Figurki z masy solnej: owieczki na Wielkanoc

Figurki z masy solnej mogą stać się ozdobą ściany, drzwi lub okna. Są bardzo łatwe do wykonania. Pokazujemy, jak krok po kroku wykonać ozdobne owieczki.

Figurki z masy solnej: owieczki na Wielkanoc. Potrzebne materiały i narzędzia

Materiały i narzędzia: foremka do ciasteczek w kształcie kwiatka, masa solna (przepis na masę solną jest TUTAJ), farby akrylowe (ew. tempery lub plakatówki), stolnica, wałek do ciasta, nożyk, pędzelek.

Figurki z masy solnej: owieczki na Wielkanoc - KROK 1.

Za pomocą foremki wycinamy z rozwałkowanej masy solnej kwiatek. Na jego środku nalepiamy kuleczkę nieco zwężającą się ku górze. Na dole dodajemy podłużne łapki, natnijcie je na środku. Dalej formujemy uszy i ogon, na końcu (lub na początku ) robimy nacięcia na mordce - w kształcie litery "v" i kreseczki, jak na zdjęciu. Za łebkiem musimy umieścić np. spinacz, przez który potem przewiążemy sznureczek, aby móc owieczkę zawiesić.

Figurki z masy solnej: owieczki na Wielkanoc - KROK 2.

Suszymy owieczkę w piekarniku mniej więcej pół godziny, odwracając figurkę co jakiś czas, aby nie uległa jednostronnemu spaleniu.
Malowanie  jest bardzo łatwe. Przecieramy białą farbą brzegi baranka, a na czarno malujemy uszka i łapki. Jeżeli chcemy dodać ozdobę, możemy dołączyć wykonany z masy solnej kwiatek, uformować serduszko lub nakleić kokardkę z satynowej tasiemki.

Figurki z masy solnej: owieczki na Wielkanoc - KROK 3.

Półkolistą łodygę prowadzimy farbką od kwiatka przez mordkę. Rumieńce nadajemy rozwodnioną farbką i miękkim pędzlem. Na koniec dodajemy półkoliste "uśmiechnięte" oczka i brwi.

Figurki z masy solnej: owieczki na Wielkanoc - KROK 4.

Owieczka gotowa!

Więcej o:
Copyright © Agora SA