Toaletki - kobieca część mieszkania

Nie trzeba mieć dużej sypialni, żeby znaleźć miejsce na kobiecą toaletkę. Prezentujemy 10 przykładów mieszkań, gdzie idealnie wykorzystano dostępną przestrzeń.

W aneksie sypialnym

Miejsce na toaletkę można znaleźć nawet w małych pomieszczeniach. Oprócz toaletki jest tu również nietypowe lustro z szufladkami na drobiazgi. Sprzęty te zrobiono na zamówienie, tak by zmieściły się na niewielkiej przestrzeni i nie przeszkadzały w poruszaniu sie po pomieszczeniu.

W zabudowie

W tej sypialni wykorzystano inny sposób na zmieszczenie toaletki. Jest ona ukryta w sięgającej sufity zabudowie gipsowo-kartonowej.

Sentymentalno - zabytkowa

W tym mieszkaniu znalazło się miejsce na toaletkę z prawdziwego zdarzenia. Jest ona efektem przeróbki secesyjnego mahoniowego biurka. Nad blatem - lustro w czereśniowych ramach. Fotelik przy toaletce jest jedynym meblem z salonu babci pana domu, jaki ocalał z wojennej zawieruchy.

Dla nastolatki

Gospodynią tego pokoju jest nastoletnia Marta. Oprócz intensywnych kolorów i dużego łóżka musiało się znaleźć miejsce na toaletkę. Mebelek mieści wszystkie dziewczęce skarby.

W zdobieniach

W tej sypialni pani domu na swoje królestwo wybrała kącik przy szafie. Stoi tam stylizowana konsolka pełniąca funkcję toaletki, nad którą powieszono lustro w bogato rzeźbionej drewnianej ramie. Z tymi sprzętami kontrastuje krzesło z przezroczystego poliwęglanu - nowoczesne, ale inspirowane stylem mebli z epoki Ludwika XV.

Na wymiar

Prezentowana toaletka to kolejny przykład, jak w nawet najmniejszych wnętrzach znaleźć miejsce na kobiece królestwo. Zbudowano ją w kąciku przy drzwiach. Mogła mieć najwyżej 40 cm głębokości (gotowe są głębsze). Stąd pomysł, by zrobić ją z kawałka sosnowego blatu, przyciętego w sklepie.

Klasycznie

Kącik pani domu znajduje się pod oknem. W jego skład wchodzi stylizowana toaletka oraz nowoczesny fotel. Chociaż meble różnią się stylem, dobrze ze sobą wyglądają.

Za pierwszą pensję

Kobiecy kącik w sypialni. Funkcję toaletki pełni konsolka i zawieszone na ścianie lustro. Fotel gospodyni kupiła za swoją pierwszą pensję (starczyło jej również na wymianę turkusowego obicia).

W miniaturze

W małej sypialni toaletkę z prawdziwego zdarzenia musiał zastąpić blat zamocowany pod oknem. Tak jak pozostałe sprzęty w sypialni zrobiono go z sosny bejcowanej na dąb.

W przedpokoju

Czasem sypialnia jest na tyle mała, że w żaden sposób nie da się zmieścić toaletki. Tak było w tym mieszkaniu. Miejsce znalazło się jednak w przedpokoju pomiędzy sypialnią  apokojem dziecka.

Więcej o: