Sypialnie z kroplą koloru

Nudnym sypialniom o stonowanych barwach mówimy nie! Wprowadźmy do swojego życia trochę kolorów. Zacznijmy właśnie od sypialni.

Na antresoli

Na środku króluje duże dwuosobowe łóżko. Po jego bokach stoją dopasowane stylem szafki z lampkami nocnymi. Przestrzeń wokół łóżka pozwala na swobodne poruszanie się.

Adoptując to pomieszczenie fabryczne na mieszkanie, nie próbowano ukryć jego pierwotnego charakteru. Ściany pozostały nieotynkowane, nie zamaskowano również oplatających wnętrze rur.

W pasiastym przebraniu

Wystrój tej fioletowej sypialni urozmaica motyw pasków. Te na ścianie zakrywają ślady po wiszących tu kiedyś obrazach. W oknie zamiast zasłon wiszą szklane koraliki, które wesoło połyskują i migoczą w słońcu.

Za fioletową ścianą

Fioletowa ściana tworzy w tej sypialni niepowtarzalny nastrój i określa kolorystykę całego wnętrza. Zamontowano tu, podobnie jak w innych pomieszczeniach, podwieszany sufit z halogenowym oświetleniem.

Szczypta orientu

Kolor ścian, egzotyczne meble i batik nad łóżkiem nadają sypialni nieco orientalny charakter. Na parapetach wyeksponowano kolekcję storczyków. Na łóżku wyleguje się kot Bazyl.

Mocno i nastrojowo

W prezentowanej sypialni królują mocne barwy. Ściany nad łóżkiem zdobi namalowany złotą farbą orientalny ornament. Co ciekawe, reszta pomieszczeń w tym mieszkaniu zachowana jest w barwach stonowanych.

Oryginalne lampy zapewniają nastrojowe światło, w sam raz do sypialni. Solidna szafa z lustrem to prezent od babci pani domu.

Z kroplą czerwieni

Żelazne łóżko z zagłówkiem i krzesła to dzieło krakowskiej projektantki Ewy Gizy. W roli biurka doskonale sprawdza się szeroki drewniany parapet. Pod nim umieszczono półki zamocowane we wnękach wykutych w ścianie.

Bordowo - stylowo

Prezentowane wnętrze zostało urządzone w odważnym bordowym kolorze. Papierowa tapeta na ścianach doskonale imituje tkaninę. Łóżko podarował tata gospodarza. Zegar na ścianie jest jedną z rodzinnych pamiątek.

Zółć rządzi

Drewniane łóżko z ażurowymi metalowymi wstawkami, kupione w sklepie z meblami kolonialnymi, to prezent ślubny. Obraz przedstawiający postacie z indyjskiej mitologii namalowała pani domu.

Mix różnych stylów

Dzięki połączeniu stylów (Księstwa Warszawskiego, angielskiego, kolonialnego i nowoczesnego) stworzono w sypialni ciepły i przytulny klimat. Tym, co spaja wszystko w harmonijną całość, jest kolorystyka i ornamenty.

Gorący powiew fioletu

Tej nowoczesnej sypialni styl nadały głównie kolory tkanin i tapety. To one sprawiły, że oszczędnie ozdobione wnętrze nabrało wyrazu.

Sypialnia pełna życia

Sypialnia jest pełna żywych barw. Do koloru soczystego bakłażana na jednej ze ścian dobrano odcień wykładziny i tapety. Obraz namalowała gospodyni zainspirowana kulturą dzieci-kwiatów.

Soczysta czerwień

Ta sypialnia tonie w głębokiej czerwieni - tylko jedna ściana jest zielona (nie widać na zdjęciu). Gospodarz szczególnie lubi swoje łóżko z woskowanego drewna. Solidna bryła mebla urzekła go w sklepie od pierwszego wejrzenia.

NIEBIESKA SYPIALNIA. Zawieszone na żyłkach pasy niebieskiego woalu to nowoczesna wersja baldachimu. NIEBIESKA SYPIALNIA. Zawieszone na żyłkach pasy niebieskiego woalu to nowoczesna wersja baldachimu. Styl. Agnieszka Osak-Rejmer Fot. Sylwester Rejmer

Romantycznie

Prezentowana, romantyczna sypialnia tonie w błękitach. Zawieszone na żyłkach pasy niebieskiego woalu to nowoczesna wersja baldachimu.

Ornament na poddaszu

Ta sypialnia na poddaszu również została urządzona w stylu romantycznym. Malinową ścianę architektka własnoręcznie ozdobiła fantazyjnym ornamentem, który wygląda trochę jak motyw z baśni 1001 nocy.

O wschodzie słońca

Żółcie, oranże, czerwienie. Ten zestaw kolorów przypomina gospodarzowi wschód słońca w górach, dzięki czemu, jak zapewnia, wstaje pełen energii. Nad łóżkiem panoramiczna fotografia w sepii autorstwa Leszka Boruca.

Więcej o: