Jak urządzić seksowną sypialnię?

W twojej sypialni płomień pożądanie nie pali się już tak mocno jak na początku związku? Zamiast zmieniać partnera zmień coś w sypialni. Rozpalisz go na nowo.

Sypialnia jako świątynia namiętności

Sypialnia to pokój, który ma służyć nocnemu wypoczynkowi. Ale wszyscy dorośli wiedzą, że nie tylko...
Styl jej urządzenia ma kolosalny wpływ na życie intymne. Aby było udane sypialnia musi być urządzona w odpowiedni sposób. Tymczasem w wielu domach sypialnię traktuje się po macoszemu. A w zagraconej i nieuporządkowanej  przestrzeni trudno o odpowiedni klimat i harmonię. Dlatego podpowiadamy ci, czego unikać w aranżacji sypialni.

Sypialnia Sypialnia Fot. Visby

Wybierz wygodny materac

Aby każdemu było w sypialni wygodnie - warto zainwestować w dobry materac. Powinien być dostosowany przede wszystkim do wagi śpiących na nim osób. Przy wyborze warto także wziąć pod uwagę wzrost i ulubioną pozycję podczas snu.
Przede wszystkim materac powinien dopasowywać się do wszystkich krzywizn ciała - podpierać je punktowo, czyli uginać się w określonych punktach, a nie na całej powierzchni.

MateracFot. producenta

Damsko-męski materac Indivi Duality Intense, prod: Hilding (szerokość: 140, 160 lub 189 cm, długość 200cm, wysokość 25 cm) przeznaczony jest dla par różniących się wagą i preferujących różne stopnie twardości materaca. W jednej części wkład stanowi miękka i sprężysta pianka. Drugą część wypełnia pianka twarda i elastyczna. Materac ma 7 stref twardości. Sprzedawany jest z antystatycznym i antyalergicznym pokrowcem.

Z sypialni wyrzuć telewizor

Błędem jest wstawianie telewizora do sypialni. Nic tak nie usypia namiętności, jak wspólne oglądanie telewizji w łóżku. Warto natomiast znaleźć w niej miejsce na sprzęt grający - odpowiednio dobrana, cicha muzyka pomaga w budowaniu nastroju.

Nie zamieniaj łóżka w biuro

To samo odnosi się do innych sprzętów elektronicznych. Gdy jesteście szczęśliwymi posiadaczami oddzielnej sypialni nie wnoście do niej komputerów. Spędzanie czasu na leżąco z laptopem pod nosem po pierwsze - nie jest korzystne dla kręgosłupa, po drugie - nie sprzyja budowaniu atmosfery intymności w związku.

Oświetlenie w sypialni Oświetlenie w sypialni Fot. Homebook

Dobierz oświetlenie do sypialni

Oświetlenie może ci pomóc rozpalić namiętność w związku. I nie chodzi tu od razu o wieszanie jednoznacznie kojarzących się czerwonych latarni. Aby stworzyć odpowiedni nastrój potrzebne ci będzie ciepłe, dyskretnie sączące się światło. Jego źródłem może być oczywiście lampa na szafce nocnej lub kinkiet, zainstalowany na skraju łóżka. Ale może wybierzesz nieszablonowe rozwiązanie? Listwa ledowa, zainstalowana pod sufitem lub przy podłodze ciekawie rozświetli sypialnię.
Oczywiście niezbędna jest także górna lampa, najlepiej umiejscowiona w centralnym punkcie sufitu. Oświetla ona pokój choćby podczas sprzątania, dlatego warto wkręcić tam mocną żarówkę. Ale to już należy do prozy życia...

Sypialnia z czerwoną pościelą Sypialnia z czerwoną pościelą Fot. Sylwester Rejmer

Posłuż się kolorem namiętności

Kolor czerwony utożsamia namiętność, pożądanie. Jest symbolem ognia, także tego, który rozpala się w żyłach na widok ukochanej osoby. Czy tylko dlatego, że podnosi ciśnienie?
Nie od rzeczy w przybytkach rozkoszy na całym świecie króluje czerwień. Co ci szkodzi wprowadzić tą barwę do sypialni? Nie musisz ją zaraz przemalowywać na czerwono - to już byłaby przesada. Ale drobny element dekoracyjny, kawałek tapety, pościel lub choćby seksowna bielizna na pewno zrobią swoje.

Czerwona pościelFot. archiwum

Sypialnia z kominkiem Sypialnia z kominkiem Fot. Monika Filipiuk-Obałek

Sypialnia z kominkiem

Nawet w mieszkaniu w bloku możesz zainstalować kominek. Biokominek. Ciało muskane blaskiem ognia, ciepło płynące z kominka... Ależ to romantyczne!

Aranżacja Aranżacja Fot. Visby

Usuń z sypialni zdjęcia rodzinne

Na ścianie w sypialni wiszą zdjęcia dzieci, teściowej, rodziców? To błąd! Sypialnia jest tylko dla ciebie i partnera i nikt, nawet ze zdjęcia, nie może ingerować w strumień przepływającej tam energii. Zdjęcia zdejmij, powieś gdzie indziej, a w ich miejsce powieś tylko zdjęcia swoje i ukochanej osoby.
Stara chińska sztuka aranżacji wnętrz - feng shui - zaleca wieszanie w sypialni jasnych obrazów lub zdjęć przedstawiających pary - nie tylko ludzi.
Jeżeli nie masz takich zdjęć lub obrazów - pozostaw puste ściany.

Porządek w sypialni Porządek w sypialni Fot. Visby

Zachowaj porządek

Nie możesz zamieniać sypialni w podręczny składzik. To nie miejsce do przechowywania deski do prasowanie i sterty rzeczy, czekających na żelazko, pudełek, które "kiedyś się może przydadzą" i innych szpargałów. One nie tworzą atmosfery intymności i pożądania.
Wszystkie niepotrzebne rzeczy usuń, posprzątaj w szafie, załóż seksowną bieliznę i ...

Więcej o: