i Szanghaju. Wszystkie umywalki produkowane są w wersji nablatowej i mają kształt kwadratu o wymiarach 40x40 cm.

Cena: 1086 zł.

Producent: ROCA, tel. 032 33 94 100; www.roca.pl

 

Zobacz całą galerię zdjęć

Drzwi jak tablica - kolekcja Happy

Kolekcja Happy - drzwi do szczęśliwego dzieciństwa najmłodszych pociech.

Firma POL-SKONE, producent stolarki otworowej, na swoje 20-lecie przedstawia nową kolekcję drzwi Happy. Skrzydło drzwi wewnętrznych może pełnić funkcję tablicy do malowania. Model ten dostępny jest również w opcji obustronnie malowanej lub w wersji przeszklonej, co daje wiele aranżacyjnych możliwości.

Konstrukcję skrzydła tworzy ramiak z klejonki sosnowej, obłożony malowanymi płytami HDF. Wypełnienie stanowi płycina obustronnie malowana. Dostępne w wymiarach "60", "70", "80", "90". Mogą być stosowane jako drzwi jedno- lub dwuskrzydłowe nawet w systemie przesuwnym. Dostępne we wszystkich kolorach tęczy czyli bogata paleta barw RAL i NCS.

Skrzydło drzwiowe Happy z magnetyczną tablicą łączy w sobie elementy edukacji, zabawy i praktyczności. Dla rodziców oznacza to koniec niechcianych rysunków na drzwiach i ścianach, a dla dzieci pełnię szczęścia. Drzwi z tej kolekcji będę również doskonałym elementem kuchni, przypominającym o zakupach. Z powodzeniem mogą również znaleźć zastosowanie w lokalach użytkowych, informując klientów o aktualnych promocjach.

 

Zobacz całą galerię zdjęć

Umywalka i wc w jednym

Umywalka zintegrowana z WC to nowatorskie, ekologiczne i designerskie rozwiązanie

Firma Roca wprowadza na rynek niezwykłe urządzenie Washbasin+Watercloset (W+W) zaprojektowane przez Gabriele i Oscara Buratti, projektantów Battiston Architects . To niezwykłe rozwiązanie łączy umywalkę i toaletę w jedno urządzenie.

Jedną z najważniejszych cech Washbasin+Watercloset jest zastosowanie nowej, sprzyjającej środowisku naturalnemu, technologii Water-reuse (ponownego zużycia wody). Pozwala ona na zredukowanie jej poboru nawet do 25% w porównaniu ze standardową toaletą dual flush (3/6 litry). Zużytą w umywalce wodę wykorzystuje się do napełnienia zbiornika wc w toalecie. System podwójnego oczyszczania, w który wyposażono urządzenie, eliminuje nieprzyjemne zapachy oraz bakterie znajdujące się w wodzie, zapewniając mu w ten sposób doskonałą jakość.

Washbasin+Watercloset po raz pierwszy został zaprezentowany na targach ISH 2009 we Frankfurcie. Dostał nagrodę Design Plus oraz nagrodę prestiżowego magazynu dla architektów Wallpaper - Gold Winner w ubiegłorocznej edycji Product Innovation Awards - nowej produktowej kategorii konkursu Design Awards 2009. Wyróżnienia Product Innovation Awards, przyznawane są produktom prawdziwie nowatorskim, które podkreślają znaczącą rolę producentów we wprowadzaniu innowacji w branży projektowania wnętrz.

 

Zobacz całą galerię zdjęć

Elegancka spłuczka do WC

Geberit Monolith to elegancki moduł z wbudowaną spłuczką natynkową, która może pełnić funkcję rezerwuaru dla toalety stojącej, jak również stelaża ze spłuczką do miski podwieszanej.

Czysta forma i wysoka jakość łączą harmonijnie miskę z łazienką. Można go łatwo podłączyć do istniejącej instalacji. Bez kucia, bez uzupełniania glazury, bez gruzu.

Moduł jest wykonany z aluminium i szkła w kilku wykończeniach kolorystycznych: białym, czarnym i kolorze mint.

Produkt został nagrodzony prestiżową nagrodą iF produkt design award 2010

 

 

Zobacz całą galerię zdjęć

Bateria jak wodospad

Bateria HANSALATRAVA jest niepowtarzalna. Doskonale cienka kurtyna wodna powstaje dzięki specjalnej, przeźroczystej, wąskiej płytce silikonowej umieszczonej wzdłuż wylewki. To nie ilość wody decyduje o tak spektakularnym efekcie, ale droga, jaką ona pokonuje. Równocześnie zużycie wody pozostaje na niskim poziomie.

Nadzwyczaj cienka, o odważnym kształcie HANSALATRAVA wydaje się delikatna. Jednak pozory mylą. Bateria jest bardzo stabilna o czym świadczy sposób jej wykonania. Kształt powstaje z monolitycznych bloków wykorzystując precyzyjną obróbkę.

Bateria sterowana jest za pomocą zintegrowanego z nią panelu dotykowego wyposażonego w diody LED, które obrazują temperaturę wody.

Bateria dostała nagrodę iF produkt design award 2010

 

Zobacz całą galerię zdjęć

EKOLOGICZNY TARAS.

EccoWood to materiał, powstały z połączenia naturalnego drewna bambusowego i polimerów HDPE. Zrobione z niego tarasy wyglądają jak drewniane, ale są odporne są na warunki atmosferyczne i nie potrzebują impregnacji, konserwacji czy lakierowania.

Cena: 279 zł/m2.

Producent: ECCOWOOD, tel. 61 895 95 15; www.eccowood.pl

 

Zobacz całą galerię zdjęć

Okno angielskie rodem z Wysp Brytyjskich

Okna Casement i Sashwindow firmy Stolbud Włoszczowa to unikalne modele inspirowane brytyjską stolarką okienną, które w pełni oddają jej charakter i szyk.

Angielska zabudowa ma specyficzny i wyjątkowy charakter, cechują ją oszczędność w detalach na zewnątrz oraz ujmujące ciepło wnętrza. Bazuje na klasycznych formach i rozwiązaniach, których nie znajdziemy w żadnym stylu na europejskim kontynencie. Jej niewątpliwym wyróżnikiem są okna o nietypowym sposobie otwierania na zewnątrz lub w pionie. Firma Stolbud Włoszczowa zainspirowana tym niezwykle praktycznym pomysłem, wprowadziła do swojej oferty kolekcję efektownej stolarki w angielskim stylu.

W ofercie okien angielskich producenta występują dwa modele: okno Casement otwierane na zewnątrz oraz Sashwindow, które otwiera się przesuwnie w pionie. Obie propozycje znacząco wyróżniają się spośród tradycyjnej stolarki okiennej, a dzięki nietypowej konstrukcji umożliwiają pełne wykorzystanie przestrzeni oraz stwarzają nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Przeczytaj więcej

Trzy w jednym - kuchenka, piekarnik i zmywarka

Zestaw Trio jest jedynym produktem na  rynku zawierającym trzy najczęściej używane urządzenia kuchenne: płytę grzejną (elektryczną lub gazową), piekarnik i zmywarkę. Wymiary odpowiadają standardowej szafce -  szerokość i głębokość wynoszą 60 cm, a wysokość 85 cm. Zmywarka mieści sześć kompletów naczyń i w jednym cyklu zużywa jedynie 9 l wody. Na odpływie ze zmywarki znajduje się koszyczek, dzięki któremu możemy w prosty i szybki sposób usunąć pozostałości po zmywaniu, zapobiegając zapychaniu się rur odpływowych. Wbudowany piekarnik ma pojemność 39 l.

Ceny: 4999 zł (z płytą elektryczną), 5555 zł (z płytą gazową).

Producent: CANDY,

tel. 22 335 26 33;

www.candy.pl

 

Zobacz całą galerię zdjęć

Grzejniki z okrągłymi brzegami

Play to seria ściennych grzejników o zaokrąglonych brzegach i ciekawej kolorystyce. Z tego powodu szczególnie polecane są do pokojów dziecięcych, choć nie tylko tam wyglądają bardzo efektownie. Głowica termostatyczna jest w nich tak zamontowana, by nie można jej było przypadkowo uszkodzić. Grzejniki mają małą pojemność wodną, więc szybko reagują na zmiany temperatury zaprogramowanej przez użytkownika ? co jest istotne w nowoczesnych instalacjach. Mogą mieć wysokość 35, 50 i 65 cm, długość 60, 80, 100 i 120 cm oraz głębokość 13, 18 i 36 cm.

Ceny: od 2500 zł (biały), od 3900 zł (kolorowy).

Producent: JAGA.

Dystrybutor: ANB, tel. 022 612 16 16; www.jaga.com.pl

 

Zobacz całą galerię zdjęć

Grzejnik jak ławka

Stalowe kolumnowe grzejniki Delta Column Bench (w dwóch odmianach: z elementami grzewczymi pionowymi lub poziomymi) przeznaczone są do przedpokoju, gdzie sprawdzają się jako wygodna ławka. Siedzisko może być wykonane z drewna bukowego lub z marmuru. Ponadto producent umożliwia zakup samej części grzewczej, a ławkę można wykonać we własnym zakresie z materiałów pasujących do wystroju wnętrza. Grzejniki dostępne są we wszystkich kolorach z palety RAL. Producent udziela na nie 10-letniej gwarancji.

Cena (netto): 3034-5934 zł (grzejnik bez siedziska, z elementami grzewczymi poziomymi).

