Zrób to sam: malowanie komody

Jeśli komoda straciła barwę (a w przypadków starych sprzętów zdarza się to często) możemy ją pomalować sami, przy okazji dopasowując jej odcień do kolorystyki wnętrza. Jak to fachowo zrobić radzi ekspert Castoramy Grzegorz Czajewski.
Zrób to Sam: Malowanie komody. Jeśli komoda straciła barwę (a w przypadków starych sprzętów zdarza się to często) możemy ją pomalować sami, przy okazji dopasowując jej odcień do kolorystyki wnętrza.  
Oto komoda po metamorfozie. Zrób to Sam: Malowanie komody. Jeśli komoda straciła barwę (a w przypadków starych sprzętów zdarza się to często) możemy ją pomalować sami, przy okazji dopasowując jej odcień do kolorystyki wnętrza. Oto komoda po metamorfozie.
Zrób to Sam: Malowanie komody.
A tak wyglądała przed malowaniem. Zrób to Sam: Malowanie komody. A tak wyglądała przed malowaniem.
Malowanie komody. Po oczyszczeniu komody papierem ściernym i odpyleniu nanosimy wzdłuż słojów gąbką bejcę (tu kolor mak). Nada ona drewnu barwę, ale nie zakryje rysunku słojów. Malowanie komody. Po oczyszczeniu komody papierem ściernym i odpyleniu nanosimy wzdłuż słojów gąbką bejcę (tu kolor mak). Nada ona drewnu barwę, ale nie zakryje rysunku słojów. fot. Castoram
Zrób to Sam: Malowanie komody. Gdy bejca wyschnie, nanosimy na mebel patynę (kolor rubin) w taki sam sposób jak bejcę. Dzięki niej drewno zyska metaliczny odcień. Zrób to Sam: Malowanie komody. Gdy bejca wyschnie, nanosimy na mebel patynę (kolor rubin) w taki sam sposób jak bejcę. Dzięki niej drewno zyska metaliczny odcień.
Zrób to Sam: Malowanie komody. Na koniec malujemy komodę werniksem, który nada komodzie złoty pobłysk. Zrób to Sam: Malowanie komody. Na koniec malujemy komodę werniksem, który nada komodzie złoty pobłysk.
Zrób to Sam: Malowanie komody. Jak fachowa pomalować komodę radził ekspert Castoramy Grzegorz Czajewski. Zrób to Sam: Malowanie komody. Jak fachowa pomalować komodę radził ekspert Castoramy Grzegorz Czajewski.