Wnętrza z cegłą w roli głównej

Choć cegły kojarzone są raczej z wykończeniem elewacji, często pojawiają się również we wnętrzach, gdzie stanowią ciekawy kontrast dla gładkich tynków i drewnianych podłóg.

Sypialnia w zgodzie z naturą

Surowe cegły w naturalnym czerwonym kolorze, sosnowe deski na podłodze i widok na piękną łąkę za oknem - idealny zestaw dla miłośnika natury i prostoty.

W beżach i brązach

Swą ciepłą atmosferę to wnętrze zawdzięcza podłodze z drewna w kolorze czekolady i ścianom obłożonym cegłą klinkierową w jasnym odcieniu beżu.

Ściany całe w bieli

Wnętrze przestronne i pełne światła. Ściany działowe z białej cegły silikatowej (wapienno-piaskowej) mają w górnej części pozostawione prześwity, dzięki czemu światło wpadające przez okna swobodnie wędruje po suficie wspólnym dla wszystkich pomieszczeń.

Dwa grzyby w barszczu

W tym wnętrzu zestawiono ciepło naturalnej czerwonej cegły z chłodem jasnoszarego klinkieru. Efekt okazał się znakomity.

W parze z granitem

Perfekcyjnie dopasowane materiały: ściana wykończona srebrzystoszarym klinkierem, na podłodze szara kamienna kostka. Oba te materiały "wychodzą" z domu na zewnątrz, dzięki czemu odnosi się wrażenie, że wnętrze domu otwiera się na przestrzeń poza nim.

Czarno-biała ściana

Aby ceglana ściana, przy której znajduje się masywny kominek w czarnym kolorze, zanadto nie przytłaczała wnętrza, pomalowano ją na biało.

Elegancka różnorodność

Chociaż do wykończenia tego wnętrza użyto kilku różnych materiałów - w tym cegłę klinkierową - osiągnięto między nimi idealną równowagę. Wnętrze jest przestronne i eleganckie, a przy tym nie nudne.

Ciepły akcent

Tę nowoczesną i dość chłodną kuchenną zabudowę ociepla ściana wykończona cegłą klinkierową.

Mocny akcent

Aby cegła w eleganckim grafitowym odcieniu (dodatkowo zestawiona z czarną spoiną) zbytnio nie zdominowała wnętrza, zastosowano ją do wykończenia tylko dolnej części ściany; reszta została pomalowana na biało

Reflektory na cegłę

Jeśli cegła jest stylizowana na starą - ma nierówną, jakby ręcznie formowaną powierzchnię - warto podkreślić jej fakturę przez odpowiednie oświetlenie

Ściana jak żagiel

W tym wnętrzu ściana z cegły wydziela część kuchenną. Dzięki swej oryginalnej formie przypomina ona wypełniony wiatrem żagiel.

Łazienka w rotundzie z cegły

We wnętrzu tej rotundy wymurowanej z cegły ukryta została niewielka łazienka.

Schody dookoła

Ta sama rotunda, w której mieści się łazienka pełni również funkcję "słupa" dookoła którego zamontowano stopnie schodów.

Z półeczkami

W ścianie z cegły wykonane zostały podłużne wnęki, w których znalazło się miejsce na książki i drobiazgi.

Więcej o: