Trend na ciemnie kolory we wnętrzach. Jak je stosować?

Eleganckie, tajemnicze, przytulne - tak można scharakteryzować wnętrze wykończone w ciemnych barwach. Po modzie na wszechobecną biel coraz częściej sięgamy po grafity, szarości a nawet czerń. Jak użyć tych kolorów, aby nie przytłaczały?

Nie tylko farby i tapety

Płytki ceramiczne na ścianach w sypialni? Oczywiście! Zwłaszcza te w ciemnych barwach - wykończone na wysoki połysk odbiją światło i rozjaśnią wnętrze.

Gra światła

Farby do ścian można kupić w wykończeniu matowym lub satynowym. Te pierwsze będą "chłonąć" światło, natomiast od drugich ono się odbije, co może tworzyć ciekawe efekty.

Nie tylko farba

Tapeta sprawdzi się, zwłaszcza gdy chcemy mieć na ścianie wzór. Taka dekoracja ożywi wnętrze, które z pewnością nie będzie ponure.

Nad głową

Ciemne kolory można kłaść nie tylko na ścianie, ale również na suficie - pod warunkiem, że wnętrze jest dość wysokie i jasne. Ważne też jest przeznaczanie pokoju - w sypialni jest to zdecydowanie dobry pomysł.

Dobrze wyeksponowane

Ustawione na tle ciemnych ścian meble staną się bardziej widoczne. Szczególnie te w jasnych, żywych kolorach.

Domowa galeria

Ciemna ściana to dobre tło dla dekoracji, grafik i obrazów.

Jedna przestrzeń, wiele barw

Jeśli mamy jadalnię połączoną z kuchnią, możemy pozwolić sobie w tym pomieszczeniu na kilka kolorów ścian. Wówczas ciemną barwę warto przełamać jasnym kolorem.

Czerń i biel

Czerń i biel zawsze do siebie pasują. Jeśli więc chcemy przełamać czerń ścian, zdecydujmy się na białe meble. 

Dla rozważnych

Zmiana koloru ścian z białych na czarne może być dużym szokiem, więc jeśli obawiamy się radykalnych rozwiązań, wybierzmy jasny grafit. Może z czasem zdecydujemy się na ciemniejsze barwy.

Więcej o: