Aranżacje: fantazja w sypialni

W sypialni spędzamy bardzo duża część swojego życia. Sporo z tego przesypiamy. A mimo to warto zaaranżować wnętrze z wyobraźnią.

Z twarzą Audrey Hepburn

Któż nie chciał by gościć w swojej sypialni Audrey Hepburn? Jej ponadczasowy dziewczęcy urok wprowadzi do wnętrza spokój, radośc i dobre skojarzenia.

Z kontrastem

W tej sypialni na uwagę zasługuję kontrastowe zestawienie surowej betonowej posadzki i bogato zdobionych mebli w orientalnym stylu.

Wielki błękit

Sypialnia w stylu prowansalskim: wiklinowe fotele, sosnowe łóżko i podłoga z bielonej sosny. Kwitnąca gałązka na niebieskiej ścianie została namalowana za pomocą szablonu.

Młodzieńcza odwaga

W prezentowanej sypialni dominuje kolor fioletowy. Wybrała go gospodyni tego pokoju - siedemnastoletnia Marta. Połączenie czerni i fioletu świetnie sprawdza się w pokoju nastolatki.

Pomarańczowa allternatywa

Porządek widoczny na pierwszy rzut oka - napis nad wezgłowiem łóżka nie pozostawia wątpliwości, które miejsce czyje.

W starym stylu

Dębowe łóżko i szafa z częściowo przeszklonymi frontami to komplet z początku XX wieku. Do nich pan Marcin dobrał współczesny stylizowany żyrandol z malowanego metalu oraz drewniany zegar.

W fioletach i szarościach

W prezentowanej sypialni dominuje szarość i fiolet. Nad łóżkiem grafiki Pawła Kozłowskiego "Kosmodrom 2000". Jednak prawdziwą gwiazdą jest kot Wasyl.

Gra w zielone

Ta sypialnię zdominował kolor zielony. Konstrukcja z płyty kartonowo-gipsowej na ścianie za łóżkiem tworzy oryginalne wezgłowie i zastępuje szafki nocne. Zainstalowane w niej halogeny przydają się podczas wieczornej lektury.

Pałac na niby

Tęczowe barwy, połyskujące złotem wzory, mieniące się tkaniny. Wchodząc tu, można odnieść wrażenie, że wkraczamy w pełen przepychu wschodni świat. Jeżeli chodzi o tworzenie iluzji bogactwa, orientalny styl jest niezawodny.

Rozważna i romantyczna

Subtelna kolorystyka, ozdobne tkaniny, gustowne dodatki oraz meble, wyszukane na strychu i odnowione, nadały tej sypialni wdzięczny styl kojarzący się z wnętrzami dziewiętnastowiecznych domów z angielskiej wsi.

Więcej o: