Znudziła ci się sypialnia? Podpowiadamy, jak ją odświeżyć tanim kosztem

Aranżacja wnętrz: zagłówek z poduszek
Pomysłowy zagłówek, który bardzo łatwo wykonać samodzielnie. Wystarczy do ściany przymocować dopasowany długością do szerokości łóżka reling (lub karnisz na firanki), uszyć poduszki i zawiesić je na żabkach, których używa się do wieszania zasłon. To rozwiązanie ma jeszcze tę zaletę, że łatwo je modyfikować. Znudziła ci się narzuta w pasy i teraz chcesz w kwiaty? Nowe poszewki na zagłówkowe poduchy zmienisz naprawdę tanim kosztem.

Aranżacja wnętrz: zagłówek tapicerowany
W minimalistycznie urządzonej sypialni potrzebny był nowoczesny zagłówek. Wybór padł na tapicerowaną białą materią płytę o szerokości materaca. Jej kolor koresponduje z ramą pod materac i szafką nocną. Pełni nie tylko funkcje użytkowe - ze względu na wysokość jest istotnym elementem dekoracyjnym sypialni.

Aranżacja wnętrz: zagłówek pałacowy
Nie ma nic wspólnego z komfortem i wygodą, ale jakże zdobi wnętrze! U wezgłowia łóżka naklejono tapetę z wzorem architektonicznym rodem z osiemnastowiecznego pałacu. I to wystarczyło, by raczej skromnie urządzona sypialnia nabrała charakteru.

Aranżacja wnętrz: zagłówek drewniany
Do sypialni, urządzonej w stylu wiejskiego dworku idealnie pasuje drewniany zagłówek. Wystarczy się dokładnie przyjrzeć by zobaczyć, że dzisiejszy zagłówek kiedyś był drzwiami. Odczyszczone, odkurzone dostały drugie życie.
Co prawda świetnie izolują od zimnej ściany, chronią ją przed zabrudzeniami, a że nie są wygodnym, ciepłym podparciem dla pleców? Od tego są duże poduchy, leżące zawsze pod ręką.

Aranżacja wnętrz: zagłówek metalowy
Dobrze się stało, że ta metalowa rama z przedwojennego łózka nie trafiła na śmietnik. Pracowicie usunięto z niej kilka warstw starej farby olejnej, pomalowano srebrnym, metalicznym lakierem w sprayu i przymocowano do nowego tapczanu. Tworzą zgrany duet.

Aranżacja wnętrz: zagłówek modułowy
Modułowe zagłówki marki made for bed można dopasować do różnej szerokości łóżka. Są w trzech rozmiarach: prostokątu 56 x 36 cm, prostokątu 48 x 32 cm i kwadratu 42 x 42 cm.
Na stronie www.madeforbed.com można dobrać odpowiedni rozmiar zagłówka oraz zestawiać ze sobą różne tkaniny i kolory z ponad ponad 70 tkanin/kolorów podzielonych na 3 kolekcje: Basic - praktyczne i niedrogie tkaniny; Simple - proste i piękne tkaniny minimalistyczne; Chic - designerskie tkaniny.

Aranżacja wnętrz: zagłówek modułowy
Moduły przeznaczone są do samodzielnego montażu i zawieszenia na ścianie (złączki i zawieszki w komplecie).
Ceny modułów zależą od wybranych tkanin i rozpoczynają się od 100 zł za moduł (kolekcja Basic); za zagłówek skomponowany z 6 modułów, do łóżka o szerokości 160 cm, zapłacimy od 600 zł.

Aranżacja wnętrz: zagłówek w kwiaty
Do przyciętej na szerokość łóżka płyty pilśniowej przyklejono gąbkę i przymocowano wcześniej przygotowaną tkaninę. Brzeg zagłówka ozdobiono lamówką, którą przymocowano przy użyciu zszywacza tapicerskiego. Dodatkowego wdzięku całości przydaje udrapowana u wezgłowia tkanina, która może również pełnić funkcję zasłonki lub moskitiery.

Aranżacja wnętrz: zagłówek z bambusa
Świetny zagłówek do sypialni w stylu kolonialnym. Do dwóch pionowych listew, w równych odstępach przywiązano kawałki bambusowych pni (są też sprytnie przybite, ale tego nie widać). Łatwo zrobić taki zagłówek samodzielnie - bambus można kupić w sklepach ogrodniczych. Otwory bez problemu wywiercisz wiertarką.

Aranżacja wnętrz: zagłówek tekstylny
Oto pomysł na szybką metamorfozę sypialni. Góra tego drewnianego panelu, który ochrania ścianę za głową nieco od niej odstaje. To sprawia, że łatwo zmienić go w wygodne plecy łóżka. A to narzucić na niego tkaninę, kolorowy koc lub zawiesić obszyty tkaniną kawałek gąbki. I nic nie trzeba przymocowywać na stałe.

Aranżacja wnętrz: zabudowany zagłówek
Zagłówek jest częścią zabudowy całej ściany. Składa się z tapicerowanych modułów w kształcie prostokątów i kwadratów, które powtarzają się w boazerii.