Jak ożywić białe wnętrza?

Białe ściany bez wyrazu? Ożyw je odpowiednimi dodatkami. Zestawienie faktur, materiałów i kolorów przepędzą nudę z twojego wnętrza. Przedstawiamy 10 pomysłów do zastosowania.
<B>Pomagają ozdobić nie tylko pokój dziecięcy, jak by się mogło z pozoru zdawać, lecz także kuchnię, łazienkę, a nawet salon. Mogą wystąpić w roli drobnego akcentu, mogą także zdominować powierzchnię ściany. Wszystkie łączy jedna wspólna cecha: wywołują mimowolny uśmiech.</B> 
<BR />Moose - 250 x 250 cm, 717,02 zł, Pixers Pomagają ozdobić nie tylko pokój dziecięcy, jak by się mogło z pozoru zdawać, lecz także kuchnię, łazienkę, a nawet salon. Mogą wystąpić w roli drobnego akcentu, mogą także zdominować powierzchnię ściany. Wszystkie łączy jedna wspólna cecha: wywołują mimowolny uśmiech.
Moose - 250 x 250 cm, 717,02 zł, Pixers Fot. Pixers

Naklejki na ścianę

Pomagają ozdobić nie tylko pokój dziecięcy, jak by się mogło z pozoru zdawać, lecz także kuchnię, łazienkę, a nawet salon. Mogą wystąpić w roli drobnego akcentu, mogą także zdominować powierzchnię ściany. Wszystkie łączy jedna wspólna cecha: wywołują mimowolny uśmiech.

Pomagają ozdobić nie tylko pokój dziecięcy, jak by się mogło z pozoru zdawać, lecz także kuchnię, łazienkę, a nawet salon. Mogą wystąpić w roli drobnego akcentu, mogą także zdominować powierzchnię ściany. Wszystkie łączy jedna wspólna cecha: wywołują mimowolny uśmiech.

Moose - 250 x 250 cm, 717,02 zł, Pixers
<B>CEGLANA ŚCIANA</B> została ujęta w ramę jak obraz; za czarną CEGLANA ŚCIANA została ujęta w ramę jak obraz; za czarną "opaską" jest ukryte oświetlenie LED. Proste lampki-żarówki zawieszają się na żółtych kablach przymocowanych do ściany i sufitu specjalnymi spinkami, które można dowolnie przesuwać. fot. Mellemrum

Faktura na ścianie

Biała ściana, a do tego gładka sprzyja nudzie. Jeśli nie chcesz wprowadzać dodatkowych kolorów, zaszalej z fakturami. Polecamy białe okładziny ścienne imitujące cegłę. Nie tylko ożywią powierzchnię ściany, ale dodadzą charakteru całemu wnętrzu. Taką ścianę można dodatkowo podświetlić, żeby uwydatnić fakturę.

<B>Duże okna wpuszczające mnóstwo światła, przestronne wnętrza, białe ściany i podłoga. Dla państwa Pauliny i Johana sprawa była jasna - znaleźli idealne mieszkanie dla siebie i syna.  </B><BR /> W części dziennej mieszkanie Pauliny i Johna dominuje biel - tak jak sobie życzyli gospodarze. Wystrój ożywiają kolorowe dodatki oraz meble: sofa z szarym obiciem i stół z drewna egzotycznego, przywieziony z poprzedniego mieszkania. Duże okna wpuszczające mnóstwo światła, przestronne wnętrza, białe ściany i podłoga. Dla państwa Pauliny i Johana sprawa była jasna - znaleźli idealne mieszkanie dla siebie i syna.
W części dziennej mieszkanie Pauliny i Johna dominuje biel - tak jak sobie życzyli gospodarze. Wystrój ożywiają kolorowe dodatki oraz meble: sofa z szarym obiciem i stół z drewna egzotycznego, przywieziony z poprzedniego mieszkania. Fot. Radosław Wojnar

Akcenty koloru

Na przełamanie monotonnych, białych wnętrz najprostszą receptą są akcenty koloru czy to w postaci kolorowych mebli, np. krzesła, czy barwnych poduszek na kanapie. We wnętrzu na zdjęciu do białego pomieszczenia wstawiono intensywnie czerwoną lodówkę, która ożywia przestrzeń.

Dekoracyjne panele ścienne

Nie trzeba nimi pokrywać całej powierzchni ścian, a tylko fragment. Dostępne na rynku wzory dają wiele możliwości aranżacyjnych. Większość tego typu paneli jest łatwych w montażu, a w razie potrzeby także w demontażu. Niektóre pozwalają również na wyciszenie pokoju, co stanowi niewątpliwą zaletę.

Rośliny we wnętrzu

To jeden z najprostszy a zarazem najtańszych i najszybszych sposobów, aby z miejsca wnieść do wnętrza życie i świeżość. Rośliny doniczkowe będą zdobiły wnętrze nawet przez lata, z kolei cięte kwiaty na kilka dni wniosą powiew radości. Warto wybrać gatunki o zróżnicowanej wielkości, kształcie i pokroju.

Gipsowe rozety

Gipsowe rozety mogą pojawić się na przykład na ścianie w centralnym miejscu salonu albo nawet w przedpokoju. Ciekawym rozwiązaniem będzie pomalowanie ich na różne pastelowe kolory. Wszystkie elementy dekoracyjne, które zostały wykonane z gipsu bardzo łatwo jest potem przemalować.

Fototapeta

Złudzenia optyczne mogą służyć nie tylko do dekoracji wnętrz, ale też nadaniu im głębi i optycznej korekcie. Nie musimy przy tym rezygnować z bieli. Nowoczesne tapety pozwolą nam zachować wybraną przez nas tonację kolorystyczną, a jednocześnie sprawią, że wnętrze ożyje.

Dzieła Pieta Mondriana, twórcy abstrakcji geometrycznej, niezmiennie inspirują nie tylko malarzy, ale również projektantów domowych przedmiotów. Pójdźmy w ich ślady. zaczynamy od rozrysowania obrazu Dzieła Pieta Mondriana, twórcy abstrakcji geometrycznej, niezmiennie inspirują nie tylko malarzy, ale również projektantów domowych przedmiotów. Pójdźmy w ich ślady. zaczynamy od rozrysowania obrazu" na papierze, najlepiej w skali 1:1. Potem przycinamy listwy sztukateryjne, malujemy je i przyklejamy do ściany. Wyznaczone w ten sposób pola zamalowujemy farbami w podstawowych kolorach. Fot. Radoslaw Wojnar

Sztuka

Białe ściany to doskonałe tło dla obrazów i innych obiektów sztuki. Możemy na nich wyeksponować posiadane płótna bądź prace wykonane samodzielnie, a nawet przez nasze pociechy. Do białych, minimalistycznych przestrzeni pasują obrazy abstrakcyjne. Ożywczą moc mają prace utrzymane w intensywnej kolorystyce.

Żółty sufit optycznie łączy otwartą strefę dzienną: kuchnię, kąt jadalny i wypoczynkowy. Oryginalną ozdobą ściany pomiędzy oknami jest zegar (BoConcept). Większość mebli w?tej strefie pochodzi z IKEA. Podłogę z barwionego na szaro jesionu wykańczają szare listwy. Żółty sufit optycznie łączy otwartą strefę dzienną: kuchnię, kąt jadalny i wypoczynkowy. Oryginalną ozdobą ściany pomiędzy oknami jest zegar (BoConcept). Większość mebli w?tej strefie pochodzi z IKEA. Podłogę z barwionego na szaro jesionu wykańczają szare listwy. MONIKA FILIPIUK-OBALEK

Zoom na sufit i podłogi

Jeśli chcesz ożywić białe wnętrze, ale bez ingerencji w ściany, skoncentruj swoją uwagę na suficie lub podłogach. Niech one grają główną rolę w pomieszczeniu. Możliwości jest wiele, np. sufit z drewnianymi belkami, bądź pomalowany na jakiś kolor. Z kolei na podłodze można rozłożyć kolorowy dywan, który stanie się centralnym punktem aranżacji wnętrza.

NA ŚCIANIE Z OKNEM nie ma szafek wiszących, pod którymi najczęściej instaluje się oświetlenie blatu. Aby ta część ciągu roboczego była dobrze oświetlona również wieczorem, w podwieszonym suficie nad oknem zamontowano halogeny - ich światło pada prosto na blat, a dodatkowo rozjaśnia całe wnętrze. NA ŚCIANIE Z OKNEM nie ma szafek wiszących, pod którymi najczęściej instaluje się oświetlenie blatu. Aby ta część ciągu roboczego była dobrze oświetlona również wieczorem, w podwieszonym suficie nad oknem zamontowano halogeny - ich światło pada prosto na blat, a dodatkowo rozjaśnia całe wnętrze. MONIKA FILIPIUK-OBAŁEK

Gra świateł

Różnorodne oświetlenie sprawia, że w białych wnętrzach robi się przytulniej, a gra świateł ożywia monotonne powierzchnie. Warto się zastanowić nad oświetleniem dekoracyjnym, którym podświetlimy szafki, gablotki czy obrazy na ścianach.

Więcej o: