Zrób to sam: magnesy na lodówkę

Zbieracie magnesy na lodówkę? A chcielibyście mieć takie, jakich nie ma nikt inny na świecie? Jeśli tak, to - do dzieła!

Materiały i narzędzia: magnesy na lodówkę

Materiały i narzędzia: stare magnesy, które towarzyszyły jogurtom lub opakowaniom płatków śniadaniowych, foremka do wykrawania ciasteczek w dowolnym kształcie, masa solna (przepis na masę solną jest <a href="https://czterykaty.pl/czterykaty/56,57581,11733409,Zrob_to_sam__dekoracyjna_sowka___krok_1,,2.html">TUTAJ</a>), farby akrylowe (tempery lub plakatówki), stolnica, wałek do ciasta, nożyk, pędzelek, klej w pistolecie.

Zrób to sam: magnesy na lodówkę - krok 1

Masę solną rozwałkowujemy, a następnie wykrawamy z niej pożądany kształt ozdoby. Co to będzie, zależy wyłącznie od waszej fantazji - sama wybrałam serduszka, które ozdobiłam drobniejszymi, wyciętymi z masy solnej, elementami), ale mogą być to gwiazdki, półksiężyce, kwiatki, motylki czy inne zwierzątka. Ważne, aby ozdoba nie była zbyt duża i gruba, gdyż nie utrzyma się na lodówce.

Zrób to sam: magnesy na lodówkę - krok 2

Kolory ozdób możecie dopasować np. do wystroju waszej kuchni. Moim zdaniem pięknie będą wyglądały barwy naturalne.

Zrób to sam: magnesy na lodówkę - krok 3

Docinamy magnesy tak, by ukryły się pod przygotowanymi przez nas ozdobami.

Zrób to sam: magnesy na lodówkę - krok 4

Po pomalowaniu i polakierowaniu ozdób, gdy już będą suche, przyklejamy do nich magnesy kolorową stroną do spodu.

Zrób to sam: magnesy na lodówkę

Gotowe magnesy na pewno będą przyciągały uwagę i inspirowały was do kolejnych prac. A zapakowane w celofan z kokardką, mogą być miłym upominkiem.

sztukaniepowazna.blogspot.com

Więcej o: