Szafy dziecięce i młodzieżowe

Ważnym elementem aranżacji pokoju dziecka jest szafa, w której można przechowywać odzież, zabawki i inne drobiazgi. Meble do królestwa malucha powinny być nie tylko funkcjonalne, ale również nadawać wnętrzu radosny wygląd. Natomiast szafa nastolatka może podkreślać jego charakter, indywidualizm i styl oraz dodać pozytywnej energii całej aranżacji.

Szafy dziecięce i młodzieżowe

Ważnym elementem aranżacji pokoju dziecka jest szafa, w której można przechowywać odzież, zabawki i inne drobiazgi. Meble do królestwa malucha powinny być nie tylko funkcjonalne, ale również nadawać wnętrzu radosny wygląd. Natomiast szafa nastolatka może podkreślać jego charakter, indywidualizm i styl oraz dodać pozytywnej energii całej aranżacji. W odpowiedzi na najnowsze trendy, firma Komandor wprowadziła do swojej oferty wypełnienie do drzwi przesuwnych wykonane z paneli dekoracyjnych i ażurowych marki Proform.

Szafy dziecięce i młodzieżowe

Zdobienia na frontach meblowych to rozwiązanie polecane przede wszystkim do wnętrz zaaranżowanych w prostym stylu, gdzie nie ma zbyt wielu ozdób - wówczas stylowy wzór wykonany na drzwiach szafy będzie efektownym akcentem dekoracyjnym.

Szafy dziecięce i młodzieżowe

Można wybierać z bogatej oferty wzorów - od misternie wykonanych, delikatnych ażurów po bardziej wyraziste motywy roślinne, geometryczne czy abstrakcyjne. Motyw dekoracyjny może obejmować całe wypełnienie bądź tylko fragment. Może być podklejony płytą lub występować bez podklejenia. Wycena indywidualna.

Szafy dziecięce i młodzieżowe

Lubimy aranżacje podkreślające nasz indywidualizm, dlatego coraz częściej zamiast na tradycyjne drzwi z lustra czy płyty decydujemy się na drzwi z różnorodną grafiką i fotografiami. Takie rozwiązanie pozwala przenieść się w świat koloru, marzeń, fantazji czy wspomnień. Grafika drukowana jest na folii PCV, a następnie trwale łączona ze szkłem bezbarwnym. Można wybrać grafikę spośród 1500 wzorów przedstawiających abstrakcje, krajobrazy, elementy natury czy postacie z dziecięcych bajek. Na indywidualne życzenie jest również możliwość zamieszczenia w szklanych wypełnieniach zdjęć powierzonych przez klientów. Dzięki temu każdy mebel staje się jeszcze bardziej wyjątkowy i dopasowany do indywidualnych upodobań. Wycena indywidualna.

Szafy dziecięce i młodzieżowe

Grafika może być umieszczona na całych drzwiach bądź tylko na ich fragmencie połączona z innym rodzajem wypełnienia np. rattanem. Rattan to powszechnie na świecie używana nazwa kolczastej palmy Calamus rotang, pochodzącej z wilgotnych lasów tropikalnych Azji. Maty rattanowe dostępne są w kilkunastu barwach. Wycena indywidualna.

Szafy dziecięce i młodzieżowe

Lacobel to kolorowe szkło lakierowane o grubości 4mm, pokryte ekologicznym i przyjaznym dla środowiska lakierem. W szafach lacobel podklejany jest od tyłu folią zabezpieczającą, dzięki czemu tafla szkła w momencie uderzenia nie rozpryskuje się na drobne kawałki. Szkło lakierowane jest łatwe do utrzymania w czystości, odporne na działanie tłuszczu i wody. Ponieważ występuje w bardzo szerokiej palecie barw, to doskonale komponuje się z innymi materiałami jak płyta meblowa, drewno czy z innym kolorem lacobelu. Wszechstronność materiału daje niemal nieograniczone możliwości tworzenia szaf wyjątkowych, wpisujących się w najnowsze trendy, a jednocześnie idealnie pasujących do klimatu pomieszczenia i charakteru właściciela. Wycena indywidualna.

Szafy dziecięce i młodzieżowe

Proekologiczny styl życia jest coraz bardziej popularny. Trend ten przejawia się również w aranżacjach wnętrz. Ekologiczne rozwiązania doskonale sprawdzają się w przestrzeniach mieszkalnych i mogą nadawać pomieszczeniom elegancki, niebanalny, a nawet ekstrawagancki charakter. Wypełnienie frontów z ekologicznej skóry to propozycja dla tych, którzy cenią sobie kontakt z naturą, ale lubią aranżacje z charakterem. Takie rozwiązanie sprawdzi się również w nowoczesnych minimalistycznych wnętrzach oraz pomieszczeniach, w których dominuje prostota i klasyczny styl. Podstawą wyrobu jest płyta komórkowa, znana również pod nazwą 'plaster miodu', zespolona z płytą MDF, pokrytą materiałem z matowej skóry ekologicznej. Płyta jest lekka, stabilna, wytrzymała i ekologiczna. Wycena indywidualna.

Szafy dziecięce i młodzieżowe

Mieszkania na poddaszu obfitują w różnego rodzaju skosy, które bardzo często stanowią problem w zakresie aranżacji i optymalnego wykorzystania wolnej przestrzeni. Firma Komandor w ofercie posiada systemy, które ułatwiają zagospodarowanie tej niewymiarowej wnęki, poprzez montaż szafy z drzwiami przesuwnymi pod skosem. System drzwi skośnych pozwala zagospodarować każdą przestrzeń - nawet taką, która z pozoru wydaje się niemożliwa do wykorzystania. Skrzydła frontu, które znajdują się pod skosem poruszają się po torze mocowanym do wewnętrznej półki z możliwością przesuwu ograniczoną do wewnętrznej długości toru pod półką. Wycena indywidualna.

Szafy dziecięce i młodzieżowe

W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, drzwi przesuwne nie potrzebują dodatkowej przestrzeni przy otwieraniu, dlatego też doskonale sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach. Warto sprawdzić przed zakupem, czy system posiada domykacz gazowy, który wyhamowuje i łagodnie domyka drzwi. Zastosowanie w drzwiach przesuwnych amortyzatora uniemożliwia przyciśnięcie dłoni, dlatego też zalecane jest jego zastosowania szczególnie w pokojach dziecięcych oraz wszędzie tam, gdzie istnieje niebezpieczeństwo przyciśnięcia ręki. Wycena indywidualna.

Więcej o: