Kategoria 3: System mleczny

Testujemy ekspresy Testujemy ekspresy Fot. dystrybutor

Ekspres ciśnieniowy DELONGHI DINAMICA 350.75

Nasze opinie i wrażenia:

 • łatwość wyjmowania i uzupełniania mleka
  Nie mieliśmy żadnych problemów z montażem systemu. Karafka płynnie wchodzi w wyznaczone miejsce, a ekspres dodatkowo sygnalizuje podpięcie kliknięciem i sygnałem dźwiękowym. Nie trzeba używać siły. Problemem może być jedynie brak możliwości dolewania mleka, kiedy już zamontuje się karafkę w ekspresie. Aby to zrobić należy ją wyjąć i zdjąć pokrywę.

 • czyszczenie pojemnika na mleko
  System wyposażony jest w automatyczne czyszczenie. Wystarczy przekręcić pokrętło na karafce, które odpowiada też za grubość pianki. Plusem jest też konstrukcja. Karafka składa się tylko z 6 części, które po rozłożeniu można bez problemu umyć pod bieżącą wodą lub w zmywarce. Zauważyliśmy też, że rurka, przez którą przepływa mleko, jest szersza w porównaniu do konkurencji (5 mm średnicy vs. 3 mm) . Dzięki temu mycie jest skuteczniejsze.

 • wykonanie pojemnika na mleko
  Karafka wykonana jest z grubego plastiku, który zgodnie z obietnicą producenta ma dobrze utrzymywać temperaturę mleka. Pojemnik można też trzymać w lodówce. Łatwo go złożyć i rozłożyć, a elementy są zintegrowane i nie wypadają. Łatwo też podpiąć rurkę. Na wierzchu pokrywy umieszczono pokrętło, które odpowiada za ustawienia grubości mlecznej pianki (można wybrać 3) oraz uruchomienie automatycznego czyszczenia.

Tylko przy tym systemie wystarczyło jedynie podpiąć karafkę, aby móc spienić mleko. W pozostałych dwóch ekspresach trzeba było jeszcze wysunąć dozownik. Tutaj jest nim dysza skierowana pod skosem, którą dodatkowo można wysuwać. To plus, bo przy niższej filiżance mleko nie będzie się rozlewać poza naczynie.

Nasza ocena: 4,5

Testujemy ekspresy Testujemy ekspresy Fot. dystrybutor

Ekspres ciśnieniowy PHILIPS EP5365/10

Nasze opinie i wrażenia:

 • łatwość wyjmowania i uzupełniania mleka
  W tym wypadku trzeba już użyć większej siły i precyzyjnie trafić w otwór. Nie ma żadnego sygnału dźwiękowego. Mieliśmy wrażenie, że doczepialiśmy karafkę nico na siłę. Minusem jest też konstrukcja systemu, który składa się z wielu, często wypadających elementów. Trudniej też podpiąć rurkę, a zanim zaczniemy spieniać mleko, musimy jeszcze wysunąć dozownik. Plusem jest możliwość dolewania mleka bez odpinania karafki.

 • czyszczenie pojemnika na mleko
  System również wyposażony jest w automatyczne czyszczenie. Można go rozłożyć i myć w zmywarce. Rurka jest cieńsza (3 mm), podobna do tej z systemów opartych tylko na niej. W przyszłości może być problem z jej doczyszczeniem lub trzeba będzie ją wymieniać.

 • wykonanie pojemnika na mleko
  Pojemnik na mleko wykonany jest z grubszego plastiku. W codziennym użytkowaniu przeszkadzać mogą ruchome elementy pokrywy oraz rurka, którą trudniej zamontować w odpowiednim miejscu.

Nasza ocena: 4

Testujemy ekspresy Testujemy ekspresy Fot. dystrybutor

Ekspres ciśnieniowy SAECO SM5478/10 PICOBARISTO DELUXE

Nasze opinie i wrażenia:

 • łatwość wyjmowania i uzupełniania mleka
  Trzeba użyć siły, a przypięcie wydaje się toporne. Dodatkowym utrudnieniem jest zaokrąglona tacka ociekowa, o którą zahacza karafka, kiedy chcemy ja podłączyć. Trudno też zamontować standardową dyszę do kaw czarnych. Musimy precyzyjnie trafić w otwór. Zaletą jest otwór, umożliwiający dolewanie mleka w trakcie pracy oraz rączka, za którą wygodnie złapać.

 • czyszczenie pojemnika na mleko
  W tym wypadku karafka również automatycznie się czyści. Można ją rozłożyć i myć w zmywarce. Problemem może być cieńsza (3 mm), mniej higieniczna rurka.

 • wykonanie pojemnika na mleko
  Karafka z grubszego plastiku. Pokrywa podobna do tej, z którą mieliśmy problem u poprzednika: zbyt dużo elementów, które są ruchome i wypadają. Ciężko zamontować rurkę. Przed przygotowywaniem kawy trzeba wysunąć dyszę, która nie jest regulowana.

Nasza ocena: 3,5

Przejdź do Kategorii 4: Młynek do kawy w ekspresie >>