10 aranżacji kuchni w różnych stylach. Każda inna, wszystkie piękne

Jak urządzić kuchnię? Na jaki styl się zdecydować? Wybraliśmy 10 aranżacji kuchni - każda jest urządzona w innym stylu, każda ma w sobie to "coś", co sprawia, że nie chce się z nich wychodzić. Zobacz wszystkie i wybierz swoją ulubioną.
W kuchni zrezygnowano z górnych szafek, dzięki czemu aneks płynnie łączy się z pozostała częścią pomieszczenia. W kuchni zrezygnowano z górnych szafek, dzięki czemu aneks płynnie łączy się z pozostała częścią pomieszczenia. fot. Konrad Lechański

Kuchnia w stylu skandynawskim

Właściciele tego mieszkania są pod wrażeniem skandynawskiego wzornictwa. Cenią jego proste i jasne formy oraz przywiązanie do naturalnych materiałów. Oczywistym wyborem w urządzaniu kuchni był dla nich styl skandynawski. Dominującym kolorem aranżacji jest biel, pojawia się też dużo czarnych akcentów, odcienie jasnego drewna i czerwonej cegły.

Kuchnia jest otwarta na salon dlatego zrezygnowano z ciągu górnych szafek, żeby ta część nie zdominowała całego wnętrza. Nad blatem osłonięto czerwoną cegłę. Ten zabieg dodaje aranżacji wyrazu i przytulności. Prosty wystrój kuchni jest ciepły i funkcjonalny. Wystarczyło tak niewiele elementów, żeby stworzyć interesująca przestrzeń.

aranżacje wnętrz, projekt mieszkania, styl skandynawskifot. Konrad Lechański

Kuchnia zyskała nowe meble i sprzęty. Na środku ustawiono wyspę kuchenną. Teraz w takim otoczeniu można swobodnie gotować dla całej rodziny. Kuchnia zyskała nowe meble i sprzęty. Na środku ustawiono wyspę kuchenną. Teraz w takim otoczeniu można swobodnie gotować dla całej rodziny. fot. www.dziurdziaprojekt.com

Kuchnia: drewno i biel

Ta kuchnia wygląda niezwykle sielsko. Powstała z inspiracji kuchniami wiejskimi, stad m.in. duży zlewozmywak ze stylizowanymi bateriami, drewniane belki stropowe, haftowane firanki i lampy z abażurami z gałązek.

Kuchnia jest spora dlatego zdecydowano się na wprowadzenie wyspy kuchennej. W całym pomieszczeniu jest tylko jeden kolor - biel, przełamana przez drewniane elementy. W dużą starannością dobrano dodatki, które wpisują się w sielski klimat pomieszczenia.

domek letniskowy, stary dom, remont domufot. www.dziurdziaprojekt.com

W kuchni wystarczył ciąg dolnych szafek. Górne były już zbędne. W kuchni wystarczył ciąg dolnych szafek. Górne były już zbędne. fot. JT Grupa

Jasna kuchnia z akcentem koloru

Kuchnie w nowoczesnych aranżacjach rzadko odbierane są jako ciepłe i przytulne. Z tą jest inaczej. Jest to w dużej mierze zasługa starannie dobranych odcieni ścian i mebli. Szafki mają jasny szary kolor wpadający w błękit, z kolei jedna ze ścian zyskała głęboką morską barwę. Pozostałe ściany i podłogi mają neutralne, piaskowe kolory.

Kuchnia jest częściowo otwarta. Dzięki temu całe wnętrze wydaje się większe i bardziej przestronne. Z tego też względu zrezygnowano z górnych szafek. To pozwoliło uzyskać czystą i stonowana aranżację.

Nowoczesne wnętrza, aranżacje wnętrzfot. JT Grupa

Kuchnia - królestwo Magdy. Mozaika na podłodze, sprawiająca wrażenie trójwymiarowej, nawiązuje do motywów opartowskich z lat sześćdziesiątych. Mocne działanie tych wzorów łagodzą jednobarwne gładkie powierzchnie. Kuchnia - królestwo Magdy. Mozaika na podłodze, sprawiająca wrażenie trójwymiarowej, nawiązuje do motywów opartowskich z lat sześćdziesiątych. Mocne działanie tych wzorów łagodzą jednobarwne gładkie powierzchnie. MELLEMRUM

Kuchnia w szarościach

Kuchnia jest bez okna, dlatego jej urządzenie było wyzwaniem. Na szczęście poproszone o radę projektantki znalazły zadowalające rozwiązanie. I tak kuchnia została powiększona kosztem sąsiadującej z nią sypialni, dzięki czemu udało się wygospodarować miejsce i na zabudowę z długim blatem, wystarczającym do przygotowywania nawet trzydaniowych posiłków, i na okrągły stół z krzesłami. Z kolei ściana z przezroczystego szkła pozwoliła doświetlić naturalnym światłem to ciemne pomieszczenie.

Mozaika na podłodze, sprawiająca wrażenie trójwymiarowej, nawiązuje do motywów opartowskich z lat sześćdziesiątych. Mocne działanie tych wzorów łagodzą jednobarwne gładkie powierzchnie. Zabudowa w kształcie litery L zapewnia dużo miejsca potrzebnego podczas przygotowywania posiłków. Aby nie przytłaczać pomieszczenia, górne szafki zawieszono tylko na jednej ścianie.

kuchnia, wystrój wnętrz, nowoczesne wnętrzaMELLEMRUM

BELKI I SŁUPY konstrukcyjne stały się ciekawym elementem wystroju. Kuchenne szafki i stół zaprojektowali właściciele, a zrobił zaprzyjaźniony stolarz. Za ścianą z lustrem znajduje się spiżarnia. BELKI I SŁUPY konstrukcyjne stały się ciekawym elementem wystroju. Kuchenne szafki i stół zaprojektowali właściciele, a zrobił zaprzyjaźniony stolarz. Za ścianą z lustrem znajduje się spiżarnia. fot. Mariusz Purta

Kuchnia na poddaszu

Ta kuchni znajduje się w mieszkaniu urządzonym na zaadaptowanym poddaszu. Przestrzeń od aranżacji nie była łatwa - skosy determinowały wiele decyzji, ale dodały także kuchni charakteru. Belki i słupy konstrukcyjne stały się ciekawym elementem wystroju. Podobnie jak odsłonięta cegła na jednej ze ścian, która niejako narzuciła się sama. Otóż w trakcie remontu tynk zaczął odpadać. Należało go do końca zerwać i wtedy odsłoniła się piękna, ceglana ściana. Gospodarzom tak się spodobała, że postanowili ją pozostawić.

Kuchenne szafki i stół zaprojektowali właściciele, a zrobił je zaprzyjaźniony stolarz. Za ścianą z lustrem znajduje się spiżarnia. Całość ma w sobie zarazem nowoczesny i rustykalny charakter. W efekcie kuchnia jest jasna i przytulna.

Kuchenna zabudowa została zrobiona na wymiar z lakierowanej na szaro płyty meblowej. Ścianę nad dębowym blatem chronią wzorzyste płytki ceramiczne (firmy Vives). Czarna lodówka (Gorenje) to doskonałe miejsce na kolorowe magnesy przywożone z podróży. Kuchenna zabudowa została zrobiona na wymiar z lakierowanej na szaro płyty meblowej. Ścianę nad dębowym blatem chronią wzorzyste płytki ceramiczne (firmy Vives). Czarna lodówka (Gorenje) to doskonałe miejsce na kolorowe magnesy przywożone z podróży. fot. Michał Mutor

Granat w kuchni

Granat jest raczej rzadko spotykanym kolorem w kuchni. Uchodzi za trudną barwę. Właściciele mieszkania nie mieli jednak wątpliwości. Kuchenna zabudowa została zrobiona na wymiar z lakierowanej płyty meblowej. Ścianę nad dębowym blatem chronią wzorzyste płytki ceramiczne. Czarna lodówka to doskonałe miejsce na kolorowe magnesy przywożone z podróży.

Na podłodze w prawie całym mieszkaniu położono jednolitą podłogę z zabezpieczonego olejem termojesionu - drewna poddanego obróbce w wysokiej temperaturze. Dzięki temu jest twarde, odporne na uderzenia i nie wchłania wilgoci.

NA PODŁODZE w prawie całym mieszkaniu położono jednolitą podłogę z zabezpieczonego olejem termojesionu - drewna poddanego obróbce w wysokiej temperaturze. Dzięki temu jest twarde, odporne na uderzenia i nie wchłania wilgoci.fot. Michał Mutor

W kuchni wprowadzono industrialny dodatek w postaci wiszących lamp. Jedną ze ścian pokryto farba tablicową, na której można zapisywać przepisy. W kuchni wprowadzono industrialny dodatek w postaci wiszących lamp. Jedną ze ścian pokryto farba tablicową, na której można zapisywać przepisy. egprojekt.pl

Z industrialnymi dodatkami

Kuchnia pod skosami z wysokim sufitem dawała dużo możliwości aranżacyjnych. Gospodarze postanowili nadać jej nieco industrialny klimat. Żeby zapewnić odpowiednią ilość światła, wprowadzono okna kolankowe. Meble są utrzymane w stonowanych szarościach. Jedną ścianę pokryto farbą tablicową, na której można zapisywać przepisy. Z koli na prostopadłej ścianie pozostawiono odkrytą cegłę, którą pomalowano na biało. Industrialny klimat podkreślają stalowa lodówka oraz wiszące lampy w metalowych obudowach.

W salonie zastosowano wiszące lampy w industrialnym stylu i stylowy stary kredens.egprojekt.pl

Kuchnię zaaranżowaną w różnych odcieniach szarości rozjaśnia biel szafek i urządzeń AGD - takie kontrastowe zestawienie zawsze wygląda atrakcyjnie. Praktyczną dekoracją okazał się stylowy okap firmy Elica. Urządzenie wygląda jak lampa z abażurem wykończonym koronką. Kuchnię zaaranżowaną w różnych odcieniach szarości rozjaśnia biel szafek i urządzeń AGD - takie kontrastowe zestawienie zawsze wygląda atrakcyjnie. Praktyczną dekoracją okazał się stylowy okap firmy Elica. Urządzenie wygląda jak lampa z abażurem wykończonym koronką. fot. Marek Szymański

Nowoczesność przełamana

Kuchnia jest niewielka i pozbawiona. Na szczęście od pokoju dziennego oddziela ją tylko fragment ściany. Dzięki temu jest dobrze doświetlona, a jednocześnie wyraźnie wyodrębniona z reszty pomieszczenia.

Kuchnię zaaranżowaną w różnych odcieniach szarości rozjaśnia biel szafek i urządzeń AGD - takie kontrastowe zestawienie zawsze wygląda atrakcyjnie, mimo bardzo prostych, gładkich frontów mebli.

wystrój wnętrz, aranżacje wnętrz, urządzanie wnętrzfot. Marek Szymański

Pomysł na podłogę Joanna i Krzysztof przywieźli z Andaluzji. Kolorowe cementowe płytki znaleźli w sklepie domrustykalny.pl. Ułożona kompozycja to ich dzieło. Pomysł na podłogę Joanna i Krzysztof przywieźli z Andaluzji. Kolorowe cementowe płytki znaleźli w sklepie domrustykalny.pl. Ułożona kompozycja to ich dzieło. fot. Michał Skorupski

Z drewnianą zabudową

Ta kuchnia to suma sprzeczności, z jednej strony beton, z drugiej drewniana zabudowa, a na końcu hiszpańskie płytki. Te pozornie sprzeczne elementy płynnie łączą się ze sobą i tworzą eklektyczną mieszankę.

Szafki stojące zostały obudowane barkiem. W zbrojonej betonowej konstrukcji - zamiast na ścianie - zamontowano włączniki. Z zimnym materiałem ciekawie kontrastuje zabudowa pokryta dębowym fornirem i dębowy blat. Fragment ściany pomalowany czarną farbą tablicową to miejsce na domowe zapiski.

SZAFKI STOJĄCE zostały obudowane barkiem. W zbrojonej betonowej konstrukcji - zamiast na ścianie - zamontowano włączniki. Z zimnym materiałem ciekawie kontrastuje zabudowa pokryta dębowym fornirem i dębowy blat. Fragment ściany pomalowany czarną farbą tablicową to miejsce na domowe zapiski.fot. Michał Skorupski

Większa kuchnia ma jednolitą zabudowę i dużo szafek na przechowywanie. Większa kuchnia ma jednolitą zabudowę i dużo szafek na przechowywanie. fot. Front Side Studio

Urok prostoty

Tu tylko pozornie niewiele się dzieje. Mimo prostej aranżacji kuchnia jest bardzo przytulna i stylowa. Taki efekt udało się osiągnąć przy pomocy wysokiej jakości materiałów i odpowiednio skomponowanej kolorystyki. Fronty szafek górnych i dolnych różnią się od siebie, co powoduje, że nie ma nudy. Do tego niektóre sprzęty AGD - lodówkę i zmywarkę - ukryto w ciągu szafek.

Ścianę nad blatem pokryto delikatnie mieniąca się mozaiką. Z kolei blat wygląda na wykonany z betonu. Umiejętna kompozycja szarości z piaskowymi beżami zaowocowała kojącą i stylową aranżacją. Wielkim atutem tej kuchni jest duża liczba szafek i co za tym idzie dużo miejsca na przechowywanie.

Ściana kuchenna.fot. Front Side Studio

Więcej o: