Szafki nocne: niebanalne propozycje

Szafka nocna w sypialni - rzecz niezbędna. Ale niekoniecznie ze sklepu, nie zawsze tradycyjna.
Stolik - huśtawka Stolik - huśtawka Fot. www.decoralia

Stolik - huśtawka

Niebanalne rozwiązania są w cenie szczególnie w wynajmowanych mieszkaniach lub we wnętrzach ludzi z małymi pieniędzmi acz otwartymi na nietypowe rozwiązania. Tutaj rolę szafki nocnej pełni deska, powieszona na grubych linach. W desce wywiercono otwory, przez które przeplecione są liny, zamocowane do wbitych w sufit haków. Cała konstrukcja, choć przypomina dziecięcą huśtawkę sprawdzi się również w sypialniach starczych lokatorów.

Mała sypialnia Mała sypialnia Fot. Studio MAC

Stolik - pieniek

Rolę szafki nocnej, a raczej stolika pełni pieniek. Po przyniesieniu z tartaku jedyną ingerencją  w jego formę było usunięcie kory i wyciosanie nóżek. Reszta to sama natura.

Szafka nocna Szafka nocna designanddiymagazine.com

Szafka ze skrzynki

Wygrzebana gdzieś na strychu drewniana skrzynka świetnie nadaje się na nocną szafkę nocną. Zmieści się na niej lampka, budzik, szklanka wody, czytadło na dobranoc. A w środku, chronione pięcioma skoblami można trzymać skarby, które chcemy skryć przed resztą domowników.
Taka szafka nocna będzie pasowała nie tylko do wnętrz w stylu retro. Sprawdzi się także w nowoczesnym lofcie.

Szafka z beczki Szafka z beczki Fot. designanddiymagazine.com

Szafka z beczki

Stolik zrobiony z beczki świetnie wpisuje się w aranżację młodzieżowego pokoju. Beczka została pomalowana na ciemno i ozdobiona nazwą ulubionych perfum mieszkanki. Kto by nie chciał flakonu o takich gabarytach ...

Szafka z bębna Szafka z bębna Fot. designanddiymagazine.com

Szafka z bębna

Stary bęben, zamiast trafić na śmietnik, odnalazł się w sypialni młodej damy. Niby nie jest z tej bajki, ale pasuje do aranżacji inspirowanej Wschodem.

Szafka- schodki Szafka- schodki Fot. designanddiymagazine.com

Stolik - schodki

Nikomu nie przeszkadza to, że w pastelowej sypialni stoją obdrapane schodki. Wręcz przeciwnie - są jak wisienka na torcie - dodają wnętrzu zadziorności. I są kapitalnym miejscem do eksponowania różnych dekoracji.

Szafka z kufra Szafka z kufra Fot. designanddiymagazine.com

Szafka z walizek

Te walizki już nie nadawały się do podróżowania, ale szkoda było wyrzucić ekwipunek tak znamienitej firmy. Właścicielka tej sypialni dwie walizki ustawiła na drewnianych klockach, wierzch przykryła drewnianą tacą. I szafka nocna gotowa.

Stolik Stolik Fot. archiwum

Stolik ze stołka

Jeżeli nie masz pod ręką niczego, czego nie dałoby się przerobić na szafkę nocną, przy łóżku postaw choć stołeczek. Ważne jest, by miał płaskie siedzisko, by postawione na nim rzeczy nie zsuwały się.

designanddiymagazine.com
szafli nocne, sypialnie, aranżacje wnętrz

Półki w sypialni Półki w sypialni Fot. Radosław Wojnar

Półki w sypialni

Takie niewielkie półeczki to dobre rozwiązanie w ciasnej sypialni. Mocowane do zagłówka z listewek nie zajmują dużo miejsca, a są bardzo poręczne.

Więcej o: