Zrób to sam: lampiony z puszek

Wieczory coraz dłuższe i cieplejsze - aż się prosi, aby dłużej posiedzieć na balkonie czy tarasie. Oczywiście przy nastrojowym świetle dobywającym się z samodzielnie wykonanych lampionów...
Lampiony z puszek Lampiony z puszek fot. boginieprzymaszynie.blogspot.com

Zrób to sam: lampiony z puszek - materiały i narzędzia

Materiały i narzędzia: puste puszki średnich rozmiarów, łatwo wyginający się drut, spray w wybranym kolorze, młotek, kombinerki, śrubokręt, gwoździk.

Zrób to sam: lampiony z puszek - krok 1

Z puszki średnich rozmiarów (ważne, by nie było na niej śladów po wieczku, które mogą być niebezpieczne) zdzieramy etykietę, pozostałości papieru zmywamy ciepłą wodą z odrobiną mydła.

Zrób to sam: lampiony z puszek - krok 2

Nalewamy do puszki wody i odstawiamy do zamrażalnika, aby całkowicie zamarzła. Nie nalewajcie wody do pełna - zamarzając zwiększa ona swoją objętość i może szybko znaleźć się poza puszką. Przy zbyt dużej ilości wody może też się odkształcić dno puszki. Niecierpliwi niech wrzucą do wody kostki lodu: szybciej zamarznie.

Zrób to sam: lampiony z puszek - krok 3

Za pomocą młotka i gwoździka lekkimi uderzeniami robimy dziurki według wcześniej ustalonego wzoru (można sobie pomóc i narysować na puszce wzór zmywalnym mazakiem). Gdy lód zacznie się topić, wkładamy ją z powrotem do zamrażalnika, inaczej puszka będzie się wgniatała przy każdym uderzeniu młotkiem.

Zrób to sam: lampiony z puszek - krok 4

Kombinerkami odcinamy kawałek drutu, który posłuży za rączkę lampionu.

Zrób to sam: lampiony z puszek - krok 5

Robimy w puszce dwa otwory na rączkę lampionu. Sprawdzamy, czy przejdzie przez nie drut.

Zrób to sam: lampiony z puszek - krok 6

Za pomocą kombinerek zaciskamy końcówki rączki.

Zrób to sam: lampiony z puszek - krok 7

Na świeżym powietrzu lub w dobrze wentylowanym pomieszczeniu spryskujemy puszkę sprayem. Ważne, by podłożyć pod puszkę stare gazety. Czekamy, aż wyschnie.

Zrób to sam: lampiony z puszek - krok 8

Wkładamy do puszki świeczkę (np. tealight) i czekamy na zmrok...
boginieprzymaszynie.blogspot.com

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.