Producent: PURMO, tel. 22 643 25 20,

 

Zobacz całą galerię zdjęć

Grzejnik jak zwój lin

Grzejnik Akcent jak zwój lin
Producent: wyprodukowano dla Kalmar Dostępne dwie wersje :

1) zwoje zawieszone na haku

2)zwoje zawszone na poziomej poprzeczce o długości 1000 [mm]

Typ: dekoracyjny

Materiał: stal nierdzewna Wysokość: zależna od sposobu uformowania zwojów. Szerokość: zależna od sposobu uformowania zwojów. Głębokość: hak-198, poprzeczka-230[mm]. Moc: od 405 do 1080 [W] (dla 75/65/20°C). Zasilanie: dolne Rozstaw przyłączy: zależny od sposobu uformowania zwojów Gwarancja: 2lata

Cena: od 3357 zł brutto

 

Zobacz całą galerię zdjęć

Ogrzewanie podłogowe i ścienne

Kompleksowy system wodnego ogrzewania podłogowego oraz ściennego Kisan Comfort sprawdzi się zarówno w domach, jak i mieszkaniach. Dostępny jest w dwóch wersjach: standardowej mokrej, czyli z rurami grzejnymi zatopionymi w wylewce (jastrychu) oraz suchej z izolacją z płyt styropianowych z wypustkami, amelami aluminiowymi i specjalnymi płytami gipsowo-włóknowymi (ułożonymi na zakładkę). Dzięki temu ma tylko 7 cm grubości. Wszystkie elementy systemu objęte są 10-letnią gwarancją.

Cena: 262 zł/20 m2 (cena systemu suchego Comfort Floor Dry, przy rozstawie rur grzejnych co 10 cm).

Producent: KISAN, tel. 22 701 71 30, www.kisan.pl

 

Zobacz całą galerię zdjęć

Automatyczny kocioł na paliwa stałe

Nowa urządzenie grzewcze MASTER - M to kocioł przeznaczony do spalania paliw stałych w sposób zautomatyzowany. Dzięki temu, że zamontowano w nim żeliwny palnik o specjalnej konstrukcji, można w nim spalać zarówno miał, mieszanki miału z węglem granulowanym (popularnie określany groszkiem), jak i węgiel brunatny. Zasobnik paliwa mieści około 200 kg opału.

Dodatkowo w bocznych ścianach palnika kotła umieszczono dwa otwory wyczystne, co znacznie ułatwia usunięcie nagromadzonego popiołu. Wysoką zaś sprawność urządzenia, powyżej 86%, zapewniają specjalne ekonomizery znajdujące się w jego wymienniku ciepła.

Cena (netto):

7700 zł (kocioł o mocy  35 kW)

Producent: HEF,

tel. 043 353 00 68;

www.hef.pl

 

Zobacz całą galerię zdjęć

Nowoczesna żeliwna płyta gazowa

Nowa płyta gazowa HOOVER HF7 na nowo odkrywa klasyczne tworzywo, jakim jest żeliwo. Łączy je z ultranowoczesna formą. Znikają oddzielne żeliwne ruszty, obowiązujące do tej pory w płytach gazowych. W ich miejsce pojawia się jednolita płyta żeliwna, która ma płynne linie i nie ma krawędzi. Ta nowa forma wyraźnie dodaje jej lekkości.

Płyta HOOVER HF7 wyposażona jest w nowatorskie palniki PREMIX (2 szybkie,
1 ultraszybki, 1 pomocniczy), które po raz pierwszy HOOVER zaprezentował na tegorocznych Targach Eurocucina w Mediolanie. Dodajmy, że sterujące pokrętła podświetlone zostały niebieskim światłem, idealnie harmonizującym z barwą płomienia (technologia LED VISION). Propozycja dla wszystkich, którzy poszukują nowatorskich rozwiązań technologicznych w połączeniu z nowoczesnym, perfekcyjnym wzornictwem.

Cena: ok. 5 000 zł.

 

Zobacz całą galerię zdjęć

Ozdobne kratki wentylacyjne

Venezia, Torino, Abacus to nazwy dekoracyjnych kratek wentylacyjnych. Mogą one zastąpić tradycyjne modele anemostatów wywiewnych i nawiewnych. Dostępne są trzy kształty kratek: okrągłe, prostokątne i kwadratowe ? w 15 różnych wzorach.

 

Fot. www.rekuperatowy.pl

Aby zachować ciekawe wzornictwo kratek, ich producent zadbał, żeby na zewnątrz nie miały żadnych widocznych elementów regulacyjnych. Sterowanie siłą strumienia powietrza odbywa się za pomocą przepustnic montowanych w kanale doprowadzającym.

Cena (netto): 142 zł (kratka krawatowa Venezia 160×160 mm lub okrągła śr. 160 mm), 388 zł (kratka prostokątna Abacus 350×130 mm).

Producent: REKUPERATORY, tel. 71 352 78 28,

www. rekuperatory.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA