Wnętrza: na lata - udana metamorfoza pokoju dla niemowlaka

Mama Mai jako osoba praktyczna uważa, że pokój dla niemowlaka urządza się nie na rok czy dwa lata. Dlatego wybrano meble, które posłużą znacznie dłużej, a wesoły, ciepły klimat stworzono tańszymi dodatkami i ozdobami.
Mama Mai jako osoba praktyczna uważa, że pokój dla niemowlaka urządza się nie na rok czy dwa lata. Dlatego wybrano meble, które posłużą znacznie dłużej, a wesoły, ciepły klimat stworzono tańszymi dodatkami i ozdobami.
<BR />WNĘTRZA - METAMORFOZY. Pokoik poweselał i odmłodniał, gdy pojawiły się dodatki w odcieniach różu i fioletu - barw ładnie komponujących się z szarością. Równie radosny jest wzór groszków, który stał się motywem przewodnim wystroju. Widnieje na rolecie, pościeli, dywanie oraz (bardzo delikatny) na tapecie, którą oklejono ścianę za łóżeczkiem.
Mama Mai jako osoba praktyczna uważa, że pokój dla niemowlaka urządza się nie na rok czy dwa lata. Dlatego wybrano meble, które posłużą znacznie dłużej, a wesoły, ciepły klimat stworzono tańszymi dodatkami i ozdobami.
WNĘTRZA - METAMORFOZY. Pokoik poweselał i odmłodniał, gdy pojawiły się dodatki w odcieniach różu i fioletu - barw ładnie komponujących się z szarością. Równie radosny jest wzór groszków, który stał się motywem przewodnim wystroju. Widnieje na rolecie, pościeli, dywanie oraz (bardzo delikatny) na tapecie, którą oklejono ścianę za łóżeczkiem. Fot. Bernard Białorucki

Wnętrza: na lata - udana metamorfoza pokoju dla niemowlaka

Mama Mai jako osoba praktyczna uważa, że pokój dla niemowlaka urządza się nie na rok czy dwa lata. Dlatego wybrano meble, które posłużą znacznie dłużej, a wesoły, ciepły klimat stworzono tańszymi dodatkami i ozdobami.

Pokoik poweselał i odmłodniał, gdy pojawiły się dodatki w odcieniach różu i fioletu - barw ładnie komponujących się z szarością. Równie radosny jest wzór groszków, który stał się motywem przewodnim wystroju. Widnieje na rolecie, pościeli, dywanie oraz (bardzo delikatny) na tapecie, którą oklejono ścianę za łóżeczkiem.

WNĘTRZA - METAMORFOZY. <b>PRZED:</b> Niewielki pokój służył pani domu do pracy. Po niedawnym remoncie wyglądał schludnie, ale był zdecydowanie za smutny dla dziecka.
<BR />Gdy Maja przyszła na świat, na jej pokój przeznaczono domowy gabinet. Ponieważ pomieszczenie było świeżo odnowione i urządzone, mama dziewczynki nie chciała od nowa malować ścian i wyrzucać 'dorosłych' sprzętów, by zrobić miejsce dla typowo dziecięcych mebelków. Obawiała się jednak, czy tak poważny wystrój z dominującą szarością stworzy odpowiednie warunki do rozwoju malucha. Projektantka znalazła złoty środek. Pozostawiła większość wyposażenia i uzupełniła je tym, co niemowlakowi niezbędne, czyli bezpiecznym łóżeczkiem oraz wesołymi dodatkami, które zasadniczo zmieniły atmosferę wnętrza. Przy okazji dzięki projektantce mama Mai poznała sposoby, które potem ułatwią jej dostosowanie pokoju do potrzeb rosnącej córki.
WNĘTRZA - METAMORFOZY. PRZED: Niewielki pokój służył pani domu do pracy. Po niedawnym remoncie wyglądał schludnie, ale był zdecydowanie za smutny dla dziecka.
Gdy Maja przyszła na świat, na jej pokój przeznaczono domowy gabinet. Ponieważ pomieszczenie było świeżo odnowione i urządzone, mama dziewczynki nie chciała od nowa malować ścian i wyrzucać 'dorosłych' sprzętów, by zrobić miejsce dla typowo dziecięcych mebelków. Obawiała się jednak, czy tak poważny wystrój z dominującą szarością stworzy odpowiednie warunki do rozwoju malucha. Projektantka znalazła złoty środek. Pozostawiła większość wyposażenia i uzupełniła je tym, co niemowlakowi niezbędne, czyli bezpiecznym łóżeczkiem oraz wesołymi dodatkami, które zasadniczo zmieniły atmosferę wnętrza. Przy okazji dzięki projektantce mama Mai poznała sposoby, które potem ułatwią jej dostosowanie pokoju do potrzeb rosnącej córki. Fot. Bernard Białorucki

WNĘTRZA - METAMORFOZY. PRZED

Niewielki pokój służył pani domu do pracy. Po niedawnym remoncie wyglądał schludnie, ale był zdecydowanie za smutny dla dziecka.
Gdy Maja przyszła na świat, na jej pokój przeznaczono domowy gabinet. Ponieważ pomieszczenie było świeżo odnowione i urządzone, mama dziewczynki nie chciała od nowa malować ścian i wyrzucać 'dorosłych' sprzętów, by zrobić miejsce dla typowo dziecięcych mebelków. Obawiała się jednak, czy tak poważny wystrój z dominującą szarością stworzy odpowiednie warunki do rozwoju malucha. Projektantka znalazła złoty środek. Pozostawiła większość wyposażenia i uzupełniła je tym, co niemowlakowi niezbędne, czyli bezpiecznym łóżeczkiem oraz wesołymi dodatkami, które zasadniczo zmieniły atmosferę wnętrza. Przy okazji dzięki projektantce mama Mai poznała sposoby, które potem ułatwią jej dostosowanie pokoju do potrzeb rosnącej córki.

WNĘTRZA - METAMORFOZY. Łóżeczko posłuży Mai długie lata - jest tak skonstruowane, że po zdjęciu przedniej i tylnej ścianki zmienia się w tapczanik. Na ścianie oklejonej tapetą - literki tworzące imię dziecka. WNĘTRZA - METAMORFOZY. Łóżeczko posłuży Mai długie lata - jest tak skonstruowane, że po zdjęciu przedniej i tylnej ścianki zmienia się w tapczanik. Na ścianie oklejonej tapetą - literki tworzące imię dziecka. Fot. Bernard Białorucki

WNĘTRZA - METAMORFOZY

Łóżeczko posłuży Mai długie lata - jest tak skonstruowane, że po zdjęciu przedniej i tylnej ścianki zmienia się w tapczanik. Na ścianie oklejonej tapetą - literki tworzące imię dziecka.

WNĘTRZA - METAMORFOZY. Na łóżeczku zawisły filcowe kieszenie na zabawki Mai. WNĘTRZA - METAMORFOZY. Na łóżeczku zawisły filcowe kieszenie na zabawki Mai. Fot. Bernard Białorucki

WNĘTRZA - METAMORFOZY

Na łóżeczku zawisły filcowe kieszenie na zabawki Mai.

WNĘTRZA - METAMORFOZY. Przy ścianie stanął regał-drabinka. Zawieszone na nim świecące kule dają tak delikatne światło, że mogą był włączone także w nocy, nie zakłócając snu dziecka. WNĘTRZA - METAMORFOZY. Przy ścianie stanął regał-drabinka. Zawieszone na nim świecące kule dają tak delikatne światło, że mogą był włączone także w nocy, nie zakłócając snu dziecka. Fot. Bernard Białorucki

WNĘTRZA - METAMORFOZY

Przy ścianie stanął regał-drabinka. Zawieszone na nim świecące kule dają tak delikatne światło, że mogą był włączone także w nocy, nie zakłócając snu dziecka.

WNĘTRZA - METAMORFOZY. <b>PRZED:</b> Biurko i kanapa, na której mama Mai odpoczywała po pracy, musiały opuścić pokój. Regał na dokumenty zmienił natomiast przeznaczenie. WNĘTRZA - METAMORFOZY. PRZED: Biurko i kanapa, na której mama Mai odpoczywała po pracy, musiały opuścić pokój. Regał na dokumenty zmienił natomiast przeznaczenie. Fot. Bernard Białorucki

WNĘTRZA - METAMORFOZY. PRZED

Biurko i kanapa, na której mama Mai odpoczywała po pracy, musiały opuścić pokój. Regał na dokumenty zmienił natomiast przeznaczenie.

WNĘTRZA - METAMORFOZY. Regał, wcześniej przeznaczony na dokumenty, teraz mieści zabawki i akcesoria dziecięce. Dokupiono do niego wkłady-szuflady, które ułatwią utrzymanie porządku. WNĘTRZA - METAMORFOZY. Regał, wcześniej przeznaczony na dokumenty, teraz mieści zabawki i akcesoria dziecięce. Dokupiono do niego wkłady-szuflady, które ułatwią utrzymanie porządku. Fot. Bernard Białorucki

WNĘTRZA - METAMORFOZY

Regał, wcześniej przeznaczony na dokumenty, teraz mieści zabawki i akcesoria dziecięce. Dokupiono do niego wkłady-szuflady, które ułatwią utrzymanie porządku.

Więcej o:
Komentarze (7)
Wnętrza: na lata - udana metamorfoza pokoju dla niemowlaka
Zaloguj się
 • ixi_ixi

  Oceniono 27 razy 23

  metamorfoza jest i pewnie ktoś się tu bardzo napracował
  ale to nie jest miejsce ani dla dziecka ani na lata

 • Oceniono 10 razy 10

  BAAARDZOo LAAADNE
  Niestety projektantka kompletnie nie ma pojecia o wychowywaniu dzieci.
  Zlych i niepraktycznych decyzji tak wiele ze nie zamiezam komentowac

 • rkkrakow

  Oceniono 16 razy 8

  tak mysle ze drabinka jest bardzo prkatycznym sprzetem zeby raczkujace dziecko moglo sobie toto na glowe zwalic i popelnic tym samym smobojstwo. Niezla metamorfoza, ale z pratyka to ma niewiele wspolnego, zwlaszcza jak dziecko bedzie juz mialo te ponad pol roku.

 • tarsier

  Oceniono 4 razy 4

  Pokój urządzony jak dla lalki, a nie dla żywego dziecka. Po pierwsze brakuje przewijaka i miejsca do przechowywania pieluch, kosmetyków itp. Po drugie, zamiast dwóch krzeseł potrzebny jest jeden fotel do karmienia z wygodnym oparciem. Po trzecie ta drabinka z przedmiotami umieszczonymi na wysokości raczkującego dziecka. No i hit kabel z lampkami, który wystarczy pociągnąć, żeby stało się nieszczęście. Kolory ładne, jednak dziecko nie powinno być otaczane tylko i wyłącznie szaro-pastelowymi kolorami. Dla rozwoju wzroku dziecka ale też np chwytu od szarych owieczek dużo lepsze są zabawki w kolorach kontrastujących: biało-czarnych, jaskrawo czerwonych, jaskrawo żółtych czy niebieskich. Niestety one nie wyglądają tak stylowo na fotografiach.

 • malfleur

  Oceniono 7 razy 3

  Koszmar!

 • gosha79

  Oceniono 10 razy 2

  ładnie. stonowane kolory. bardzo ładne dodatki - przemyślane. wnętrze jest dosyć chłodne - ja akurat takie lubię - ale jak dziecko będzie już w nim aktywnie buszować - to doda koloru na pewno :-)

 • Karolina Konert

  Oceniono 7 razy -3

  piękna metamorfoza. bardzo spodobał mi się dywanik z tego pokoju, gdzie taki znajdę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX