Jak ocieplić nowoczesne wnętrze?

Nowoczesne wnętrza często odbierane są jako zimne i bezduszne. Nie muszą jednak takie być. Mamy kilka sposobów na ocieplenie nowoczesnej aranżacji wnętrza.
ŁAZIENKA. Z płyty gipsowo-kartonowej wykończonej płytkami pan domu zrobił wąską półkę na dekoracyjne drobiazgi. ŁAZIENKA. Z płyty gipsowo-kartonowej wykończonej płytkami pan domu zrobił wąską półkę na dekoracyjne drobiazgi. MONIKA FILIPIUK-OBAŁEK

Cegła na ścianie

Cegła, w szczególności ta w czerwonym odcieniu, pozostaje w stylu nowoczesnych wnętrz, ale jest ciepła w wyrazie. Przy tm nasze ściany nie muszą być faktycznie wykonane z naturalnej cegły, można wykorzystać ceglaną okładzinę i pokryć nią jedną ścianę bądź jej fragment.

Jesienna kolekcja Zara Home Jesienna kolekcja Zara Home fot. Zara Home

Tkaniny

Koce, dywany, zasłony, narzuty czy poduszki to najprostszy, najtańszy i najszybszy sposób na ocieplenie wystroju. Najlepsze będą tkaniny o wyrazistych fakturach i ciepłych kolorach. Do szarości dobrze pasują miedziane odcienie czerwieni oraz żółty w zasadzie w każdym odcieniu od cytrynowego po miodowy.

Wnętrze Wnętrze fot. Stegu

Drewniane dodatki

Drewno w naturalnym odcieniu i z widocznym usłojeniem to materiał, który odbieramy jako przyjazny i ciepły. Można go wprowadzić do wnętrz na wiele sposobów. Można z niego wykonać blaty, podłogi, meble, ścienne okładziny, a nawet lampy i dodatki do postawienia na komodzie.

<B>STREFA WYPOCZYNKOWA.</B> Tapeta z motywem rowerów wizualnie wyodrębnia kąt wypoczynkowy z otwartej przestrzeni dziennej. Na rozkładanej kanapie może usiąść nawet pięć osób. STREFA WYPOCZYNKOWA. Tapeta z motywem rowerów wizualnie wyodrębnia kąt wypoczynkowy z otwartej przestrzeni dziennej. Na rozkładanej kanapie może usiąść nawet pięć osób. RITA LORENC

Wzory

Wzorzysta tapeta czy dywan przełamią nowoczesną stylizację wnętrza. Jeżeli wprowadzimy wzory historyczne dodatkowo wprowadzimy ciekawy kontrapunkt w wystroju. Z powodzeniem jednak zadziałają wzory bardziej współczesne, jak chevron czy abstrakcyjne składające się z organicznych kształtów.

W regale bibliotecznym przewidziano miejsce nie tylko na książki, ale również na barek, głośniki i projektor (ukryty za turkusowymi drzwiczkami, otwieranymi od góry). Rozkładana kanapa to dodatkowe miejsce do spania dla przyjezdnych gości. W regale bibliotecznym przewidziano miejsce nie tylko na książki, ale również na barek, głośniki i projektor (ukryty za turkusowymi drzwiczkami, otwieranymi od góry). Rozkładana kanapa to dodatkowe miejsce do spania dla przyjezdnych gości. Mariusz Purta

Kolorowe akcenty

Nowoczesne wnętrza są zazwyczaj utrzymane w stonowanej kolorystyce. Dominują kolory: biały, szary, czarny i beżowy. Żeby ocieplić wnętrze dodaj kilka kolorowych dodatków, najlepiej w nasyconych intensywnych odcieniach. Bardziej delikatny efekt wywołają pastele.

Meet Hue Meet Hue fot. Philips

Nastrojowe oświetlenie

Światło jest jednym z elementów budujących nastrój. Wprowadź ciekawe lampy do wnętrza, które będą rzucać ciepłe światło. Możesz także podświetlić taśmami ledowymi wnękę w ścianie, meble, kredens czy schody.

Zamiast zdjęciem lub obrazem warto udekorować ścianę żywym zielonym gąszczem, zakładając na niej ogród wertykalny. Liście o różnych kształtach, fakturach i odcieniach stworzą bogatą artystyczną kompozycję. Zamiast zdjęciem lub obrazem warto udekorować ścianę żywym zielonym gąszczem, zakładając na niej ogród wertykalny. Liście o różnych kształtach, fakturach i odcieniach stworzą bogatą artystyczną kompozycję. fot. producent

Rośliny

Rośliny domowe wprowadzają do wnętrz powiew świeżości i naturalności. Ich obecność w mieszkaniu dobrze wpływa na zmysły, a przy okazji sprawiają, że nasze mieszkania wydaja się przytulniejsze i bardziej przyjazne dla człowieka.

Więcej o: