Aranżacje: aneks sypialny

Jeden pokój, a w nim część dzienna i aneks sypialny.
<b> W mieszkaniu o powierzchni 40 m kw. pierwotnie były dwa bardzo małe pokoje. Aby powiększyć przestrzeń, właścicielka za radą projektantki połączyła oba pomieszczenia. Częściowo wyburzono więc ścianę działową, zyskując wnękę, w której urządzono sypialnię - mieści się w niej tylko wygodne łóżko, za to z dostępem z obu stron. Aneks sypialny nie wydaje się jednak klaustrofobiczny. Wrażenie większej przestrzeni powstało dzięki sporemu oknu, a przede wszystkim wskutek otwarcia na część dzienną pomieszczenia. Szerokie przejście pomiędzy sypialnią a salonem można w razie potrzeby zasłonić kotarami, które oprócz funkcji praktycznej odgrywają również istotną rolę w dekoracji tego wnętrza. </b>
 <BR /> ZA ZASŁONĄ. Kotary zasłaniają aneks sypialny we wnęce i zarazem dekorują wnętrze. mają też inne zalety - są znacznie tańsze niż na przykład ścianka i łatwo je wymienić, gdy się już opatrzą. <BR /> Aneks sypialny ma zaledwie 7 m kw. Przesłaniające go kotary idealnie wpisują się w styl wnętrza zaaranżowanego na zasadzie stylowych przeciwieństw. Nowoczesne meble (stolik kawowy, kanapa) kontrastują z elementami stylizowanymi na dawne (sztukateria, fotel, krzesło). W mieszkaniu o powierzchni 40 m kw. pierwotnie były dwa bardzo małe pokoje. Aby powiększyć przestrzeń, właścicielka za radą projektantki połączyła oba pomieszczenia. Częściowo wyburzono więc ścianę działową, zyskując wnękę, w której urządzono sypialnię - mieści się w niej tylko wygodne łóżko, za to z dostępem z obu stron. Aneks sypialny nie wydaje się jednak klaustrofobiczny. Wrażenie większej przestrzeni powstało dzięki sporemu oknu, a przede wszystkim wskutek otwarcia na część dzienną pomieszczenia. Szerokie przejście pomiędzy sypialnią a salonem można w razie potrzeby zasłonić kotarami, które oprócz funkcji praktycznej odgrywają również istotną rolę w dekoracji tego wnętrza.
ZA ZASŁONĄ. Kotary zasłaniają aneks sypialny we wnęce i zarazem dekorują wnętrze. mają też inne zalety - są znacznie tańsze niż na przykład ścianka i łatwo je wymienić, gdy się już opatrzą.
Aneks sypialny ma zaledwie 7 m kw. Przesłaniające go kotary idealnie wpisują się w styl wnętrza zaaranżowanego na zasadzie stylowych przeciwieństw. Nowoczesne meble (stolik kawowy, kanapa) kontrastują z elementami stylizowanymi na dawne (sztukateria, fotel, krzesło). fot. Rafał Lipski
ZA ZASŁONĄ. Zniszczony drewniany parkiet pokryto zabarwioną na biało żywicą epoksydową. Taka posadzka, ostatnio bardzo modna, jest idealnie gładka i łatwa do utrzymania w czystości. ZA ZASŁONĄ. Zniszczony drewniany parkiet pokryto zabarwioną na biało żywicą epoksydową. Taka posadzka, ostatnio bardzo modna, jest idealnie gładka i łatwa do utrzymania w czystości. fot. Rafał Lipski
ZA ZASŁONĄ. Suto marszczone, opadające na podłogę kotary zostały uszyte z dwóch warstw tafty o barwach dopasowanych do wystroju obydwu stref pomieszczenia. Stanowią one mocny akcent kolorystyczny we wnętrzu, w którym dominuje biel. ZA ZASŁONĄ. Suto marszczone, opadające na podłogę kotary zostały uszyte z dwóch warstw tafty o barwach dopasowanych do wystroju obydwu stref pomieszczenia. Stanowią one mocny akcent kolorystyczny we wnętrzu, w którym dominuje biel.
<b> Meblościanka o wymiarach idealnie dopasowanych do wielkości wnętrza została zamówiona w firmie oferującej szafy i garderoby (można też złożyć zamówienie w zakładzie stolarskim). Od strony części dziennej zaprojektowano kilka rzędów pojemnych szuflad rozwiązujących problem przechowywania. Otwarte półki przeznaczono na spory księgozbiór; znalazło się również miejsce na telewizor. Od strony sypialni w zabudowie znajdują się tylko otwarte półki. Mebel został wykończony okleiną imitującą drewno bukowe - gospodyni dobrała ją do barwy jasnej jesionowej podłogi, co sprawia, że meblościanka wraz z posadzką tworzy jednolitą kolorystycznie całość - jest to sprawdzony trik optycznie powiększający wnętrze. </b> <BR /> ŚCIANKA Z MEBLOŚCIANKI. Mebel dzielący wnętrze na strefy o różnych funkcjach ma w małych mieszkaniach same zalety. W tej kawalerce meblościanka z licznymi szufladami i schowkami wyraźnie oddzieliła sypialnię od części dziennej pokoju.
<BR /> Meblościankę długości 240 cm, sięgającą sufitu, zrobiono z lami-nowanej płyty MDF. Mebel z płyty fornirowanej lub z litego drewna byłby znacznie droższy. Meblościanka o wymiarach idealnie dopasowanych do wielkości wnętrza została zamówiona w firmie oferującej szafy i garderoby (można też złożyć zamówienie w zakładzie stolarskim). Od strony części dziennej zaprojektowano kilka rzędów pojemnych szuflad rozwiązujących problem przechowywania. Otwarte półki przeznaczono na spory księgozbiór; znalazło się również miejsce na telewizor. Od strony sypialni w zabudowie znajdują się tylko otwarte półki. Mebel został wykończony okleiną imitującą drewno bukowe - gospodyni dobrała ją do barwy jasnej jesionowej podłogi, co sprawia, że meblościanka wraz z posadzką tworzy jednolitą kolorystycznie całość - jest to sprawdzony trik optycznie powiększający wnętrze.
ŚCIANKA Z MEBLOŚCIANKI. Mebel dzielący wnętrze na strefy o różnych funkcjach ma w małych mieszkaniach same zalety. W tej kawalerce meblościanka z licznymi szufladami i schowkami wyraźnie oddzieliła sypialnię od części dziennej pokoju.
Meblościankę długości 240 cm, sięgającą sufitu, zrobiono z lami-nowanej płyty MDF. Mebel z płyty fornirowanej lub z litego drewna byłby znacznie droższy. STYLIZACJA: Joanna Płachecka ZDJĘCIA: Monika Lewandowska/Phototapeta
ŚCIANKA Z MEBLOŚCIANKI. W niewielkim aneksie sypialnym (około 5 m kw.) zmieściło się łóżko szerokości 100 cm. W dzień przez szerokie przejście z boku meblościanki wpada tu naturalne światło. ŚCIANKA Z MEBLOŚCIANKI. W niewielkim aneksie sypialnym (około 5 m kw.) zmieściło się łóżko szerokości 100 cm. W dzień przez szerokie przejście z boku meblościanki wpada tu naturalne światło.
ŚCIANKA Z MEBLOŚCIANKI. Dekoracyjne tekturowe pudła na drobiazgi stoją na otwartych półkach od strony aneksu sypialnego. Wszystkie są jednakowe, co podkreśla wrażenie ładu w aneksie. ŚCIANKA Z MEBLOŚCIANKI. Dekoracyjne tekturowe pudła na drobiazgi stoją na otwartych półkach od strony aneksu sypialnego. Wszystkie są jednakowe, co podkreśla wrażenie ładu w aneksie.
<b> Projektant zastosował rozwiązanie symboliczne - dość wąska ścianka przesłaniająca łóżko od strony salonu w zasadzie nie dzieli pomieszczenia, po obu jej stronach pozostało swobodne przejście. A jednak od razu wiadomo, że dalej goście mają już wstęp wzbroniony. Wystrój aneksu sypialnego nie wyróżnia się na tle całego pokoju. W aranżacji użyto mebli wielofunkcyjnych. To godny polecenia sposób na ograniczenie liczby sprzętów zajmujących miejsce i zyskanie dzięki temu więcej wolnej przestrzeni. </b> <BR /> 
MIĘDZY NOCĄ A DNIEM. Aneks sypialny od części dziennej pokoju oddziela ścianka sięgająca sufitu. W ten sposób gospodarz kawalerki wyznaczył swą ściśle prywatną strefę. <BR />
Ścianka z płyty gipsowo-kartonowej ma szerokość łóżka, które stoi za nią. Wydzielona sypialnia ma ok. 12 m kw. Taka przegroda nie pomniejsza optycznie części dziennej mieszkania. Projektant zastosował rozwiązanie symboliczne - dość wąska ścianka przesłaniająca łóżko od strony salonu w zasadzie nie dzieli pomieszczenia, po obu jej stronach pozostało swobodne przejście. A jednak od razu wiadomo, że dalej goście mają już wstęp wzbroniony. Wystrój aneksu sypialnego nie wyróżnia się na tle całego pokoju. W aranżacji użyto mebli wielofunkcyjnych. To godny polecenia sposób na ograniczenie liczby sprzętów zajmujących miejsce i zyskanie dzięki temu więcej wolnej przestrzeni.
MIĘDZY NOCĄ A DNIEM. Aneks sypialny od części dziennej pokoju oddziela ścianka sięgająca sufitu. W ten sposób gospodarz kawalerki wyznaczył swą ściśle prywatną strefę.
Ścianka z płyty gipsowo-kartonowej ma szerokość łóżka, które stoi za nią. Wydzielona sypialnia ma ok. 12 m kw. Taka przegroda nie pomniejsza optycznie części dziennej mieszkania. PROJEKT WNĘTRZA: Szymon KalinowskiSTYLIZACJA: Eva Milczarek ZDJĘCIA: Radosław Wojnar
MIĘDZY NOCĄ A DNIEM.Parawan, zaprojektowany w 1935 roku przez Alvara Aalto, fińskiego architekta i designera, jest produkowany do dziś. Konstrukcja z sosnowych listewek umożliwia nadawanie mu dowolnego kształtu. Za parawanem ukryto schowek. MIĘDZY NOCĄ A DNIEM.Parawan, zaprojektowany w 1935 roku przez Alvara Aalto, fińskiego architekta i designera, jest produkowany do dziś. Konstrukcja z sosnowych listewek umożliwia nadawanie mu dowolnego kształtu. Za parawanem ukryto schowek.
MIĘDZY NOCĄ A DNIEM. Zamiast stolika nocnego - nowoczesne krzesło z tworzywa sztucznego nawiązujące kształtem do ludwików (proj. Philippe Starck), które w dzień stoi przy stoliku komputerowym. Uwagę przyciąga nietypowy regał na książki, składający się z metalowego stelażu z półkami różnej wielkości (im wyżej, tym mniejsze). MIĘDZY NOCĄ A DNIEM. Zamiast stolika nocnego - nowoczesne krzesło z tworzywa sztucznego nawiązujące kształtem do ludwików (proj. Philippe Starck), które w dzień stoi przy stoliku komputerowym. Uwagę przyciąga nietypowy regał na książki, składający się z metalowego stelażu z półkami różnej wielkości (im wyżej, tym mniejsze).
MIĘDZY NOCĄ A DNIEM. Ściankę od strony sypialni dekorują obrazy z kolekcji właściciela. Na podłodze - półki na płyty i książki. Są to elementy regału z płyty MDF kupowane oddzielnie i dowolnie zestawiane. Żółty tekturowy kubik-schowek może służyć jako dodatkowy stolik. MIĘDZY NOCĄ A DNIEM. Ściankę od strony sypialni dekorują obrazy z kolekcji właściciela. Na podłodze - półki na płyty i książki. Są to elementy regału z płyty MDF kupowane oddzielnie i dowolnie zestawiane. Żółty tekturowy kubik-schowek może służyć jako dodatkowy stolik.
Więcej o: